بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > اخبار و سياست

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو ارزيابي گفتگو
قديمي Wednesday 24 April 2013   #226
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

تاريخ ثبت نام: Jun 2008
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 13,807
روزنوشته ها: 3
ج: اصولگرایان و اطلاح طلبان در منظر جراید و ...

اکبر اعلمی با شعار «احیای منشور نوفل لوشاتو» اعلام کاندیداتوری می کند/ اعلمی: نیازی به حمایت هاشمی و خاتمی ندارم

انتخابات - نماینده دوره هفتم مجلس از اعلام کاندیداتوری خود برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اکبر اعلمی نماینده پیشین مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نامزد اصلاح طلب واقعی حضور ندارد و به نظر می رسد برخی جریانات طبق معمول می‌خواهند از برخی افراد که اصلاح طلب جعلی هستند حمایت کنند؛ من به این نتیجه رسیدم که به عنوان یک شخصیت اصلاح طلب وارد عرصه رقابت شوم.
وی با بیان اینکه من با شعار «احیای منشور نوفل لوشاتو» اعلام نامزدی می کنم، تصریح کرد: هر انقلابی مبتنی بر مجموعه ای از شعارهای رهبران آن است و با توجه به اینکه مهمترین بخش شعارهای رهبر انقلاب ایران در نوفل لوشاتو مطرح شد، من با عنوان احیای منشور نوفل لوشاتو وارد انتخابات می شود.
اعلمی با بیان اینکه من مستقل وارد انتخابات شده ام، گفت: نیازی به حمایت افرادی همچون هاشمی و خاتمی ندارم.
شمع حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از شمع بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 24 April 2013   #227
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

یونسی: تاکید آیت‌الله هاشمی بر ائتلاف روحانی، جهانگیری و خاتمی است

انتخابات - وزیر اطلاعات دولت اصلاحات می​گوید قطعا خاتمی و هاشمی کاندیدا نمی​شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی در نشستی که از سوی سازمان جوانان حزب اسلامی کار و شاخه دانشجویی و با همکاری جوانان مجمع نیروهای خط امام با عنوان «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» برگزار شد، اظهار کرد: باید بین کسانی که «بر نظام» و «در نظام» هستند فرق قائل شد. کسانی که اساس نظام را قبول ندارند ممکن است که راهی قهرآمیز را انتخاب کنند اما کسانی که درون نظام هستند راهی جز اصلاح را قبول نخواهند کرد.
وی با بیان اینکه "به کار گرفتن روش‌های قانونی، عقلانی و کارشناسی برای اصلاح مدیریت و حکومت به تحلیل آقای روحانی نزدیک است"، گفت: درک چنین تحلیلی برای تصمیم‌گیری‌های سیاسی مهم است. آقای روحانی نزدیک‌ترین گفتمان به دوره اصلاحات محسوب می‌شود؛ اگرچه ویژگی‌هایی که ایشان دارند، برای اصولگرایان و برای اشخاصی همچون برخی روحانیون تنگ نظر قابل تحمل نیست و وجود چنین ویژگی‌هایی برای ما این تکلیف را ایجاد می‌کند که از ایشان دفاع کنیم.
اهم اظهارات وزیر اطلاعات دولت اصلاحات را به نقل از ایسنا بخوانید؛
*من مطمئنم شانس آقای روحانی در بین خواص و نخبگان که در این دوره بیش از هر زمان دیگری تحقیر شده‌اند، بیشتر از هر شخص دیگری است. من نسبت به یک ماه پیش امیدم بیشتر است که آقای روحانی یکی از دو قطب کاندیداها شوند و ما شاهد یک انتخابات با شکوه و حماسی باشیم.
* اصلاح‌طلبان طیف وسیعی هستند که به هیچ وجه قصد براندازی ندارند و نظام اسلامی را نباید جدای از اصلاح‌طلبان تعریف کرد. در حال حاضر هم می‌بینیم که بسیاری از اصولگرایان، اصلاح‌طلبند؛ همچون آقای ناطق نوری که زمانی رهبر یک جریان اصولگرا بود و امروز یک اصلاح‌طلب محسوب می‌شود و آقای عسگراولادی و علی مطهری و افروغ نیز به اصلاح‌طلبان نزدیک شده‌اند.
*آنچه که در سال 88 رخ داد چیزی بود که همه از بابت آن ضرر کردند.
*طبق اطلاعاتی که من دارم، قطعا آقایان هاشمی و خاتمی نمی‌آیند، اجماع اصلاح‌طلبان به چند عامل بستگی دارد؛ یکی اینکه آقای قالیباف بماند یا نماند. اگر آقای قالیباف در عرصه بماند، خودش یک طرف میدان قرار می‌گیرد. مساله دیگر این است که آیا برخی نیروهای حاکمیتی تا آخر بی‌طرف خواهند ماند یا خیر؟ که البته قرائن نشان می‌دهد این نیروها بی‌طرف می‌مانند. مهم‌تر از همه اینها این است که دولت در این مسیر چه می‌کند. اگر دولت غایب این انتخابات باشد و نیروهای حاکمیتی هم بی‌طرف بمانند و آقای قالیباف هم در صحنه نماند، در آن صورت شکست اصولگرایان از اصلاح‌طلبان قطعی است.
*من نگفتم آقای روحانی اصلاح‌طلب است. ایشان روش‌های اصلاح‌طلبانه دارد و نگاه سازندگی‌شان شبیه دولت آقای هاشمی و نگاه توسعه‌گرایانه‌شان نه فقط در بحث سیاسی بلکه در بحث‌های اقتصادی و فرهنگی هم هست. ممکن است برخی اصلاح‌طلبان بگویند که آقای روحانی از ما نیست، در حالی که این حرف بدی است چون حزب نباید تعصب حزبی داشته باشد و باید نتیجه کار حزبی را دید. بیان چنین حرف‌هایی بچه‌گانه است و باید دانست آقای روحانی تنها کاندیدایی است که می‌داند چه می‌کند و چه مسئولیتی را می‌پذیرد و برنامه‌اش را آماده کرده است.
*امکان ندارد بتوان آقای روحانی را مرعوب کرد یا اینکه کلاه سر ایشان گذاشت. ایشان کسی است که در مقابل تعدی قوا می‌ایستد و قدرت حرف زدن و بیان منطق را دارد و البته با توجه به محافظه‌کار بودنشان حرف‌هایی نمی‌زنند که بعدا ایجاد دردسر کنند.
*{در پاسخ به سوالی مبنی بر پیشنهاد هاشمی برای ائتلاف جهانگیری، روحانی و خاتمی} ما امیدواریم چنین اتفاقی بیفتد و هنوز برای این اتفاق دیر نشده است و آقای هاشمی هم تاکید دارند که چنین اتفاقی رخ دهد.
/
كاربران ذيل از شمع بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 24 April 2013   #228
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

اولویت اول و دوم اصلاح طلبان برای انتخابات

تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۲
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با تاکید بر اینکه احتمال کاندیداتوریش در انتخابات جدی تر شده است گفت: اولویت اول اصلاح طلبان خاتمی است و اولویت دوم آنان هاشمی.

به گزارش مهر، اسحاق جهانگیری در حاشیه مراسم ترحیم پدر علی تاجرنیا از اعضای حزب منحل شده مشارکت در پاسخ به این سئوال که گفته می شود اجماع اصلاح طلبان بر روی شما جدی شده است، اظهار کرد: بنده اطلاعی ندارم و بهتر است از آنهای یک اجماع کردند بپرسند.

وی در پاسخ به این سئوال که گفته می شود اصلاح طلبان به مکانیزم واحد برای حضور در انتخابات رسیده اند، در صورت امکان درباره این مکانیزم توضیح بدهید، افزود: اصلاح‌طلبان حتما تلاش خواهند کرد در این انتخابات مکانیزمی واحد برگزینند که بر اساس آن بتوانند در انتخابات حضور پیدا کنند.

جهانگیری تصریح کرد: اینکه این مکانیزم به چه شکل است و چه زمانی مشخص و اعلام می شود هنوز نهایی نیست.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در پاسخ به این سئوال که نظر اصلاح طلبان برای کاندیداتوری آقای خاتمی چیست، گفت: هنوز اصلاح طلبان اصرار دارند که آقای خاتمی بیاید و ایشان هم در حال بررسی است و پاسخ نهایی را به ما نداده اند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه اولویت اصلاح طلبان برای کاندیداتوری میان آقایان خاتمی و هاشمی بین کدامیک از این دو نفر است، عنوان کرد: خاتمی اولویت اول اصلاح طلبان و اگر آقای هاشمی هم بیاید اصلاح طلبان به صورت کامل از وی حمایت خواهند کرد.

جهانگیری در پایان خاطر نشان کرد: بنده هنوز تصمیم قطعی برای کاندیداتوری نگرفته‌ام اما آمدنم نسبت به گذشته جدی تر شده است.
قديمي Thursday 25 April 2013   #229
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

حاشیه‌های حضور کواکبیان در جمع خبرنگاران قمی؛
تفسیر مصطفی کواکبیان از «بهار» مورد نظر احمدی‌نژاد
حضور مصطفی کواکبیان در نشست تا انتخابات و در جمع خبرنگاران قمی با حاشیه‌هایی همراه بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مصطفی کواکبیان امروز در نشست خبری تا انتخابات در قم حضور یافت و به سوالات خبرنگاران رسانه‌های گروهی پاسخ داد که برخی از سوالات و جواب‌ها با حاشیه‌های جالبی همراه بود.
• یکی از خبرنگاران از کواکبیان درباره احتمال رأی آوردنش پرسید و اصرار فراوانی بر دریافت نظر او مبنی بر علاقه مردم به اصلاح‌طلبان داشت که کواکبیان در پاسخ گفت: «آیا شما نگران محبوبیت من هستید؟»
• زمانی که یکی از خبرنگاران سوالی مبنی بر نقاط قوت و ضعف دولت احمدی‌نژاد را مطرح کرد و کواکبیان بحث را به عنوان کردن موضوع هولوکاست کشاند در میانه صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: «البته این بحث مدتی است از سوی دولت فراموش شده و شاید با این حرف‌هایی که الان اینجا مطرح کردم آقای احمدی‌نژاد باز هم به یاد هولوکاست بیفتد».
• خبرنگاری در خصوص عملکرد کواکبیان در جریان فتنه 88 سوال خود را مطرح کرد و او هم در پاسخ گفت: « نخستین اصلاح‌طلبی بودم که در شبکه خبر حاضر شدم و گفتم بین براندازی و اقدامات قانونی علیه تخلف در انتخابات باید تفکیک قائل شد؛ همان موقع هم در مصاحبه‌هایم عنوان کردم کسانی که در خیابان اغتشاش می‌کنند و شیشه‌های بانک‌ها و مغازه‌ها را خرد می‌کنند نه اصلاح‌طلب هستند نه خیرخواه مملکت و همچنین برای نخستین بار بحث لویه جرگه ایرانی را به منظور ایجاد وحدت مطرح کردم».
• کواکبیان در بخشی از سخنان خود بیان داشت: زمانی برخی اصولگرایان ذوب در احمدی‌نژاد بودند و امروز سخنان تعجب برانگیزی علیه او مطرح می‌کنند در حالیکه اصلاح‌طلبان هیچ گاه اینگونه نبوده‌اند.
• کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری دور چهارم سفرهای استانی دولت را هم از قلم نینداخت و گفت: سفرهای چهارم استانی پرچم‌گردانی طیف دولت برای انتخابات است.
• کواکبیان در خصوص نظرش مبنی بر احتمال رای آوردن نماینده دولت در انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بدون استفاده از امکانات دولتی و تخلف، نماینده دولت پایگاهی در میان ملت ندارد زیرا مردم همه مشکلات را از چشم دولت می‌بینند.
• کواکبیان در ادامه انتقاد از فعالیت انتخاباتی دولت بیان داشت: حلاوت و شیرینی قدرت چنان آنها را شیفته کرده که به راحتی نمی‌خواهند آن را از دست بدهند.
• وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تصمیمش در صورت ورود هاشمی به انتخابات چه خواهد بود گفت: «نمی‌خواهم حرف‌هایی بزنم که خبرنگاران خوششان بیاید».

• کواکبیان در پاسخ به سوالی در ارتباط با مذاکرات ایران با گروه 1+5 گفت: «به نظر من مذاکره باخت – باخت بدترین نوع مذاکره است و باید به دنبال این باشیم که امتیازاتی از غرب بگیریم و طرف مقابل هم احساس کند به اهدافی دست یافته هرچند نباید از اصول و ارزش‌ها دست برداشت».
• دبیرکل حزب مردم‌سالاری در خصوص شعار زنده بار بهار احمدی‌نژاد اظهار داشت: «ما عقیده داریم منظور از بهار همان اسفندیار است».

• خبرنگار رجانیوز سوالی مبنی بر درخشان نبودن سابقه اصلاح‌طلبان در گذشته مطرح کرد و در ادامه از کواکبیان خواست دلایل اینکه خود را رجل سیاسی می‌داند ذکر کند و او هم پس از پاسخگویی گفت: «تنها نامزدی هستم که دکترای علوم سیاسی دارم و در مجلس هم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بودم؛ سال 76 بود که دکتری از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کردم».
• یکی از خبرنگاران از کواکبیان پرسید این سوال مطرح است که شما به دنبال وزارت یا معاون اولی در دولت بعدی هستید که او در جواب گفت: «ظاهرا شما خبرهای ویژه‌ای دارید که ما خبر نداریم».
قديمي Thursday 25 April 2013   #230
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

اعضای ستاد جوانان اصلاح طلب خواهان نامزدی خاتمی شدند

اعضای ستاد جوانان اصلاح طلب از محمد خاتمی٬ رئیس جمهور پیشین ایران خواستند تا "با در نظر گرفتن آینده ایران و در تلاش برای نجات کشور، آبروی خود را فدای ایران کند" و خود را نامزد انتخابات ریاست جمهوری کند.

اعضای این ستاد در دیدار با محمد خاتمی در محل سکونت او دلایل لزوم نامزدی او را تشریح کردند.
به نوشته سایت "سلام خاتمی" اعضای ستاد جوانان اصلاح طلب خاتمی، جوانان عضو حزب مشارکت،حزب اسلامی کار، جوانان ایران اسلامی، کارگزاران سازندگی و حزب اعتماد ملی، روزنامه نگاران، دانشجویان و هنرمندان جوان به دیدار محمد خاتمی رفتند.

راهکار انتخاباتی هاشمی برای اقتصاد و معیشت

اکبر هاشمی رفسنجانی٬ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: "در حال حاضر سوءمدیریت و لجاجت‌ها، راه و مسیر اصل انقلاب و نظام را مورد مخاطره قرار داده و لازم است دلسوزان و وفاداران به كشور، مردم و انقلاب مسئولیت خود را در برهه حساس كنونی به انجام برسانند."

به گزارش خبرگزاری ایلنا٬ او در دیدار اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: "اگر می‌خواهیم اقتصاد و معیشت مردم سامان مناسب یابد و فشارها و توطئه‌های قدرت‌های استكباری خنثی گردد، باید زمینه جلب اعتماد عمومی و حضور پرشور مردم و سلایق سیاسی گوناگون فراهم گردد تا با به نمایش گذاشتن وحدت ملی و انتخاب مسئول اجرایی مورد قبول اكثریت مردم، از همه ظرفیت‌های ملی، انسانی و نخبه كشور بهره‌برداری گردد."

هاشمی ورود "چهره‌های ملی و مردمی و دارای مقبولیت داخلی و بین‌المللی بالا را در عرصه انتخابات آینده ریاست جمهوری، مقدمه ایجاد حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی دانست."

پیش از این، حسین مرعشی٬ رئیس دفتر سابق او و عضو شورای مرکزی کارگزاران گفته بود که آقای هاشمی در تلاش است٬ محمد خاتمی را قانع کند که برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند.

بسیاری از اصلاح طلبان همچنین گفته اند که در صورتی که محمد خاتمی نامزد نشود٬ اکبر هاشمی رفسنجانی بهترین گزینه برای ریاست جمهوری است.

نامزد رد صلاحیت شده دوباره نامزد شد
اکبر اعلمی٬ نماینده پیشین مجلس گفته است که خود را برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد می کند.
او شعاری که انتخاب کرده "احیای منشور نوفل لوشاتو" است.

اعلمی در باره این شعار گفت: "هر انقلابی مبتنی و متکی بر مجموعه ای از شعارها و وعده‌های رهبران انقلاب‌ها است؛ نظر به اینکه مهمترین بخش شعارهای رهبران انقلاب در نوفل لوشاتو صورت گرفت، من از عنوان منشور نوفل لوشاتو استفاده می‌کنم."

او گفته برای توضیح بیشتر درباره این شعار بیانیه ای صادر خواهد کرد.
اعلمی در جمع خبرنگاران گفت: "با توجه به اینکه در انتخابات پیش رو کاندیدهای اصلاح طلب واقعی حضور ندارد و به نظر می‌رسدکه بعضی از جریانات طبق معمول می‌خواهند برخی افراد را به عنوان اصلاح طلب معرفی کنند، بنده به این نتیجه رسیدم که به عنوان یک شخصیت اصلاح طلب وارد میدان رقابت‌ها شوم."

او درباره اعلام نامزدی اش در انتخابات گفت: "بنده به عنوان یک فرد مستقل وارد عرصه شدم و از آنجا که چهره شاخص اصلاح طلب معرفی نشده، احساس کردم که باید در صحنه حضور یابم."

اکبر اعلمی که در دوره های ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم تبریز بود٬ در انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل نیز داوطلب نامزدی بود که صلاحیتش از سوی شورای نگهبان تائید نشد.

احمدی‌نژاد: برخی برای انتخابات نقشه کشیده‌اند

محمود احمدی نژاد٬ ر‌ئیس جمهور ایران که در ادامه دور چهارم سفرهای استانی در اصفهان به سر می برد گفت: "برخی برای انتخابات نقشه کشیده اند در حالی که به آنها می گویم شما نقشه بکشید٬ کار این ملت هم، نقش بر آب کردن نقشه های شماست."
بسیاری از منتقدان آقای احمدی نژاد معتقدند که سفرهای استانی اخیر دولت که با فاصله کم از هم صورت می گیرد٬ احتمالا "اهداف انتخاباتی" دارد.

احمدی نژاد گفت: "با بررسی های انجام شده متوجه شدیم که دور چهارم سفرهای استانی به ۲۰ استان هنوز باقی مانده است که اگر هفته ای دو سفر استانی انجام دهیم، می توانیم آن را به پایان برسانیم."
نظر جهانگیری درمورد کاندیداتوری خاتمی

اسحاق جهانگیری٬ عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت که اولویت اول اصلاح طلبان محمد خاتمی است و اولویت دوم آنان اکبر هاشمی رفسنجانی.

او گفت که اصلاح‌طلبان حتما تلاش خواهند کرد در این انتخابات "مکانیزمی واحد" برگزینند که بر اساس آن بتوانند در انتخابات حضور پیدا کنند.

جهانگیری در خصوص احتمال نامزد شدن خاتمی گفت: "هنوز اصلاح طلبان اصرار دارند که آقای خاتمی بیاید و ایشان هم در حال بررسی است و پاسخ نهایی را به ما نداده اند."

اسحاق جهانگیری از چهره های اصلاح طلب است که نامش برای نامزد شدن در انتخابات مطرح شده٬ اما خود او هنوز آمادگی اش را برای نامزدی در انتخابات اعلام نکرده است.
او در این باره گفت: "بنده هنوز تصمیم قطعی برای کاندیداتوری نگرفته‌ام اما آمدنم نسبت به گذشته جدی تر شده است."

معاون مجلس: دولت بازی خطرناکی را شروع کرده

حسین مظفر٬ معاون نظارت رئیس مجلس ایران گفت که دولت محمود احمدی نژاد با اجرا نکردن قانون انتخابات "بازی خطرناکی" را شروع کرده است.

به گفته مظفر دولت با تشکیل ندادن هیئت اجرایی مرکزی انتخابات "زمینه ساز ایجاد فتنه قبل از برگزاری انتخابات" می شود.
او در هفته جاری گفته بود: "هیئت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری طبق ماده ۳۱ قانون انتخابات حداقل ۵ ماه قبل از پایان دوره ریاست جمهوری باید تشکیل شود، یعنی طبق این قانون هیئت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری باید نیمه دوم اسفندماه تشکیل می شد که تاکنون نشده است." کد مطلب: 215102
قديمي Thursday 25 April 2013   #231
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

اظهارات باهنر درباره نامه محرمانه به رهبری در خصوص میرحسین موسوی: در آن نامه از احتمالات سخن گفتم/ با صدتار موی خانم‌ها هم مشکل ندارم اما حد آن را عرف تعییین می‌کند

انتخابات - عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان می گوید دولت 500 هزار میلیارد تومان به مردم بدهکار است.

به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس پیش از ظهر امروز در جمع طیفی از اصولگرایان شیراز در پاسخ به سوالی درباره نامه محرمانه اش به رهبر انقلاب و احتمال پیروزی میرحسین موسوی در انتخابات سال 88، گفت: اولا نامه محرمانه بوده است، ثانیا این حداقل وظیفه مشاورین و افراد مورد اعتماد رهبری می باشد. من در آن نامه از احتمالات سخن گفتم و طبیعی است که باید برای احتمالات برنامه داشت.
وی با بیان اینکه برنامه کاندیداها باید با کارنامه آنها تطابق داشته باشد، خاطرنشان ساخت: برنامه منهای کارنامه‌ای که توسط کاندیداها ارائه می‌شود نوعی عوام فریبی است.
نایب رییس مجلس ادامه داد: اصلا قرار نیست هرکسی رییس جمهور شود هر فردی را که پسندید او وزیر شود، شرایط تعیین وزرا دو طرف دارد، یک طرف دولت و یک طرف مجلس.
اهم اظهارات عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان در ادامه می آید:
* به شدت به معتقد به آزادی بیان و آزادی پس از بیان هستم مشروط به اینکه براندازی نباشد.
*دولت 500 هزار میلیارد تومان به مردم بدهکار است و رییس جمهور بعدی باید در چنین شرایطی دولت تشکیل دهد.
*سفرهای استانی را به عنوان ملاقات با مردم به عنوان ولی نعمت آنها ادامه می دهم. اما معتقد به ضرورت تصمیم گیری برای هر استان در همان استان نیستم.
*حداقل یک چهارم تورم مربوط به مسکن مهر است، انشاالله باید هر قسمت کشور و هر استان در زمینه ای که پتانسیل مربوطه را دارد قطب شود مثلا استان فارس می تواند قطب دانشگاهی کشور باشد.
*اگر بخواهیم یارانه 250 هزار تومانی بدهیم معنی اش این است که قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین بیش از 7 تا 8 برابر شود. آقایانی که چنین شعارهایی را می دهند دنبال این هستند که 250 هزار تومان بدهند و حداقل 400 هزار تومان از جیب دیگر مردم بردارند.
*مسئولین امنیتی کشور فرض را بر این بگذارند که اتفاقی ممکن است بیفتد اما تحلیل من این است که امکان شکل گیری فتنه جدیدی نیست. و بزرگتر از بعضی‌ها هم نتوانستند در فرایند برگزاری انتخابات دخالت کنند و مثلا انتخابات را یک روز دیرتر برگزار کند.
* با یک تاری موی خانم ها مشکل نداریم، با چندتار موی خانم‌ها هم مشکل نداریم، با بیش از صدتار موی خانم‌ها هم مشکل نداریم مشروط به اینکه به ناهنجاری نرسند و حد آن را عرف تعیین می کند.
به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا باهنر همچنین در جلسه جامعه روحانیت مبارز شیراز نیز حضور یافت و برنامه‌های خود را تشریح کرد. در این جلسه آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه فارس و آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب عضو خبرگان رهبری نیز حضور داشتند.
قديمي Thursday 25 April 2013   #232
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

سید محمد خاتمی در پاسخ به درخواست‌ها برای کاندیداتوری: باز هم می‌اندیشم و امیدوارم همه ما درست بیاندیشیم

احزاب و شخصیت‌ها - رئیس جمهور سابق گفت: من خودم را کسی یا سرمایه‌ای نمی‌دانم، ولی از نظر اجتماعی و بین‌المللی وجهه و پتانسیل‌هایی ایجاد شده است

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی در دیدار اعضای ستاد جوانان اصلاح‌طلب که از وی خواستند تا با در نظر گرفتن آینده ایران به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آینده در صحنه حضور داشته باشد، اظهار کرد: خواست تاریخی ملت ما و انقلاب‌مان این بوده است که صاحب نظامی مردم‌سالار و پیشرو باشیم. از این رو نیز مردم ما به جمهوری اسلامی رأی داده‌اند و جمهوری مقتضای عصر ماست.

وی خاطرنشان کرد: ذهن بشر در دنیای پیشرفته امروز جز حاکمیت مردم بر سرنوشت خود را نمی‌پذیرد. جمهوری مستلزم این است که افراد اعم از حاکم و غیرحاکم در درجه اول شهروند باشند و شهروند بودن را بپذیرند و آن را در خود احساس کنند و فرهنگ متناسب با مردم‌سالاری و جمهوریت شکل بگیرد. و این کاری است اصیل و زمان‌گیر که نخبگان و روشنفکران باید انجام دهند.
وی ادامه داد: تحقق جمهوری مستلزم تبدیل رعیت به شهروند است. امیر المؤمنین علیه السلام در مقام حاکم نخستین کسی است که در مقابل حق والی از حق رعیت صحبت و مردمان را به مطالبه آن حق تشویق می‌کند. احساس این‌که تک تک افراد در مقابل والی و حاکم حق دارند و حاکم در مقابل مردم مسوولیت. مسأله‌ای بسیار حیاتی و مهم است اگر مردم به این نتیجه نرسند حاکمان خیلی زود می‌توانند بساط استبداد را بگسترانند و اگر حاکمان این حس را نداشته باشند جامعه با موانع متعددی برای استقرار جمهوری مواجه می‌شود و جمهوری اسلامی از این حکم مستثنی نیست.
این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری افزود: کانت فیلسوف نام‌آور قرن هجدهم میلادی مطلب مهمی دارد که به مطلب امیرالمؤمنین علیه‌السلام نزدیک است. ضابطه اخلاق چیست؟ آن چیزی که می‌خواهی و انجام می‌دهی، باید به گونه‌ای باشد که بپذیری به صورت قانون عام درآید. اگر می‌خواهی دروغ بگویی برو به وجدانت رجوع کن؛ آیا حاضری که دروغگویی قانون عام باشد؟ اگر می‌خواهی خیانت و نقض عهد کنی، حاضری همه نیز این کار را بکنند؟ قطعاً حاضر نیستی؟ باید به حاکمان مستبد گفت که استبداد اگر دائمی شود و عام شود طبعاً اگر شخص دیگری هم به جای آنان بیاید بتواند استبداد کند؛ آیا این را می‌پسندند؟ به کسی که شکنجه می‌کند اگر بگویند شهروند دیگری به جای تو بنشیند می‌پسندی که او هم شکنجه‌گر باشد؟ این حس اگر در میان مردم و حاکمیت جا افتاد گام اول جمهوری و دموکراسی را برداشته‌ایم.
وی گفت: من بر این باورم که امروز ما شاهد حضور دوگونه تفکر و رویکرد هستیم که از درون یکی استبداد در می‌آید و دیگری حاکمی را می‌پسندد که در درجه اول شهروند و مسوولیت‌پذیر باشد و بعد حاکم. کار بزرگ، رواج و ترویج تفکر درست در جامعه و تبدیل آن به گفتمان است. اگر جامعه به این رشد برسد دیگر دغدغه این‌که چه کسی حاکم باشد را نخواهیم داشت؟ می‌خواهم بگویم که به اصلاحات به این صورت می‌نگرم که باید در این زمینه و به این صورت کار کرد. اگر قانونی را نمی‌پسندیم تلاش کنیم به صورت مسالمت‌آمیز و در مسیر رسمی آن قانون به قانون بهتری تبدیل شود. اگر نابسامانی و ناهنجاری است بکوشیم به سازوکاری برسیم که به صورت مدنی قابل اصلاح باشد. این را محور کار قرار دهیم چشم‌انداز بهتری پیش‌رو خواهیم داشت. مهم این است که کاری کنیم که زمینه چنین کار و مسوولیتی فراهم شود.
وی یادآور شد: در انتخابات دوره قبل گفتم که دل‌مان می‌خواهد جمع کثیری، به خصوص از جوانان که گرد هم آمده‌اند آزادانه دور هم جمع باشند و بحث و گفت‌وگو کنیم و سازوکار فعالیت‌های مسوولانه اجتماعی و سیاسی را پیدا کنیم، ولی نتیجه کار این شد که بسیاری از همین بچه‌ها الان گرفتار مشکلات متعددند. آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد همچنان در حصر به سر می‌برند؟ باید همه تلاش ما این باشد که شرایط مزبور ادامه پیدا نکند و دوباره تکرار نشود.
خاتمی با بیان این‌که «الان قصد ندارم در باب نامزدی خود برای ریاست جمهوری اعلام نظر کنم» سوال کرد که اگر به هر دلیل شرط حضورش فراهم نباشد، آن روز آنان که امیدوار بودند چه حالی پیدا می‌کنند؟ و ادامه داد: بعضی می‌گویند بیایید، همه چیز روشن می‌شود، ما پشت شما می‌ایستیم. من به فکر اصلاحات و به فکر جماعتی هستم که به هر حال به من لطف دارند.
وی با بیان این‌که «موقعیت حساسی است و کار دشوار و در عین حال مردم طبعاً مطالباتی دارند» ابراز عقیده کرد: اگر تمام ارکان نظام و نهادهای مسوول یا غیرمسوول و قدرتمند همه همراهی کنند سال‌ها طول می‌کشد که به نقطه صفر برنامه چهارم برگردیم، یعنی شرایط سال 84. مردم می‌خواهند تورم، بیکاری، تحریم‌ها رفع شود، ولی چه کسی می‌تواند قول بدهد که اگر کارشکنی ها و موانع باشد می‌تواند چنین کاری را بکند. اگر منصفانه برخورد کنند، می‌توان کاری کرد، اما اگر همه در مقابل هم قرار بگیرند، به کشور لطمه جدی وارد می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش نیز اظهار کرد: آیا می‌توان این انتخابات را تبدیل به فضایی کرد که دشمنی‌ها بیشتر نشود و زمینه ایجاد دیالوگ فراهم آید؟ باید رویه‌ها عوض شود.
این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: من خودم را کسی یا سرمایه‌ای نمی‌دانم، ولی از نظر اجتماعی و بین‌المللی وجهه و پتانسیل‌هایی ایجاد شده است. سوزاندن سرمایه هنر نیست، اگر سرمایه‌ای هست باید آن را به نحوی به کار برد که مشکلات‌مان را اندک اندک حل کند و این امر نه راحت‌طلبی است، نه شانه از زیر بار مسوولیت خالی کردن، ولی در هر حال باز هم می‌اندیشم و امیدوارم همه ما درست بیاندیشیم.
قديمي Thursday 25 April 2013   #233
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

ولایتی: رهبر انقلاب همیشه نسبت به "هاشمی" نظر مثبتی داشته و دارند

» سرویس: سياسي - سياست داخلي
کد خبر: 92020503522
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۶

یکی از کاندیداهای احتمالی ائتلاف پیشرفت گفت: با ائتلاف قدم به میدان گذاشتیم تا از تفرقه‌ جلوگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) علی اکبر ولایتی، عضو ائتلاف پیشرفت و یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات که عصر امروز در نشستی در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران در جمع دانشجویان سخن می‌گفت،‌ ابراز عقیده کرد: وضعیت کشور به قدری به هم ریخته است که هر روز منتظر وخیم‌تر و بدتر شدن شرایط هستیم.

وی در بخشی از سخنانش درباره عملکرد بسیج افزود: با اینکه فعالیت بسیج بسیار مهم است ولی از لحاظ ریشه‌ای ناشناخته مانده است، چرا که عده‌ای فکر می‌کنند فعالیت این نهاد تازه بوده و نمونه‌ای در تاریخ ندارد در حالی که در گذشته نیز جوانمردانی همانند بسیجیان در جامعه حضور داشتند.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: جوامع اسلامی را جوانمردان با وجود تمام فشارها و تهاجمات حفظ می‌کنند، در گذشته نیز همین جوانمردان در نبود حکومت‌ها کشور را اداره می‌کردند.

در بخشی از این نشست ولایتی در پاسخ به اینکه هدفتان از حضور در انتخابات چیست، گفت: درست است این گفته تکراری است ولی من به خاطر احساس تکلیفم قدم در عرصه گذاشتم و این صحبت را بارها تکرار کرده‌ و همه جا می‌گویم.

وی ادامه داد: از گذشته فرصت‌های زیادی داشتم ولی جلو نیامدم برای مثال سال 76 مکررا از سوی کارگزاران به من اصرار شد تا برای کاندیداتوری اقدام کنم ولی چون آقای ناطق‌نوری جلو آمده بود من اقدام نکردم.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: در آن زمان نظرسنجی‌ها حدود 25 درصد آراء را به من اختصاص داده بود و احتمال پیروزی‌ام می‌رفت ولی من مصلحت ندیدم دو نماینده از سوی اصولگرایان حضور داشته باشند و به همین دلیل 20 روز مانده بود به انتخابات کنار رفتم و حتی در برنامه‌ای از کاندیداتوری ناطق‌نوری دفاع کردم و از سوی کارگزاران سازندگی به من گفته شد اگر از پخش این مصاحبه خودداری کنم همچنان وزیر امور خارجه آنها باقی می‌مانم ولی با اصرار من مصاحبه پخش شد.

ولایتی با اشاره به اینکه در سال 60 اولین بار مقام معظم رهبری او را به عنوان نخست‌وزیر معرفی کرده بودند، گفت: در آن زمان تلاش زیادی نکردم و رای هم نیاوردم، همچنین در سال 64 نیز باز من به عنوان نخست‌وزیر معرفی شدم اما امام صلاح دیدند چون درگیر جنگ بودیم و تغییر نخست‌وزیر امکان داشت بر جبهه‌ها اثر بگذارد، تغییری صورت نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل هرج ومرج‌های فعلی لازم می‌دانم که خودم به عنوان رییس‌جمهور جلو بیایم زیرا در حوزه داخلی و خارجی از هم‌گسیختگی دیده می‌شود.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ادامه داد: در امور داخلی مشکلات زیادی وجود دارد که باید رفع شود این در حالی است که زمان به دعواهای سیاسی بین رقبا می‌گذرد ولی دغدغه مردم چیز دیگری است، همچنین در خصوص حوزه خارجی نیز خیلی بهتر از این‌ها می‌شود کار کرد.

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال‌های گذشته بارها پیشنهادهایی برای بهبود وضع کشور داده ولی آنها را عملی نکردند، افزود: در خصوص بحث هسته‌یی می‌توان طور دیگری عمل کرد که هم ایرانیان به حق خود برسند و هم روابط با سایر کشورها قطع نشود، البته این کارها تدبیر می‌خواهد و با مذاکره و گفت‌وگو می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد، اگر زمان باشد بعدها نمونه‌یی از راهکارهایم را ارائه خواهم کرد.

در بخش دیگری از این نشست، ولایتی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما در مورد الگوی سیاسی کشور در دولت یازدهم چگونه است، عنوان کرد: اوایل انقلاب هر فردی نظر خود را ارائه می‌داد و پس از بررسی عملی می‌شد ولی الان با گذشت بیش از 30 سال و وجود تعداد زیادی نیروی متخصص ما باید بهتر از این عمل می‌کردیم.

وی درباره ضرورت خودکفایی گندم در ادامه گفت: خودکفایی در عرصه کشاورزی به پیشرفت در صنعت تبدیل خواهد شد و اقتصاد مقاومتی یعنی کاری کنیم از طریق اقتصاد نتوانند دیگر فشاری بر ما بیاورند، اگر در سال‌های گذشته هر سال 10 درصد از بودجه‌ای که از نفت تامین می‌شد را کم می‌کردند الان از طریق تحریم نفت بر ما فشار نمی‌آوردند.

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شخصیت شما نسبت به سایر کاندیداهایی که برای تبلیغات انتخاباتی هزینه‌های زیادی می‌کنند متفاوت است، گفت: مهم‌ترین امر برای ائتلاف ما جلوگیری از تفرقه بود، می‌دانیم که اگر ائتلاف صورت گیرد امکان دارد رای هم کم شود اما به خاطر اتحاد و جلوگیری از تفرقه این کار را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: ما با هزینه‌های عجیب و غریب برای انتخابات مخالف هستیم و این کار را انجام نمی‌دهیم، همین‌طور امیدواریم در نهایت انتخاب به سمتی پیش رود که مصلحت است.

این کاندیدای احتمالی ائتلاف پیشرفت در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از وضعیت فعلی کشور، تاکید کرد: ما در هر گوشه کشور منتظر حادثه‌ای هستیم که اوضاع به هم ریخته‌تر شود، به همین دلیل ما به سمت کسانی رفتیم که مدعی هستند در انتخابات پیروز بیرون خواهند آمد ولی آنها قبول نکردند وارد میدان شوند، در هر صورت هر جا اسلام قوی و ایمن باشد تمدن اسلامی خود به خود به وجود خواهد آمد.

به گزارش ایسنا، در این نشست یکی از دانشجویان از ولایتی در خصوص انجام تبلیغات زود هنگام در همایش فعالان فرهنگی که در مشهد برگزار شده بود سوال پرسید که ولایتی در پاسخ به او اینطور توضیح داد که در این همایش فرهنگی عده‌ای از علما حضور داشتند و در جلسه‌ای هم که چند روز پیش در خصوص بیداری اسلامی برگزار شده بود به سوالات تعدادی از خبرنگاران در خصوص انتخابات جواب دادم زیرا عموما از 10 سوال مرتبط با موضوع، هشت سوال خارج از موضوع است و نمی‌شود پاسخ هیچ یک از آنها را ندهیم، قصد ما هم فقط همین بود، در رابطه با آن همایش نیز نمایندگان هیهات مذهبی آمده بودند و سوالاتی در رابطه با ائتلاف پرسیدند که به آنها جواب داده شد.

سوال بعدی که از این کاندیدای احتمالی ائتلاف پیشرفت پرسیده شد درباره هاشمی رفسنجانی بود که ولایتی گفت: شاهد بودم امام و مقام معظم رهبری نظر مثبتی نسبت به هاشمی داشتند و مقام معظم رهبری امروز هم نظرشان حفظ احترام به ایشان بوده و خودشان چندین بار هاشمی را به عنوان رییس تشخیص مصلحت نظام نصب کردند اما این کار را برای آنهایی که جزو فتنه بودند انجام ندادند، ولی در رابطه با هاشمی همیشه نظر مثبتی داشتند، الگوی ما نیز مقام معظم رهبری است و همان‌طور که ایشان مصلحت بدانند عمل می‌کنیم، در هر صورت هر فردی از بنی‌صدر و هاشمی گرفته تا خاتمی و احمدی‌نژاد هم نکات مثبت دارند و هم منفی، اگر قرار باشد یکسره نقد کنیم که دیگر کسی نمی‌ماند.
ولایتی در پایان با تاکید بر اینکه همواره پیرو سخنان مقام معظم رهبری و مراجع بوده، تاکید کرد: اگر جامعه مدرسین و جامعه روحانیون بر روی یک نفر از کاندیداها اجماع کنند نظر ما هم همان است ولی شاهد هستیم که نه جامعه مدرسین و نه جامعه روحانیون و نه مقام معظم رهبری تا امروز موضع‌گیری در خصوص هیچ یک از کاندیداها نکرده و نخواهند کرد.

انتهای پیام
قديمي Thursday 25 April 2013   #234
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

محمدجواد لاریجانی در گفت‌وگوی ویژه خبری:
نق زدن درباره صلاحیت نامزدها نشانه توطئه است/ نقش رهبری را با تعداد رأی نمی‌سنجند
تحلیلگر و نظریه‌پرداز سیاسی با تأکید بر اینکه انتخابات ناموس نظام است، استراتژی غرب در انتخابات ۹۲ را «کشاندن اغتشاشات به پیش از انتخابات» عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته شبکه دو سیما در آستانه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور محمدجواد لاریجانی به بررسی چرایی مهم بودن انتخابات 92 برای دوست و دشمن پرداخت.
در این برنامه، شگردهای امپراتوری رسانه‌ای ضد ایرانی برای فتنه‌انگیزی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و راه‌های تحقق حماسه سیاسی در جریان انتخابات نیز مورد بررسی قرار گرفت.
مهم‌ترین محورهای سخنان محمدجواد لاریجانی تحلیلگر و نظریه‌پرداز سیاسی به شرح ذیل است:
* انتخابات در جمهوری اسلامی مهم است؛ نظام ما بر 3 رکن اساسی استوار است که حتی با رفراندوم هم قابل تغییر نیست: حکومت اسلامی، ولایت فقیه و رأی مردم. در عین حال هیچ‌کدام از اینها آنقدر مهم نیست که نیاز به حماسه داشته باشد.
* در انتخابات 92 یک امر حیاتی مورد تهدید است و به همین دلیل ما نیازمند خلق حماسه هستیم.
* غرب به‌دنبال بر سرکار گذاشتن افراد سکولار با برچسب اسلامی در ایران است و این فعالیت از سال 76 به‌طور گسترده انجام شد و ماهیت اصلی آن در سال 88 خود را آشکار کرد که با تدبیر رهبری این فتنه خنثی شد و مردم حماسه‌‌آفرینی کردند.
* رهبری در جریان فتنه 88، جلوی یک کودتای تمام عیار ایستاد و آن را شکست داد و تمامی وجوه «ولایت فقیه» در فتنه 88 به مردم نشان داده شد. رهبر انقلاب مثل بقیه یک رأی دارد اما نقش مسئولیتش عظیم و فراگیر است؛ به‌طوریکه در دفع فتنه 88 این نقش عیان تر شد. نقش رهبری را با تعداد رأی نمی‌سنجند.
* ما در انتخابات 88 شاهد خیانت برخی نامزدها بودیم که منافع ملت را به خطر انداخت اما غرب بعد از خنثی شدن نقشه‌هایش نقشه‌های جدیدی دارد؛ استراتژی غرب برای انتخابات آتی، کشاندن اغتشاشات به پیش از انتخابات است.
* جمهوری اسلامی هم مبتنی بر اسلام هست و هم مبتنی بر دموکراسی که برای غرب بسیار خطرناک است و ما باید غبطه بخوریم که نتوانستیم مدل حکومت خود را به‌ خوبی به دنیا برسانیم.
* حماسه در سال جاری، حماسه‌ای حقیقی و مبتنی بر بصیرت، تدبیر و تعقل است.
* نق زدن درباره صلاحیت کاندیداها از الان، نشانه‌های برنامه‌های دشمن است؛ چرا که مقطع کنونی زمانی برای بحث درباره صلاحیت‌ها نیست و اینها نشانه توطئه دشمن است.
* مردم در انتخابات بیشتر از یک رأی دارند و باید با بصیرت وارد شوند.
* نامزد انتخابات باید قانون اساسی را خوب بداند نه اینکه تفسیر خود را از آن داشته باشد؛ مملکت ما نیاز به منجی ندارد و وظیفه رئیس جمهور کاملا روشن است.
* اگر ما متواضعانه پیش برویم و قدر ولی امر خود را که بسیار ارزشمند است بدانیم، حماسه بزرگی در انتخابات خلق می شود؛ حماسه درگیری با دشمن است و نه درگیری با خودی.
* افرادی که سخنان آنان بوی دعوا، نق زدن و حرف‌های غیر عقلایی می‌دهد، برای عرصه انتخابات ریاست جمهوری مناسب نیستند؛ این انتخابات برای انتخاب رئیس جمهور است نه انتخاب فیلسوف و یک نامزد انتخابات، باید درباره مسائل روز کشور برنامه داشته باشند.
* این از افتخارات نطام ماست که مشروعیت جهانی دارد؛ انتخابات آن رصد می شود، اما غرب در انتظار اینست که برنامه‌ها و توطئه‌هایشان چگونه پیش می رود اما آنان مجبورند بعد از انتخابات و در 6 ماه آتی رفتار خود با جمهوری اسلامی را تغییر دهند و یا حداقل در ظاهر رفتار خود تغییر ایجاد کنند.
* نقش رهبری در پاسداری از رأی مردم، مشارکت مردم و نقش ایشان در نطام دموکراسی دینی بسیار نقش اساسی است و نباید آن را با اینکه «رهبر تنها یک رأی دارد» تفسیر کرد؛ چرا که نقش ایشان بیش از داشتن یک رأی است.
* در این انتخابات قانون مبناست و هر گونه اظهارات و تفسیر شخصی از انتخابات، تردید ایجاد کردن در سلامت برگزاری انتخابات و ...، ایجاد تنش می کند و باعث دشمن شادی ما می شود.
* انتخابات ناموس نظام است؛ برخی درباره زمان انتخابات می خواستند تغییر ایجاد کنند که با مخالفت رهبری مواجه شدند و رهبری درباره اجرای انتخابات فرمودند همه چیز باید در چارچوب قانونی آن انجام شود.
* اگر صلاحیت کسی رد شد، وطن پرستی او ایجاب می کند که سکوت کرده و به تصمیم قانون تن در دهد و این می شود نقش آفرینی در حماسه سیاسی که اگر عکس این امر اتفاق بیافتد، دشمنان تلاش می کنند از آن برای نقشه‌های خود استفاده کنند.
* در انتخابات 92 باید مراقبت‌های ما قبل از انتخابات باشد و به رهنمودهای ولی فقیه دقت کنیم، درباره مراقبت‌های پس از انتخابات بر عهده مجریان قانون است که در سال 88 تجربه دیدند.
* منطقه امروز بسیار آماده است و مشروعیت نظام قابل اذعان و دموکراسی آن مورد اعتراف است و دشمنان ما باید یک گام به عقب بروند و موفقیت در انتخابات ایران دارای ارزش و بار امنیتی است و برای ما ایجاد امنیت بالاتر و حاشیه امن می کند و شاید اگر دشمن تلاش نمی کرد و تبلیغات نداشت این انتخابات به اهمیت کنونی نمی رسید.
* غرب بعد از سقوط شوروی استراتژی تعریف کردند که کلوپی از کشورهای غربی با رهبری آمریکا و حمایت مالی صهیونیست تشکیل شود و حکومتی جهانی ایجاد کنند.
* ما خواستار حکومت دموکراسی بر پایه اسلام هستیم که مدلی ارزشی است؛ یک تجربه عظیمی آغاز شد. تشکیل نظام سیاسی مدنی بر پایه مردم سالاری دینی که توفیق جمهوری اسلامی و تهدیدی بزرگ برای جهانگشایی غربی است و تجربه ما برای جهان ارزشمند است؛ چرا که جلوی جهانگشایی غرب را می گیرد و تجربه ما دارای مبنای فکری است و اسلام بسیار قدرتمند و دینی زنده است و دلیل اسلام‌هراسی کنونی غرب هم، همین است.
قديمي Friday 26 April 2013   #235
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

شریعتمداری: ائتلافی در حال شکل گیری است که من نیز برای آن تلاش بسیاری کرده‌ام

انتخابات - فارس نوشت:

اعضای میز انتخابات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با محمد شریعتمداری دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این نشست که وهاجی رئیس ستاد انتخاباتی شریعتمداری نیز حضور داشت، دانشجویان با طرح مباحث روز، نظرات این کاندیدای ریاست جمهوری را درباره مسائل جاری کشور جویا شدند.
محمد شریعمتداری در این دیدار با بیان اینکه از میان چهره‌های حاضر در انتخابات حتی در بین اصلاح‌طلبان کسی را نمی‌بینم که بتواند نظرات من را محقق کند، گفت: به همین دلیل در انتخابات جدی هستم و با کسی ائتلاف نمی‌کنم.
وی یادآور شد: بعضی معتقد بودند همین منابع موجود را باید بین اقشار مختلف مردم تقسیم کنیم و برخی بر این باورند باید تولید ثروت کنیم ولی در این میان دیدگاه سومی است با نگاه پیشرفت با مسیر عدالت‌محور و این برخاسته از ایدئولوژی اسلامی ماست؛ یعنی اینکه توزیع فقر را مناسب نمی‌دانند همین‌طور برای پیشرفت عدالت را مناسب و لازم می‌داند.
اهم اظهارات وی را به نقل از فارس بخوانید؛
* بیکاری در دولت گذشته افزایش یافته در حالی که درآمد دولت نهم و دهم در سال حدود 104 میلیارد بوده و این رقم برای دولت اصلاحات حدود 28 میلیارد دلار است لذا به این مسائل انتقاد داریم.
* ما با کشور کره جنوبی متفاوت هستیم، ایران حداقل‌کاری که درباره کشورهای مظلوم می‌کند این است که بیانیه‌یی صادر کند یا در سازمان ملل از آنها دفاع می‌کند. ما به این مسائل افتخار می‌کنیم.
*مردم هم قبول دارند ولی باید بگویم نباید برخی از مشکلات و ضعف‌ها را پشت سر این مسائل مخفی کنیم. دفترچه تامین اجتماعی نباید تبدیل به مایه ننگ شود، باید دفترچه خدمات یا کارت تامین اجتماعی در اختیار مردم قرار بگیرد که محترم شمرده شود. این مطالبه حق مردم است و این تعهد است برای دولتم و شما رسانه‌های گروهی که به عنوان نماینده مردم می‌توانید پیگیری کنید»
*معتقدم نباید در مقابل اقدامات دولت‌ها بی‌انصافی کرد. در دوره اخیر نیز باید همراه نقاط ضعف نقاط قوت را هم بازگو کرد اما اگر همه نکات را مطرح نکنیم هر فردی می‌تواند با کلی گویی آرای مردم را به دست بیاورد.
*ما قطعنامه‌های علیه کشورمان را رد نمی‌کنیم اما وقتی شعار سیاست خارجی تخاصمی را می‌دهیم و جایگاه خود را با رهبری اشتباه می‌گیریم و سعی می‌کنیم به همه رهنمود بدهیم نباید همه مشکلات را ناشی از قطعنامه‌ها بدانیم.
*در دوره‌ای ما شاهد دعاوی بین اعضای شورای شهر و شهردار بودیم ودیدیم که مردم با عدم مشارکت خود در انتخابات شورای شهر به نوعی اعتراضشان را به این امر نشان داده‌اند. گاهی هم رد صلاحیت‌ها در کاهش یا افزایش میزان مشارکت در انتخابات سهیم بوده است؛ امروز نظرسنجی‌های غیررسمی نشان می‌دهد که در مجموع آرای دو کاندیدای غیراصول گرا بیش از افرادی است که از جناح اصول گرا کاندیدا شده‌اند گر چه ممکن است تا هفته دیگر این نظرسنجی‌ها تغییر کند اما با اینکه کاندیدای حداکثری اصلاح گرا در این سال‌ها مسئولیتی در کشور نداشته، اما می‌بینیم در نظرسنجی‌ها همچنان بالا‌ترین آرا را به خود اختصاص می‌دهد.
*در این صورت انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود که این هم برای ما هزینه‌زاست و هم از بین دو رأی اقلیتی که به دور دوم می‌رسند یکی پیروز می‌شود که این خوب نیست.
*مجموعه اصلاح‌طلبان فرمایشات رهبر انقلاب را به عنوان پیامی مشارکت‌جویانه از سوی رهبری قلمداد کرده‌اند. به گونه‌ای که می‌توان گفت بیانات رهبر معظم انقلاب شور جدیدی را در فضای انتخاباتی ایجاد کرد بنابراین امیدوارم واقعاً صاحبان سلیقه‌های مختلف فکری نمایندگانی را برای خود در انتخابات داشته باشند.
*ائتلافی در حال شکل گیری است که من نیز برای آن تلاش بسیاری کرده‌ام البته تلاش من منحصر به اصلاح‌طلبان نبوده و نیست چرا که معتقدم تکثر کاندیدا‌ها به هر حال موجب تفرق آرای مردم می‌شود درصورتی که انتخابات دو مرحله‌ای شود، معتقدم که تنها شانس دو نفر را از مرحله اول به مرحله دوم می‌برد نه تصمیمی که ناشی از اراده ملی است.
* من معتقدم مسیر پیشرفت کشور از اینجا عبور می‌کند که ما در حوزه‌های تخصصی افراد متخصص را به کار گیریم؛ اگر می‌گویم نگاه من نگاه اعتدالی است باید این را در عملکرد گذشته خود نیز نشان داده باشم.
*اگر حتی بعضی تکنوکرات‌ها نیز معتقد به وابستگی به درآمدهای نفتی هستند من با آنها همراه نخواهم شد متاسفانه هم‌اکنون می‌بینیم که در صادرات غیرنفتی نیز اقلام نفتی قرار گرفته‌اند.البته عده‌ای معتقدند باید کشور را با استفاده از درآمد دلارهای نفتی اداره کنیم؛ من معتقدم نظر مقام معظم رهبری در این مورد بسیار سازنده است و باید تلاش کنیم ثروت ملی را هزینه جاری نکنیم و کشور را می‌شود بدون دلار نفتی اداره کرد؛ لذا این شعار، شعار بسیار درستی است و اگر برخی تکنوکرات‌ها مخالف این شعار هستند من با آنها همراه نیستم.
*تصور می‌کنم در شرایط امروز کسانی باید کشور را اداره کنند که نگاه اعتدالی دارند، آنهایی که قائل به افراط و تفریط هستند از حضور در انتخابات صرف نظر کنند، فکر می‌کنم امروز به یک جریان اعتدالی برای اداره کشور احتیاج داریم.
*واگذاری یارانه‌ها به صورت غیرهدفمند پیام غلطی به فعالان اقتصادی می‌دهد و جلوی سرمایه‌گذاری را گرفته و کساد را در کشور رواج می‌دهد پس از دادن لایحه این قانون به مجلس برخی تصور کردند فقط اصل بر گران کردن برخی خدمات دولت است که دیدیم اتفاقاً نقد مفصلی اغلب از سوی کسانی که در این دولت کار کرده‌اند در مجلس ارائه شد.
*این تصور نیز غلط است که بگوییم هر کسی مخالف اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها است مخالف دولت آقای احمدی‌نژاد نیز هست.
قديمي Friday 26 April 2013   #236
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری

ارسلان فتحی‌پور اعلام کاندیداتوری کرد

» سرویس: سياسي - مجلس
کد خبر: 92020603990
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۱

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ارسلان فتحی‌پور پیش از اعلام کاندیداتوری خود، با حضور در مرقد امام خمینی و بهشت زهرا به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهدای انقلاب ادای احترام کرد.

وی پس از اعلام کاندیداتوری خود برای انتخابات ریاست جمهوری، طی سخنانی گفت: همه ما فدائیان مقام معظم رهبری هستیم و هدف ما در این انتخابات در مرحله اول باید تحقق فرمایشات ایشان باشد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: اصلی‌ترین تاکید مقام معظم رهبری، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است و دومین انتظار ایشان، برگزاری یک انتخابات آبرومندانه و سالم است که معنی آن پرهیز از هرگونه جوسازی و جنجال است.

وی در ادامه اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران، انتخابات وسیله‌ای برای تامین عدالت و روشی برای نشان دادن مشروعیت نظام در عرصه بین‌المللی است؛ بنابراین باید از آن در جهت ترسیم چشم‌انداز آینده نظام استفاده کرد تا نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت شود.

فتحی‌پور با بیان اینکه "همه باید کمک کنیم تا فضای انتخابات از سیاست‌زدگی محض خارج شود"، گفت: تاکنون اقتصاد کشور تحت تاثیر سیاست‌زدگی قرار گرفته است و جایی که صحبت از برنامه‌محوری می‌شود، فضا آلوده به تخریب می‌شود و در چنین فضایی تنها کسی که سرش بی‌کلاه می‌ماند، مردم شریف است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: شرح مفصل برنامه‌های من به موقع از سوی ستاد اعلام خواهد شد، اما برای برون‌رفت از وضعیت موجود، در حال حاضر می‌شود چند راهکار ارائه کرد.

فتحی‌پور با بیان اینکه "مطابق سند چشم‌انداز 20 ساله و در جهت ارج و قرب دادن به علم، پارلمان اقتصاددانان کشور را شکل خواهم دادم"، تاکید کرد: همچنین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را برای تدوین برنامه‌های دقیق و نظارت بر حسن اجرای برنامه‌ها احیا خواهم کرد.

وی درباره دیگر برنامه‌های پیشنهادی خود گفت: سازمان گسترش تولیدات کشاورزی، با مرامنامه تولیدی صِرف تشکیل خواهم دادم و طرح آمایش استعدادهای صنعتی ایران را ارائه خواهم کرد. همچنین پارلمان ملی نخبگان ایران را تشکیل خواهم داد و در زمینه‌های مختلف از وجود این عزیزان استفاده خواهم کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت من برای تمام شهروندان فارغ از شغل و محل زندگی، خود را مکلف به فراهم کردن دسترسی شهروندان به سطح استاندارد می‌داند. در تعیین وزرا و کابینه خود نیز از نظرات تمام مشاوران و تشکل‌های صنفی و بخش خصوصی و اقتصادی استفاده خواهم کرد.

به گزارش ایسنا، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز همچنین با صدور بیانیه‌ای بر آمادگی خود برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد.

متن این بیانیه که در بهشت زهرا قرائت شد به شرح زیر است:

«ملت شریف و فرهیخته ایران

مام مهربان میهن عزیزمان ایران تاکنون اینچنین دردمندانه و نیازمندانه به دستان فرزندان پرتوان خویش برای تغییر و دوباره ساختن چشم نیندوخته بود. اکنون فصل بصیرانه نگریستن و عالمانه تصمیم گرفتن است. با هم و برای همه.

عدالت و پیشرفت مرواریدی است که شیفتگانش برای کسب آن غواص دریای خون استقلال طلبی شده‌اند و امروزه نیز دست یافتن به آن نه یک شعار و یک احساس بلکه یک رسالت راهبردی تاریخی است؛ راهبردی که نقش دولت در آن، نه یک پرسشگر و طلبکار بلکه پاسخگو و بازیگر اصلی است و وظیفه‌اش چرخاندن چرخ زندگی مردم بر مدار عزت و سعادت است.

وضعیت امروز ما، ماحصل کردار و اندیشه‌های استوار و سست دولت‌هایی است که دانسته یا ندانسته و به عمد یا به سهو چنین فهمیده و چنان کرده‌اند. اما آنچه کیمیای امید و صبر ملت را افزوده، ندای رهبر معظم انقلاب است مکررا ارتقای سطح معیشت مردم و جلب رضایت آنان را از سنگر دین و مجرای قانون مطالبه می‌کنند تا مسئولان و مجریان بفهمند که فرافکنی و انداختن تقصیرات به گردن دیگران، بی‌مسئولیتی و ناکارآمدی دولت‌ها را هرگز توجیه نکرده و نخواهد کرد.

صداقت در عمل در کنار بصیرت در اندیشه در بستر هم اندیشی و بها دادن به خرد جمعی و استقبال از مشارکت در تعیین سرنوشت خود می‌تواند ضامن حل مشکلات و عزت هرچه بیشتر کشور شود و عدول از هرکدام از این مولفه‌ها، پیامدهای زیانبار و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را متوجه کشور خواهد کرد که عدم اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و اصل 44 قانون اساسی از جمله آنها در طول سال‌های اخیر است.

ملت متمدن و تاریخ‌سازی که در ادوار گذشته با تکیه بر استعدادها و توانمندی‌های خویش گذران روزگار کرده‌اند و ایران عزیز را به عنوان با ارزش‌ترین و گرانبهاترین میراث به ما تحویل داده‌اند، چه شده است که امروز با درآمدهای افسانه‌ای میلیاردهای دلاری نفت، پیش قراول تورم، بیکاری، کاهش رشد اقتصادی و کاهش رشد سرمایه‌گذاری شده است؟ آیا غیر از این است که بر جایگاه اول ایران در خاورمیانه در همه زمینه‌ها در افق 1404 و ارتقاء به جایگاه 10 مقام برتر دنیا یک توافق جمعی صورت گرفته بود؟ به راستی در طلایی‌ترین دوران وفور درآمدهای نفتی و غیرنفتی کشور، کدامین مانع ما را از دستیابی به این هدف بازداشته است؟

ارزیابی شرایط موجود نیاز به مدیریتی متعهدانه، مجتهدانه و صادقانه بیشتر از هر زمان دیگری ضروری می‌نماید. مدیریتی که نه تنها فرصت‌ها را به خوبی شناخته باشد، بلکه تهدیدها را هم به فرصت تبدیل کند. مدیریتی که منافع ملی کشور را از تودرتوهای پیچیده و چند لایه اقتصاد و سیاست بین‌الملل، کشف و در خدمت رونق اقتصاد ملی و شکوفایی ایران عزیز قرار دهد و پهلوانی و قهرمانی خود را با اعتلای غرور ملی و ادای احترام جهانی به هویت ملی ایرانیان به نمایش گذارد.

چنین امری تنها با استفاده عادلانه و مدبرانه از توان همه نخبگان، مدیران و کارشناسان دلسوز در حاشیه‌ مانده کشور ممکن خواهد بود و بپذیریم صداقت خالصانه گرچه ممکن است همچون دوره‌ای تلخ در کوتاه مدت کام را بیازارد، اما نوشین‌تر از هر شیرینی شهدی است که در دراز مدت منجر به بیماری مهلکی خواهد شد، گرفتار سازد، چراکه به قول صاحب سخن گرانمایه: در آخر سیاه رو خواهد شد، هرکه در او غش باشد.

ضرورت‌های تاریخی در کنار الزامات سلبی و ایجابی مدیریتی در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی امروز ناگزیر ما را در به کار بستن عقل و تدبیر در امر حکمرانی را داشته و ائتلاف حاکمان با عالمان را اجتناب‌ناپذیر می‌داند.

اینک با چنین استنباط و رویکردی و نه از روی غرور خودپسندی و نفی‌شایستگی‌ها و توانمندی‌های بزرگان و پیشگامان و نه از روی خوش‌خیالی و خوش باوری در ناچیز پنداشتن مشکلات پیش رو بلکه از باب ادای دین به نظام و مردم، بدین امید پا در عرصه خطیر می‌گذارم که ثمره فرصت حضور اینجانب در انتخابات ریاست جمهوری نمایش عدالت واقعی نهفته در دل نظام جمهوری اسلامی و تحقق انقلاب مستضعفان و عدالتخواهان باشد، ان‌شاءالله.

با توکل به خداوند متعال و به حکم آموزه دینی «فاستبقوا الخیرات» و کسب اجازه از محضر مقام عظمای ولایت و امید به همراهی ملت شریف ایران، خصوصا خانواده‌های معظم انقلاب، دانشگاهیان، جوانان و فعالان اقتصادی، نامزدی خود را در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ایران اعلام می‌دادم تا انشاءالله در صورت اعتماد عمومی، به برنامه‌هایی که اعلام خواهد شد، ایران و ایرانی را به جایگاه شایسته خود برسانیم.»

انتهای پیام
قديمي Friday 26 April 2013   #237
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری

ارسلان فتحی‌پور اعلام کاندیداتوری کرد

» سرویس: سياسي - مجلس
کد خبر: 92020603990
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۱

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ارسلان فتحی‌پور پیش از اعلام کاندیداتوری خود، با حضور در مرقد امام خمینی و بهشت زهرا به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهدای انقلاب ادای احترام کرد.

وی پس از اعلام کاندیداتوری خود برای انتخابات ریاست جمهوری، طی سخنانی گفت: همه ما فدائیان مقام معظم رهبری هستیم و هدف ما در این انتخابات در مرحله اول باید تحقق فرمایشات ایشان باشد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: اصلی‌ترین تاکید مقام معظم رهبری، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است و دومین انتظار ایشان، برگزاری یک انتخابات آبرومندانه و سالم است که معنی آن پرهیز از هرگونه جوسازی و جنجال است.

وی در ادامه اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران، انتخابات وسیله‌ای برای تامین عدالت و روشی برای نشان دادن مشروعیت نظام در عرصه بین‌المللی است؛ بنابراین باید از آن در جهت ترسیم چشم‌انداز آینده نظام استفاده کرد تا نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت شود.

فتحی‌پور با بیان اینکه "همه باید کمک کنیم تا فضای انتخابات از سیاست‌زدگی محض خارج شود"، گفت: تاکنون اقتصاد کشور تحت تاثیر سیاست‌زدگی قرار گرفته است و جایی که صحبت از برنامه‌محوری می‌شود، فضا آلوده به تخریب می‌شود و در چنین فضایی تنها کسی که سرش بی‌کلاه می‌ماند، مردم شریف است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: شرح مفصل برنامه‌های من به موقع از سوی ستاد اعلام خواهد شد، اما برای برون‌رفت از وضعیت موجود، در حال حاضر می‌شود چند راهکار ارائه کرد.

فتحی‌پور با بیان اینکه "مطابق سند چشم‌انداز 20 ساله و در جهت ارج و قرب دادن به علم، پارلمان اقتصاددانان کشور را شکل خواهم دادم"، تاکید کرد: همچنین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را برای تدوین برنامه‌های دقیق و نظارت بر حسن اجرای برنامه‌ها احیا خواهم کرد.

وی درباره دیگر برنامه‌های پیشنهادی خود گفت: سازمان گسترش تولیدات کشاورزی، با مرامنامه تولیدی صِرف تشکیل خواهم دادم و طرح آمایش استعدادهای صنعتی ایران را ارائه خواهم کرد. همچنین پارلمان ملی نخبگان ایران را تشکیل خواهم داد و در زمینه‌های مختلف از وجود این عزیزان استفاده خواهم کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت من برای تمام شهروندان فارغ از شغل و محل زندگی، خود را مکلف به فراهم کردن دسترسی شهروندان به سطح استاندارد می‌داند. در تعیین وزرا و کابینه خود نیز از نظرات تمام مشاوران و تشکل‌های صنفی و بخش خصوصی و اقتصادی استفاده خواهم کرد.

به گزارش ایسنا، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز همچنین با صدور بیانیه‌ای بر آمادگی خود برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد.

متن این بیانیه که در بهشت زهرا قرائت شد به شرح زیر است:

«ملت شریف و فرهیخته ایران

مام مهربان میهن عزیزمان ایران تاکنون اینچنین دردمندانه و نیازمندانه به دستان فرزندان پرتوان خویش برای تغییر و دوباره ساختن چشم نیندوخته بود. اکنون فصل بصیرانه نگریستن و عالمانه تصمیم گرفتن است. با هم و برای همه.

عدالت و پیشرفت مرواریدی است که شیفتگانش برای کسب آن غواص دریای خون استقلال طلبی شده‌اند و امروزه نیز دست یافتن به آن نه یک شعار و یک احساس بلکه یک رسالت راهبردی تاریخی است؛ راهبردی که نقش دولت در آن، نه یک پرسشگر و طلبکار بلکه پاسخگو و بازیگر اصلی است و وظیفه‌اش چرخاندن چرخ زندگی مردم بر مدار عزت و سعادت است.

وضعیت امروز ما، ماحصل کردار و اندیشه‌های استوار و سست دولت‌هایی است که دانسته یا ندانسته و به عمد یا به سهو چنین فهمیده و چنان کرده‌اند. اما آنچه کیمیای امید و صبر ملت را افزوده، ندای رهبر معظم انقلاب است مکررا ارتقای سطح معیشت مردم و جلب رضایت آنان را از سنگر دین و مجرای قانون مطالبه می‌کنند تا مسئولان و مجریان بفهمند که فرافکنی و انداختن تقصیرات به گردن دیگران، بی‌مسئولیتی و ناکارآمدی دولت‌ها را هرگز توجیه نکرده و نخواهد کرد.

صداقت در عمل در کنار بصیرت در اندیشه در بستر هم اندیشی و بها دادن به خرد جمعی و استقبال از مشارکت در تعیین سرنوشت خود می‌تواند ضامن حل مشکلات و عزت هرچه بیشتر کشور شود و عدول از هرکدام از این مولفه‌ها، پیامدهای زیانبار و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را متوجه کشور خواهد کرد که عدم اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و اصل 44 قانون اساسی از جمله آنها در طول سال‌های اخیر است.

ملت متمدن و تاریخ‌سازی که در ادوار گذشته با تکیه بر استعدادها و توانمندی‌های خویش گذران روزگار کرده‌اند و ایران عزیز را به عنوان با ارزش‌ترین و گرانبهاترین میراث به ما تحویل داده‌اند، چه شده است که امروز با درآمدهای افسانه‌ای میلیاردهای دلاری نفت، پیش قراول تورم، بیکاری، کاهش رشد اقتصادی و کاهش رشد سرمایه‌گذاری شده است؟ آیا غیر از این است که بر جایگاه اول ایران در خاورمیانه در همه زمینه‌ها در افق 1404 و ارتقاء به جایگاه 10 مقام برتر دنیا یک توافق جمعی صورت گرفته بود؟ به راستی در طلایی‌ترین دوران وفور درآمدهای نفتی و غیرنفتی کشور، کدامین مانع ما را از دستیابی به این هدف بازداشته است؟

ارزیابی شرایط موجود نیاز به مدیریتی متعهدانه، مجتهدانه و صادقانه بیشتر از هر زمان دیگری ضروری می‌نماید. مدیریتی که نه تنها فرصت‌ها را به خوبی شناخته باشد، بلکه تهدیدها را هم به فرصت تبدیل کند. مدیریتی که منافع ملی کشور را از تودرتوهای پیچیده و چند لایه اقتصاد و سیاست بین‌الملل، کشف و در خدمت رونق اقتصاد ملی و شکوفایی ایران عزیز قرار دهد و پهلوانی و قهرمانی خود را با اعتلای غرور ملی و ادای احترام جهانی به هویت ملی ایرانیان به نمایش گذارد.

چنین امری تنها با استفاده عادلانه و مدبرانه از توان همه نخبگان، مدیران و کارشناسان دلسوز در حاشیه‌ مانده کشور ممکن خواهد بود و بپذیریم صداقت خالصانه گرچه ممکن است همچون دوره‌ای تلخ در کوتاه مدت کام را بیازارد، اما نوشین‌تر از هر شیرینی شهدی است که در دراز مدت منجر به بیماری مهلکی خواهد شد، گرفتار سازد، چراکه به قول صاحب سخن گرانمایه: در آخر سیاه رو خواهد شد، هرکه در او غش باشد.

ضرورت‌های تاریخی در کنار الزامات سلبی و ایجابی مدیریتی در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی امروز ناگزیر ما را در به کار بستن عقل و تدبیر در امر حکمرانی را داشته و ائتلاف حاکمان با عالمان را اجتناب‌ناپذیر می‌داند.

اینک با چنین استنباط و رویکردی و نه از روی غرور خودپسندی و نفی‌شایستگی‌ها و توانمندی‌های بزرگان و پیشگامان و نه از روی خوش‌خیالی و خوش باوری در ناچیز پنداشتن مشکلات پیش رو بلکه از باب ادای دین به نظام و مردم، بدین امید پا در عرصه خطیر می‌گذارم که ثمره فرصت حضور اینجانب در انتخابات ریاست جمهوری نمایش عدالت واقعی نهفته در دل نظام جمهوری اسلامی و تحقق انقلاب مستضعفان و عدالتخواهان باشد، ان‌شاءالله.

با توکل به خداوند متعال و به حکم آموزه دینی «فاستبقوا الخیرات» و کسب اجازه از محضر مقام عظمای ولایت و امید به همراهی ملت شریف ایران، خصوصا خانواده‌های معظم انقلاب، دانشگاهیان، جوانان و فعالان اقتصادی، نامزدی خود را در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ایران اعلام می‌دادم تا انشاءالله در صورت اعتماد عمومی، به برنامه‌هایی که اعلام خواهد شد، ایران و ایرانی را به جایگاه شایسته خود برسانیم.»

انتهای پیام
قديمي Friday 26 April 2013   #238
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

متکی: بعد از عزل من در سنگال به تعبیر برخی، اصطلاح سنگالیزاسیون وارد ادبیات سیاسی کشور شده است / وارد انتخابات نشده‌ام که به نفع کسی کنار بکشم

انتخابات - ایسنا نوشت:

یک عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان در پاسخ به این پرسش که "آیا به نفع لاریجانی کناره‌گیری خواهد کرد یا نه؟" گفت: به انتخابات وارد نشده‌ام که به نفع کسی کنار بکشم.
منوچهر متکی در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور تبریز یادآور شد: شرایط کشور را جدی می‌دانم و به همین دلیلی بعد از یک و نیم سال تحقیق و بررسی از اوضاع کشور، از دو ماه قبل وارد عرصه شدم و مادامی که حس حمایت از مردم در انتخابات را داشته باشم، علی‌القاعده تا پایان در این عرصه خواهم بود. بنابراین نه تنها لاریجانی، بلکه هر اسم دیگری باشد، بنای کناره‌گیری به نفع هیچ‌کس را ندارم.
گزيده سخنان وي از اين قرار است:
· "بعد از عزل من در سنگال به تعبیر برخی، اصطلاح سنگالیزاسیون وارد ادبیات سیاسی کشور شده است". عذر اخلاقی غیر شخصی دارم که مادامی که احمدی‌نژاد در پست ریاست جمهوری است، درباره این مساله پاسخی ندهم. اینکه با هلاری کلینتون دور یک میز نشستم یا نه بماند، هر وقت من و احمدی‌نژاد به عنوان یک شهروند عادی باشیم، همه‌چیز را بازگو خواهم کرد. ملاقات شب سفر و حوادث بعد از آن، حرفهای قابل توجهی دارد، ولی نمی‌خواهم در این خصوص در آستانه انتخابات اظهارنظر کنم.
· تنش‌زایی در کشور پاسخ مثبتی نمی‌دهد. وقتی دو قوه با هم جدال می‌کنند، اولین اتفاق این است که اعتماد مردم نسبت به این جایگاه‌ها تضعیف می‌شود.
· دولت خاتمی در شرایطی که مطالبات سیاسی مردم و بویژه جوانان و نخبگان که در پایان دولت هاشمی در حاشیه مانده بود، با شعار توسعه سیاسی وارد عرصه شد و به همین دلیل مورد اقبال عموم قرار گرفت. بزرگترین ضعف خاتمی و دولت اصلاحات نیز قرائت‌های متفاوت از دین و اسلام و ورود به عرصه‌هایی است که جزو وظایف دولت در قانون اساسی نبود. متاسفانه این قرائت‌های متفاوت از دین، مشکل و ضعف این دولت نیز هست.
· خدمات هاشمي در سازندگی قابل توجه بود بطوریکه، قریب به 50 میلیارد دلار ظرفیت‌سازی کرد. عدم مراقبت نسبت به بعضی از اعضای خانواده و جهت‌گیری‌های اقتصادی و مدل توسعه اقتصادی که با عدالت همراه نبود، ضعف آن دولت محسوب می‌شود.
· {در ارزیابی خود از عملکرد هاشمی و خاتمی بعد از سال 88 } هرچند تعریف فتنه‌گر را مربوط به این آقایان نمی‌دانم، اما عملکرد جدی قابل دفاعی نیز ندارند
· در تمام این سالها یک متر زمین دولتی و آپارتمان دولتی نگرفته‌ام، با اینکه معتقدم باید از کارهای اقتصادی دفاع کرد، با این حال یک ریال کار اقتصادی شخصی نکرده‌ام. در زندگی خانوادگی نیازهای خودمان را گسترده تعریف نکردیم که مجبور شویم دست خود را در برابر دیگران دراز کنیم. من وامدار هیچ‌کس نیستم و رودربایستی با هیچ‌کس ندارم.
· هیچ رییس‌جمهوری پیدا نمی‌شود که همه موضوعات را بداند، چراکه امروز زمان تخصص‌ها و ریزتخصص‌هاست. استفاده از تخصص یک امر ضروری است و اینکه رییس‌جمهور کارشناس ارشد باشد، امکان ندارد و باید از متخصصان در هر رشته استفاده کند
قديمي Friday 26 April 2013   #239
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

آل‌اسحاق: رئیس‌جمهور نه بی‌اختیار است و نه آقا اجازه

انتخابات - فارس نوشت:

نامزد ریاست جمهوری یازدهم گفت: مدعی هستیم با همه آرمان‌ها، ارزش‌ها و با توجه به تهدیدات خارجی کشور برای رسیدن به این هدف برنامه و تیم داریم.
يحیی آل‌اسحاق عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان در جمع مدیران حزب موتلفه در ادامه با اشاره به اینکه معتقدیم گفتمان رئیس‌جمهوری باید همراه و منطبق با رهبری باشد، گفت: تجربه ثابت کرده است که اگر اینطور نباشد رئیس جمهور شکست می‌خورد؛ رئیس‌جمهور آینده باید بداند که قانونا و شرعا اگر تنفیذ رهبری از او برداشته شود مشروع نیست و مقبولیت زمانی اعتبار دارد که رهبری تنفیذ کند.
نامزد ریاست‌جمهوری یازدهم تاکید کرد: در این ساختار نه رئیس‌جمهور بی‌اختیار است و نه آقا اجازه است، بلکه مدیر اجرایی دارای اختیارات کافی برای تدبیر امور کشور است، منتهی باید خود را مدیرعامل بداند و نه رئیس هیات مدیره.
وی ادامه داد:‌ آمده‌ام که تا آخر خط بمانم و هر چه در این مسیر جلو می‌رویم محکم‌تر قدم برمی‌دارم.
رئیس اتاق بازرگانی تهران در ادامه سخنانش عنوان کرد: کسی باید نسخه برای اقتصاد مردم ایران بدهد که از کف بازار تا صدر مدیریت اقتصادی کشور آشنا باشد که زمانی که یک بخشنامه صادر می‌کند هفته بعد آن‌را لغو نکند، همانطور که در سال 91بانک مرکزی هر هفته یک بخشنامه صادر کرد و ارکان اقتصاد را لرزاند و نشان داد به کار مسلط نیست.
وی با بیان تهدیدهای اقتصادی کشور به حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: رهبری به صراحت فرمودند که دولت نهم و دهم در کلان اقتصادی بی توجهی کرده است و به رشد اقتصادی بی‌اعتنا بوده چراکه باید طبق چشم‌انداز به رشد 8درصدی می‌رسیدیم اما هنوز در حدود یک درصد رشد اقتصادی داریم.
وی در رابطه با تورم گفت: دولت آتی با این مشکل مواجه است که ایران جزو سه کشور اول دارای بالاترین نرخ تورم است.
آل اسحاق نامزد حزب موتلفه اسلامی برای انتخابات یادهم ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اگر دولت آتی نتواند ظرف 6ماهه اول دولت این مشکلات را حل کند ممکن است مشکلات به آسیب‌های اجتماعی تبدیل شود؛ این به معنی این نیست که ما توان نداشته‌ایم بلکه به معنای داشتن پتانسیل کافی، نیروی انسانی متخصص و متعهد است که باید به میدان بیایند اما مشکل نوع نگرش به اقتصاد و تدبیرها بوده است که بدست کاردان نیست.
وی با بیان اینکه تنها اهل فتنه،انحراف ،ضد انقلاب و منافقین جایگاهی در میان مردم و دولت ندارند، گفت: هر آن کس که در چارچوب نظام و قانون باشد قابلیت کارآیی دارد.
قديمي Friday 26 April 2013   #240
شمع
من ایرانیم آرمانم شهادت

نشان شمع

رضایی: مرا جدی بگیرید و سربازی بدانید که غبار شلمچه را با صد تا ریاست جمهوری عوض نخواهم کرد

انتخابات - مهر نوشت:

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با بیان اینکه مشكل كشورمان كمبود معدن نيست اظهار داشت: در دل كوير معادن بسيار عظيمي از فلزات گرانبها پيدا شده كه 10 برابر نفت دلار دارند.
محسن رضايي در جمع قشرهاي مختلف مردم شاهرود در مسجد جوادالائمه اين شهر اظهار داشت: كي گفته گراني و فقر قابل حل نيست، اگر گراني، بيكاري، فقر و اعتياد را حل نكنيم خداي نكرده داريم اسلام و جمهوري اسلامي را شكست مي دهيم. گراني و بيكاري را مي توان حل كرد اما نه با شعار دادن، شعار دادن براي تقويت روحيه خوبه اما بايد پشتوانه اجرايي و عملياتي داشته باشد.
گزيده سخنان وي از اين قرار است:
· همه دولتها براي حل بيكاري، گراني و فقر با دلسوزي كامل هر چه در توانشان بود انجام دادند اما نتوانستند تحولي ايجاد كنند. الان شرايط كشور حساس است اما قابل عبور است، مشروط به اينكه شعار ندهيم و نسخه بپيچيم، ما امروز به شدت نيازمند پيچيدن نسخه هستيم.
· تحريم ها قابل حل است و شرطش اين است كه از توانايي ها، آدمها و عمرمان كامل استفاده كنيم ما عمرمان را آن قدر به بطالت مي گذرانيم كه حد و حصر ندارد.
· به هر كسي كشتش را مكانيزه كند يارانه سبز مي دهيم تا بذر و خاكش را اصلاح كند.
· زماني كه جنگ تمام شد فرماندهان جنگ را جمع كردم و گفتم ما پاسدار انقلابيم و رسالت ما تمام نشده و بعد از هفت ماه از پايان جنگ اعلام كردم جنگ آينده ما اقتصادي است و رشته تحصيلي خودم را از مكانيك به اقتصاد تبديل كردم.
· ما را جدي بگيريد و سربازي بدانيد كه غبار شلمچه را با صد تا رياست جمهوري عوض نخواهم كرد امسال و سالهاي آينده با تحريم هاي اقتصادي، ايران را به شكوفاترين اقتصاد منطقه تبديل خواهيم كرد.
· بايد خود را از ارزهاي نفتي رها كنيم و بازارچه هاي مرزي را با 17 كشور همسايه گسترده كنيم و 1.5 ميليون بشكه نفتي را كه از ما نمي خرند را به فرآوري تبديل كنيم و كالاهاي غيرنفتي، فرآورده هاي نفتي و محصولات كشاورزي را از اين بازارچه ها صادر كنيم.
· با رانت خواري و كارهاي خلاف به شدت برخورد خواهم كرد و نظام بانكداري را كه به سمت تقويت دلالي رفته را به سمت توليد و سرمايه گذاري هدايت مي كنيم.
· يك شوراي عالي اقتصاد ملي ايجاد خواهم كرد كه وحدت عمل و نظر بين قواي مجريه، قضاييه و قانونگذاري به وجود بياورد.
· مشكل كشورمان كمبود معدن نيست و در دل كوير معادن بسيار عظيمي از فلزات گرانبها پيدا شده كه 10 برابر نفت دلار دارد معدن داريم اما خام فروشي مي كنيم.
· مسكن مهر ايده دلسوزانه و خوبي بود و ما بايد ادامه بدهيم اما مسكن هاي ارزان قيمت كه با يك مقدار وام دولت و مردم درست شود اشكال دارد چون پولها از بانك مركزي و بدون پشتوانه چاپ شده است و اشكال ديگر اين است كه بعضي از مسكن هاي مهر از نظر فني اشكالات جدي دارد.
پاسخ

Bookmarks

کلیدواژه ها
هيچيك

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو
ارزيابي اين گفتگو
ارزيابي اين گفتگو:

قوانين ارسال نوشته
شما می توانید سرنگار جدید ارسال کنید.
شما می توانید پاسخ ارسال کنید.
شما می توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:02PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه