بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > جامعه و خانواده

نکات

پاسخ
 
ابزار گفتگو
قديمي Thursday 26 March 2009   #1
ز به ز
عضو ثابت
 
نشان ز به ز
 
تاريخ ثبت نام: Jan 2009
پاسخ‌ها: 684
ارسال پيام توسط Yahoo به ز به ز
Unhappy گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال


[mod=مهرداد]
تصاویر مغایر با رعایت حریم محیط اجتماعی حذف شد .
[mod]

شیلان دختر هفت ساله كرد در حالیكه لحظه ای لبخند و تبسم از چهره اش محو نمیشود ,در خانه همسایه با دختران همسن و سال خود به انتظار پارتی كه مادرش به او قول داده است نشسته است.اما واقعیت این است كه پارتی ای در كار نیست و او و5 دختر خردسال دیگر همسایگی تا دقایقی دیگر ختنه خواهند شد.ختنه دختران عملی است كه قرنها در كردستان عراق انجام میشود.

كاتیب پیرزن 91 ساله ای كه از این عمل حمایت میكند میگوید: ختنه برای پاك شدن روح زن از مسائل جنسی واجب است چرا كه با این عمل روح زن پاك میشود و میتوان از دست او غذا خورد.او در حالیكه با انگشتش نشان میدهد میگوید قسمت بسیار كوچكی از آلت زنانه را قطع میكنند و به آن صورت هم دردی ندارد .ا همچنین گفت من هم خودم و هم تمام دخترانم را ختنه كرده ام.

به تصاویری در این ارتباط توجه كنید.

شیلان انور عمر هفت ساله(از دست راست نفردوم) با دختران همسایه در انتظار رفتن به مهمانی است كه مادرش به او قول داده است.


شیلان برای رفتن به پارتی وارد اطاقی میشود كه مادرش در آنجاست. بمحض ورودش یكی از زنان همسایه درب را پشت سر او قفل میكند و مادر شیلان از او میخواهد كه لباس زیرش را در آورد.


در حالیكه مادر شیلان سعی در قانع كردن او برای در آوردن لباس زیرش دارد, زن محلی دیگری مشغول آماده كردن تیغ جراحی اش (كه یك تیغ ژیلت بیش نیست )میباشد.


مه آروب زن 40 ساله كرد كه شغل ختنه دختران در كردستان را دارد مشغول آماده نمودن وسایل ختنه میباشد. او میگوید كه اینكار را برای رضای خدا انجام میدهد و كار را از مادرش آموخته كه قبلا آنرا بصورت مجانی برای مردم انجام میداده است.دختران خردسال دیگر همسایگی برای دیدن مراسم ختنه به داخل اطاق می آیند. شاید آنان كنجكاوند كه از سرنوشتی كه بزودی در انتظار آنان خواهد بود سر در بیاورند.


شیلان كه تازه متوجه شده كه پارتی در كار نیست و چه سرنوشتی در انتظارش هست بشدت گریه میكند و سعی در ممانعت از عمل را دارد.


اما بقول زن كرد, باید كه خواسته قدیم تر ها اجرا شود. در نتیجه راهی برای فرار شیلان وجد ندارد. در حالیكه كه دست ها و پاهایش را محكم گرفته اند تا قدرت حركت نداشته باشد مه آروب دخترك بینوا را با تیغ ژیلت ختنه میكند.فریاد درد شیلان در محله می پیچد.


او مدتها بعد از ختنه از درد بخود پیچید و گریست


توسط مه آروب و مادرش به شیلان تكه پارچه ای داده اند تا بین پاهایش بگذارد و از خون ریزی بیشتر جلوگیری كند.


ساعتی بعد مادر او برای آرام وراضی كردن شیلان مقداری شیرینی و شكلات در یك كیسه پلاستكی به او میدهد. اما درد و زجر را در چهره شیلان بخوبی میتوان دید.


دختر دیگری كه در همسایگی شیلان است پس از ختنه شدن در حال استراحت است و مادرش در این تصویر عروسكس را برایش بعنوان هدیه آورده است.


ایندو دختر خردسال هم قرار بود كه با 6 تای دیگر ختنه شوند اما "مه آروب" تشخیص داد كه سن آنان بری ختنه كافی نیست.


دختران را پس از ختنه برای استراحت به اطاق دیگری میآورند.


مه آروب , خوشحال از اجام 6 عمل مشغول شمارش پولهایش است. او برای هر ختنه 4000 دینار عراقی معادی 3.5 دلار دریافت میكند.او در سال بطور متوسط 30 دختربچه كرد را ختنه میكند.


مادر شیلان پس از عمل با چهره ای رضایتمند در حال حمل شیلان بخانه است . وقتیكه از او سئوال شد كه چرا اینكار را با دخترانش میكند او پاسخ داد خودش هم نمیداند.

مرگ بر جاهلیت

آخرين ويرايش پشتیبانی باشگاه ، Wednesday 22 April 2009 در 11:58PM.
ز به ز حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 5 كاربر از ز به ز بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 26 March 2009   #2
امیر
عضو ثابت
 
نشان امیر
 
تاريخ ثبت نام: Aug 2005
پاسخ‌ها: 1,922
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

بسم الله الرحمن الرحيم

ختنه کردن دختران طبق نظر مشهور علمای شیعه "مستحب" است ،
از باب نمونه ، علامه حلی از فقهای شیعه ، در کتاب " تبصرة المتعلمین" با عبارت « و خفض الجواري مستحب » ( در باب نکاح ) بدان اشاره داشته


والله اعلم

آخرين ويرايش امیر ، Monday 1 June 2009 در 11:30PM.
امیر حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 26 March 2009   #3
Mohammad 1985
عضو ثابت
 
نشان Mohammad 1985
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2008
مكان: کرج
پاسخ‌ها: 386
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

این فقط یه عمل حیوانی و پست هست که توسط یه مشت ابله انجام میشه حالا هر کسی هم ازش حمایت کنه در ردیف ابلهان قرار میگیره ! من نمی دونم ما آدما کی میخوایم به این عقل هر چند کممون رجوع کنیم؟ و تا کی میخوایم عین گوسفند هر چی در گوشمون خونده میشه رو اجرا کنیم ! ؟
__________________
او می رود دامن کشان
من زهر تنهایی چشان
دیگر مپرس از من نشان
کز دل نشانم می ورد ...
Mohammad 1985 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از Mohammad 1985 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 26 March 2009   #4
امیر
عضو ثابت
 
نشان امیر
 
تاريخ ثبت نام: Aug 2005
پاسخ‌ها: 1,922
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

اگر اون دختری که عکسشو گذاشتن دختر من بود و اشکهاش رو میدیم مطلقا اجازه نمیدادم که این کار انجام بشه
همونطور که ازدواج دختر هم باید با رضایتش باشه یعنی کمترین کراهیت و ناراضایتی نباید در چهره اش باشه و باید رضایت کامل قلبی داشته باشه
آدم باید با دخترش اونقدر صمیمی باشه که هر درد دلی که دختر داره با آرامش خاطر و اطمینان کامل به پدرش بگه نه اینکه دخترش رو بخواد فریب بده !
---------------------------------------------------
در صورتی که دختر از ختنه ناراضی باشه "نباید" انجام بشه ، چون ختنه دختران طبق نظر مشهور فقهی "واجب " نیست


و الله اعلم
امیر حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از امیر بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 26 March 2009   #5
هلنا
عضو ثابت
 
نشان هلنا
 
تاريخ ثبت نام: Feb 2008
مكان: تهران
پاسخ‌ها: 9,913
ارسال پيام توسط Yahoo به هلنا
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

سلام . کاربر ز ب ز محترم
ان تصاویر را حذف کن . شما اگر حرفی دارید . دلیل نمیشود با تصویر ان را انتقال بدهید

حرفتان را مستدل بزنید . تصویر نیازی نیست .
__________________

هلنا حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 4 كاربر از هلنا بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 26 March 2009   #6
مهدی313
عبد خدا
 
نشان مهدی313
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2008
پاسخ‌ها: 395
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

نقل قول:
در اصل توسط امیر نوشته شده است نمايش نوشته
بسم الله الرحمن الرحيم

ختنه کردن دختران طبق نظر مشهور علمای شیعه "مستحب" است ،
از باب نمونه ، علامه حلی از فقهای شیعه ، در کتاب " تبصرة المتعلمین" با عبارت « و خفض الجواري مستحب » ( در باب نکاح ) بدان اشاره داشته
اما در مورد نظر علمای اهل سنت ،
براي نمونه به لینک زیر مراجعه کنید تا ببیند چگونه عالمی مانند شیخ حسان این مسئله رو از جوانب مختلف بررسی کرده و جواب داده :
http://www.islamway.com/?iw_s=Lesson...esson_id=61934
والله اعلم
علامه مرجع آیت الله العظمی سید محمد حسین فضل الله در پاسخ به استفتاآت گوناگون پیرامون موضع اسلام در قبال ختنه کردن دختران، پاسخ دادند:
بررسیهای ما از متون وارده در این زمینه نشان می دهد که ختنه کردن دختران ساخته و پرداخته اسلام نیست و مبنای اسلامی ندارد. بلکه یکی از رسوم عصر جاهلی به حساب می آید که در زمره زینت و تجمّل زن برای شوهر یا خودش قرار می گرفته است. آن چه که از ائمه برای ما وارد شده است نشان می دهد که سنّت ختنه کردن دختران نفی شده است. در این متون از ختنه کردن دختران به «خفض الجواری» تعبیر شده است. ابو بصیر مرادی از امام محمد باقر روایت می کند. می گوید: «از امام باقر درباره کنیزی پرسیدم که از سرزمین شرک به اسارت گرفته شده و اسلام آورده است. خواستند که او را ختنه کنند، نگذاشت که کسی این کار را انجام دهد. حضرت فرمود: سنّت ختنه برای مردان است و نه برای زنان».
در روایت دیگری آمده است: «ختنه کردن پسر بچگان سنّت است ولی ختنه کردن دختران سنّت نیست.»
در روایت سوّم سنت بودن ختنه کردن دختران نفی شده است، ولی جزو سنّت های پسندیده اجتماعی به حساب آمده است. مسعدة بن صدقة از امام صادق روایت می کند که فرمود: «ختنه کردن زنان پسندیده است ولی جزو سنّت نیست و واجب هم نیست.»
روایت های مذکور به روشنی بیان می دارند که ختنه کردن زنان سنّت نیست و این یعنی اسلام آن را به عنوان یک حکم شرعی مستحب که مبتنی بر یک مصلحت برتر باشد، وضع نکرده است. بلکه آن را جزو امور پسندیده اجتماعی به حساب آورده است که می شود آن را جزو سنّت ها و رسوم مورد عمل آن زمان برشمرد.
از روایت اول می توان چنین فهمید که سؤال کننده از حکم ختنه دختران سؤال نمی کند. بلکه از نوع برخورد با زنی که آن را انجام نمی دهد، می پرسد. پاسخ امام باقر مستقیماً سؤال کننده و به صورت غیر مستقیم ذهنیت عمومی را چنین راهنمایی می کند که ختنه کردن دختران هیچ ارتباطی به اسلام ندارد.
روشن است که نمی شود با عادات اجتماعی ریشه دار در رفتار مردم با شدت و حدّت برخورد کرد. بلکه نیازمند یک حرکت تدریجی است تا در نهایت به حذف آن عمل منتهی شود. اسلام از همین روش در مسأله آزاد کردن بردگان هم استفاده کرده است. زیرا تحریم قاطعانه ممکن بود پایه های اجتماعی زندگی مردم را متزلزل کند. در حالی که ایجاد شکاف تدریجی در نظام برده داری در نهایت به حذف تدریجی آن می انجامد. برای این کار هم به یک انقلاب اجتماعی نیاز نیست. چرا که چنین انقلابی ممکن است فرصت تحقق اهداف اساسی اسلام را از بین ببرد.
نوع پرداخت اسلام به بعضی از عادات و رفتارها و حتی اندیشه ها نیز این چنین قابل توجیه و تحلیل است که اسلام می خواهد زمینه های فکری را ایجاد کند که به زن به عنوان انسانی که در کنار مرد در عرصه های زندگی وجود دارد احترام بگذارد. این زمینه های فکری می تواند زمینه های روانی اعتماد به نفس را در وجود زن ایجاد کند و زن چنین احساس کند که در عرصه حضور دارد. علاوه بر این چنین نگاهی می تواند زن را از چارچوب عیوب اجتماعی خارج کند و او را در جایگاه طبیعی انسانی که حق زن و مرد است قرار دهد و زمینه از بین رفتن بسیاری از عاداتی را فراهم آورد که نه تنها به خودی خود رجحانی ندارند بلکه در بسیاری از جوانب، جنبه منفی هم دارند.
از امام صادق روایت شده است که فرمود: «وقتی زنان به سوی پیامبر هجرت کردند، در بین آنان زنی بود که او را ام حبیب می گفتند – در روایت دیگری ام طیبة آمده است – او دختران را ختنه می کرد. وقتی پیامبر او را دید به او فرمود: ای ام حبیب! آیا هنوز هم به همان کار مشغول هستی؟ گفت: آری ای رسول خدا! اگر حرام است مرا از آن نهی کن. فرمود: حلال است. بیا نزدیک تا به تو بیاموزم. زن گوید: نزدیک شدم. حضرت فرمود: ای ام حبیب! اگر چنین کردی، زیاد عمیق برندار و زیاده روی نکن، چرا که هم زیباتر است و برای شوهر هم بهره بیشتری دارد.»
در تاج العروس آمده است: «سربلندترین خون گیرندگان، ختنه کنندگان و کوتاه کنندگان زائده اندام زنان هستند.» اگر اندکی از آن را دو را بگیرند. در جایی دیگر آمده است: «نهک، مبالغه در هر چیزی است.» در تفسیر «لاتنهکی» آمده است: «یعنی در ختنه کردن و کوتاه کردن زائده اندام دختران زیاده روی نکن، بلکه به مقداری از کنار آن بسنده کن».
این حدیث جزو همان راهنمایی های اسلامی قرار می گیرد که بدان اشاره کردیم و شاید هم به تدریجی بودنی اشاره کند که بدان پرداختیم. پیامبر نیز در پرداختن به موضوع ختنه، آن را مطلقاً مباح نمی شمارد، بلکه نوعی نفرت را در آن بر می شمارد. حتی زن ختنه کننده از امکان نهی آن توسط پیامبر می پرسد. از این رو پیامبر زن ختنه کننده را راهنمایی می کند که این عمل نباید به ضرر زن تمام شود. بلکه حتی از فرمایش «فلاتنهکی ولا تستأصلی» پیامبر هم می توان تحریم شرعی ختنه را فهمید. چرا که اصولی ها معتقدند ظاهر نهی همان حرمت است. مگر اینکه دلیلی بر عدم آن وجود داشته باشد. این علاوه بر ضرر زن به نفس است که بدون نیاز به متن خاص، تمام ضررها در زمره آن قرار می گیرند.
خلاصه این که ختنه کردن زنان و دختران علاوه بر اینکه واجب نیست، از سنّت های مستحب هم نیست و اسلام آن را از دایره احکام بیرون ساخته است تا جزو متغیرهای اجتماعی قرار گیرد. ائمه نیز در ابتدا بر عدم سنّت بودن آن تأکید کرده اند و سپس از طریق فضای فکری و فرهنگی اسلام و تجربه و تأمل، این قاعده فکری را دچار تحول ساخته اند تا برای بررسی محاسن و معایب آن، زمینه بررسی های علمی درست آن فراهم گردد و موجبات منع یا تجویز آن فراهم شود.
بر این اساس ما عقیده داریم هر چیزی که بیرون از احکام اسلامی باشد، به ضرر نمی انجامد جزو گزینه های فردی قرار می گیرد که نمی شود به اجبار آن را تحمیل کرد. همین طور اولیای زن نباید چیزهایی را که به نفع زن نیست اعمال کنند. هر چند که تمام چیزهایی که به ضرر می انجامد، چه از نظر جسمی و سلامتی و چه از نظر جنبه های دیگر، شرعاً حرام هستند. والله من وراء القصد.
__________________
نقل قول:
وَإِلَى عَادٍ أَخَاهُمْ هُوداً قَالَ يَا قَوْمِ اعْبُدُواْ اللّهَ مَا لَكُم مِّنْ إِلَـهٍ غَيْرُهُ أَفَلاَ تَتَّقُونَ (65) قَالَ الْمَلأُ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن قَوْمِهِ إِنَّا لَنَرَاكَ فِي سَفَاهَةٍ وِإِنَّا لَنَظُنُّكَ مِنَ الْكَاذِبِينَ (66) قَالَ يَا قَوْمِ لَيْسَ بِي سَفَاهَةٌ وَلَكِنِّي رَسُولٌ مِّن رَّبِّ الْعَالَمِينَ (67)‏ أُبَلِّغُكُمْ رِسَالاتِ رَبِّي وَأَنَاْ لَكُمْ نَاصِحٌ أَمِينٌ (68) أَوَعَجِبْتُمْ أَن جَاءكُمْ ذِكْرٌ مِّن رَّبِّكُمْ عَلَى رَجُلٍ مِّنكُمْ لِيُنذِرَكُمْ وَاذكُرُواْ إِذْ جَعَلَكُمْ خُلَفَاء مِن بَعْدِ قَوْمِ نُوحٍ وَزَادَكُمْ فِي الْخَلْقِ بَسْطَةً فَاذْكُرُواْ آلاء اللّهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ (69)مهدی313 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از مهدی313 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 26 March 2009   #7
امیر
عضو ثابت
 
نشان امیر
 
تاريخ ثبت نام: Aug 2005
پاسخ‌ها: 1,922
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

جناب مهدی از کسی نقل قول کرده اند که لعن خلفاء را جایز نمیداند و نیز معتقد به ضعف سندی زیارت عاشورا است
اگر ایشان مرجع تقلید شماست پس چرا از ایشان تقلید نمیکنید و خلفاء را لعن میکنید ؟
والله اعلم

آخرين ويرايش امیر ، Thursday 26 March 2009 در 11:17PM.
امیر حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Thursday 26 March 2009   #8
مهدی313
عبد خدا
 
نشان مهدی313
 
تاريخ ثبت نام: Dec 2008
پاسخ‌ها: 395
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

نقل قول:
در اصل توسط امیر نوشته شده است نمايش نوشته
جناب مهدی از کسی نقل قول کرده اند که لعن خلفاء را جایز نمیداند و نیز معتقد به ضعف سندی زیارت عاشورا است
اگر ایشان مرجع تقلید شماست پس چرا از ایشان تقلید نمیکنید و خلفاء را لعن میکنید ؟
فکر کنم در میان علمای شیعه تنها مجتهدی که این کار را مستحب ندانسته علامه فضل الله باشد
والله اعلم
ابو بصیر مرادی از امام محمد باقر روایت می کند. می گوید: «از امام باقر درباره کنیزی پرسیدم که از سرزمین شرک به اسارت گرفته شده و اسلام آورده است. خواستند که او را ختنه کنند، نگذاشت که کسی این کار را انجام دهد. حضرت فرمود: سنّت ختنه برای مردان است و نه برای زنان».
در روایت دیگری آمده است: «ختنه کردن پسر بچگان سنّت است ولی ختنه کردن دختران سنّت نیست.»
در روایت سوّم سنت بودن ختنه کردن دختران نفی شده است، ولی جزو سنّت های پسندیده اجتماعی به حساب آمده است. مسعدة بن صدقة از امام صادق روایت می کند که فرمود: «ختنه کردن زنان پسندیده است ولی جزو سنّت نیست و واجب هم نیست.»

اینها حدیث است .یعنی علامه از خود نگفته .
البته مرجع تقلید من هم نیست .
ولی از خود هم نگفته احادیثی را اورده که می بینید .

__________________
نقل قول:
وَإِلَى عَادٍ أَخَاهُمْ هُوداً قَالَ يَا قَوْمِ اعْبُدُواْ اللّهَ مَا لَكُم مِّنْ إِلَـهٍ غَيْرُهُ أَفَلاَ تَتَّقُونَ (65) قَالَ الْمَلأُ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن قَوْمِهِ إِنَّا لَنَرَاكَ فِي سَفَاهَةٍ وِإِنَّا لَنَظُنُّكَ مِنَ الْكَاذِبِينَ (66) قَالَ يَا قَوْمِ لَيْسَ بِي سَفَاهَةٌ وَلَكِنِّي رَسُولٌ مِّن رَّبِّ الْعَالَمِينَ (67)‏ أُبَلِّغُكُمْ رِسَالاتِ رَبِّي وَأَنَاْ لَكُمْ نَاصِحٌ أَمِينٌ (68) أَوَعَجِبْتُمْ أَن جَاءكُمْ ذِكْرٌ مِّن رَّبِّكُمْ عَلَى رَجُلٍ مِّنكُمْ لِيُنذِرَكُمْ وَاذكُرُواْ إِذْ جَعَلَكُمْ خُلَفَاء مِن بَعْدِ قَوْمِ نُوحٍ وَزَادَكُمْ فِي الْخَلْقِ بَسْطَةً فَاذْكُرُواْ آلاء اللّهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ (69)مهدی313 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 3 كاربر از مهدی313 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 26 March 2009   #9
tiyam
عضو ثابت
 
نشان tiyam
 
تاريخ ثبت نام: Mar 2009
مكان: تبريز
پاسخ‌ها: 23
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

چندي قبل خبرنگاراني كه از مصر ديدن كرده بودند، مسئله ختنه دختران به جرائد خارجي كشيد و نوشتند كه روشنفكران مصري با عمل ختنه كردن دختران مخالفند و پزشكان آن كشور هم اين عمل را براي سلامت دختران مناسب نميدانند. همان خبرگزاري ها اضافه كردند كه تاكنون هيچ مقام مذهبي ختنه دختران را محكوم نكرده است و بيش از 40 درصد از زنان مصري ختنه شده اند.
همانطور كه استحضار داريد در قرآن هم راجع به ختنه دختران هيچ آيه اي نيست ولي اين ضابطه را به وجود آورده است چنان كه كشور مصر كه يك كشور مسلمان است از آن روش تبعيت ميكند و به اعتراض روشنفكران و حتي اطباء مصري هم اعتنايي ندارد.
ختنه دختران در اسلام، از مجراي سنت پايدار شده است و در زمان قديم هم جاري بوده است. قبل از حضرت محمد هم در طوايف عرب جريان داشته است.
__________________
كاش ميشد سرنوشت را از سر نوشت...
tiyam حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 27 March 2009   #10
mehrdad_123
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.
 
تاريخ ثبت نام: Aug 2007
مكان: زیر سایه لطف خدا
پاسخ‌ها: 10,549
روزنوشته ها: 9
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

نقل قول:
در اصل توسط امیر نوشته شده است نمايش نوشته
بسم الله الرحمن الرحيم

ختنه کردن دختران طبق نظر مشهور علمای شیعه "مستحب" است ،
از باب نمونه ، علامه حلی از فقهای شیعه ، در کتاب " تبصرة المتعلمین" با عبارت « و خفض الجواري مستحب » ( در باب نکاح ) بدان اشاره داشته
اما در مورد نظر علمای اهل سنت ،
براي نمونه به لینک زیر مراجعه کنید تا ببیند چگونه عالمی مانند شیخ حسان این مسئله رو از جوانب مختلف بررسی کرده و جواب داده :
http://www.islamway.com/?iw_s=Lesson...esson_id=61934
والله اعلم
تا کی می خواهی به شعور مخاطبین توهین کنی؟؟؟؟؟

این عمل را اگر برخی از اهل تشیع مستحب دانسته اند امامان مذهب شما نه تنها مستحب و مکرومه و...(مانند امام حنبل) بلکه برخی مانند شافعی ها آنرا واجب دانسته اند!!


علمایی چون :
-جاحظ
- ابن قیم
- جاد الحق
- شیخ نصر فرید واصل مفتی اعظم الازهر ووووو

اینها نمونه هایی ازعلمایی اهل تسنن هستند که از ختنه ی زنان شدیدا دفاع کرده اند...


ضمنا عکسها همانطور که در متن گزارش هم آمده است از کردستان هستند که اکثریت غیر شیعه می باشند و اساسا این رسم حتی اگر از نظر برخی مستحب باشد در بین شیعیان علی الخصوص شیعیان ایران رایج نیست. اما بسیاری از اهل سنت همانطور که گفتیم این رسم را بعضا تا حد واجب بالا برده اند و ملزم به این عمل هستند. والسلام
لعنت خداوند بر منافقین
یاحق

آخرين ويرايش mehrdad_123 ، Friday 27 March 2009 در 03:24AM.
mehrdad_123 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 2 كاربر از mehrdad_123 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 27 March 2009   #11
امیر
عضو ثابت
 
نشان امیر
 
تاريخ ثبت نام: Aug 2005
پاسخ‌ها: 1,922
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال


 
 


کاربر امیر
درج محتوای تهاجم آمیز به باور سایر کاربران بدون توجه به موضوع سرنگار و اسلوب علمی نقض قوانین توافقی ثبت نام است . در صورت ادامه این روند شناسه شما متوقف خواهد شد .

مهرداد

 

 

 

آخرين ويرايش پشتیبانی باشگاه ، Friday 27 March 2009 در 09:59AM.
امیر حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 27 March 2009   #12
mehrdad_123
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.
 
تاريخ ثبت نام: Aug 2007
مكان: زیر سایه لطف خدا
پاسخ‌ها: 10,549
روزنوشته ها: 9
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

/ خارج از موضوع سرنگار

آخرين ويرايش پشتیبانی باشگاه ، Friday 27 March 2009 در 10:00AM.
mehrdad_123 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 27 March 2009   #13
mehrdad_123
كاربر فوق بدليل ناديده گرفتن قوانين باشگاه با محدوديت نوشتاري مواجه است.
 
تاريخ ثبت نام: Aug 2007
مكان: زیر سایه لطف خدا
پاسخ‌ها: 10,549
روزنوشته ها: 9
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

خیلی جالب است...

بنده پست قبلی خود را در جواب پست 12 که برای کاربر امیر که ایراد از خمس گرفته بود نوشته بودم ... حال جالب است که پست امیر حذف شده و پست من که فقط جواب وی را در مورد خمس دادم نقض قوانین باشگاه محسوب شده است...

حال باید دانست پست امیر چه شده است - شاید پست او را جن ها خورده اند

قضاوت با اهل انصافیاحق
mehrdad_123 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Friday 27 March 2009   #14
SAFA
عضو ثابت
 
نشان SAFA
 
تاريخ ثبت نام: Jul 2002
سن: 42
پاسخ‌ها: 6,212
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

سلام نکاتی در این سرفصل خودنمایی می کند
اول آنکه با هلنا در مورد نامنساب بودن تصاویر در محیط عمومی تالار موافقم
دوم موضوع مورد گفتگو ست که در جای خود قابل بحث است اگر چه در میان ایرانیان و شیعیان بدلیل عدم کاربرد خیلی ملموس نیست اما در میان برخی فرق مستضعف این منطقه مرسوم است و باید در مورد باید ها و نباید های آن گفتگوی دقیقتری داشت
بهتر است یاد بگیریم راحت تحت تاثیر چنین ژورنالیست بازی هایی قرار نگیریم
چنین سناریویی را برای حتنه پسران نیز می توان تنطیم کرد
درصورتیکه می دانیم خنته پسران اکنون به توصیه پزشکان ختی برای غیر مسلمانان نیز بکار گرفته می شود
من اطلاعاتی در موردختنه دختران ندارم اما این نوشته ژورنالیستی باعث نخواهد شد نظری بدهم و مطمئنا اگر بخواهم نظری بدهم بیشتر تحقیق خواهم کرد

اما زشت ترین موضوعی که اینجا خود نمایی می کند نفرت وکینه ذهن وهابی زده کاربر امیر از تشیع است که اینجا هم مانند تالار دین و دنیا نمی تواند خود را کنترل کند و به هر بهانه ای تلاش می کند بزعم خود صحنه های زشت منتسب به قوم سنی کرد عراق یا ترکیه را به ایرانیان شیعه ای نسبت دهد که شاید تا به حال یکبار هم سخنی از ختنه دختران نشنیده اند
اقدام امیر در آوردن حدیثی غریب در تلاش برای انتساب دروغ این عمل به شیعیان علی رغم اینکه دانستیم در میان برخی مستضعفان سنی مرسوم است و مقومت او در مورد بینه هایی که دوستان آوردندنشان از عدم حسن نیت وی دارد

او با اینکار فرصت را از ذهن مخاطب برای واکاوی فرهنگی این رفتار گرفته و بدرستی به شعور مخاطب توهین نموده است

کابران قدیمی از یاد نبرده اند که وی چه روندی از ابتدا تا بحال شروع طی نموده و چند صباحی است که چهره واقعی خود را نمایان ساخته است

اینجا بهترین نمومه های تزویر اموی و معاویه ای و وهابی قابل رهگیری است امیدوارم همه ما بیش از پیش بیاموزیم
SAFA حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
تعداد 4 كاربر از SAFA بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 27 March 2009   #15
crazy_king
عضو ثابت
 
نشان crazy_king
 
تاريخ ثبت نام: Mar 2009
پاسخ‌ها: 148
ج: گزارش تصویری از ختنه كردن دختران خردسال

چه جلب
crazy_king حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
پاسخ

Bookmarks


كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)
 
ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر


كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:04AM مي‌باشد.


© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه
Powered by: vBulletin Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Theme & Persian translation by Iranclubs technical support team
اين وبگاه صرفا خدمات گفتمان فارسي بر روي اينترنت ارائه مي‌نمايد .
نظرات نوشته شده در تالارها بعهده نويسندگان آنهاست و لزوما نظر باشگاه را منعكس نمي‌كند
no new posts