بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

گفتگوي بسته شده

ابزار گفتگو
قديمي Thursday 21 September 2017   #2761
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,952
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

نقل قول:
در اصل توسط abtahisina نوشته شده است نمايش نوشته
ما جاهل ، شما عاقل!
لطفا این آیه را معنا کن برای ما

ایاک نعبد و ایاک نستعین
ابدا، ابدا، لحظه‌ای فکر نمیکنم که بنده ناچیز، عاقل، و شما، جاهل، بلکه گفتم نباید تفسیر بنده جاهل خدا، تحمیل شود بر بندگان دیگر خدا، به عنوان میزان مقصود خدای سبحان ازآیه قرآنش، راجع به شما هم همین را میگویم، یعنی اگر شما بین خود و خدا، مقصود آیه برایتان واضح است نمیتوانید به برداشت و تفسیر من اعتماد کورکورانه کنید، بلکه باید رضای خدا در نظر بگیرید، و هیچکس نمیداند با چه حالی از این دنیا میرود، باید فقط و فقط از خدا عاقبت خیر بخواهیم، ممکن است یک عمر... اما پایان کار!!! نعوذ بالله تعالی
hosyn حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 21 September 2017   #2762
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
پس ببین منظور از آیه زیر چیست؟
وَمَنْ أَضَلُّ مِمَّن يَدْعُو مِن دُونِ اللَّهِ مَن لَّا يَسْتَجِيبُ لَهُ إِلَى يَومِ الْقِيَامَةِ وَهُمْ عَن دُعَائِهِمْ غَافِلُونَ

گمراه تر از کسانی که به جای خداوند معبودانی را می خوانند که تا روز قیامت پاسخشان را نمی دهند، و از خوانده شدنشان هم بی خبرند چه کسانی هستند؟!

از این واضح تر دیگر نمیتوان مدعو غیبی را تعریف کرد
قسم میخورم که آیه را بد متوجه میشوید، بد معنا میکنید، دوست گرامی، شما بگویید من چه کار کنم وقتی مثل خورشید میبینم آیه را بد میفهمید؟ من چه کنم؟

همه این آیات را در تاپیک دعوت به سوی خدا جواب دادم، حوصله تکرار ندارم.
.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 4 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 21 September 2017   #2763
abtahisina
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Sep 2017
پاسخ‌ها: 472

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
ابدا، ابدا، لحظه‌ای فکر نمیکنم که بنده ناچیز، عاقل، و شما، جاهل، بلکه گفتم نباید تفسیر بنده جاهل خدا، تحمیل شود بر بندگان دیگر خدا، به عنوان میزان مقصود خدای سبحان ازآیه قرآنش، راجع به شما هم همین را میگویم، یعنی اگر شما بین خود و خدا، مقصود آیه برایتان واضح است نمیتوانید به برداشت و تفسیر من اعتماد کورکورانه کنید، بلکه باید رضای خدا در نظر بگیرید، و هیچکس نمیداند با چه حالی از این دنیا میرود، باید فقط و فقط از خدا عاقبت خیر بخواهیم، ممکن است یک عمر... اما پایان کار!!! نعوذ بالله تعالی
شما فرمودید که من غیر خدا را نمی خوانم. الحمد لله
اما ناخودآگاه از این عقیده دفاع می کنی. چه سودی دارد که بندگان دیگر را تشویق کنی که بگویند:
ای امام علی بچه ام را شفا بده.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Thursday 21 September 2017   #2764
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
قسم میخورم که آیه را بد متوجه میشوید، بد معنا میکنید، دوست گرامی، شما بگویید من چه کار کنم وقتی مثل خورشید میبینم آیه را بد میفهمید؟ من چه کنم؟

همه این آیات را در تاپیک دعوت به سوی خدا جواب دادم، حوصله تکرار ندارم.
.
آخه آیه به این سادگی و وضوح چرا باید آنقدر نامفهوم باشد و معنایش مشکل باشد. اصلا خودت معنا کن.

وَمَنْ أَضَلُّ مِمَّن يَدْعُو مِن دُونِ اللَّهِ مَن لَّا يَسْتَجِيبُ لَهُ إِلَى يَومِ الْقِيَامَةِ وَهُمْ عَن دُعَائِهِمْ غَافِلُونَ
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Thursday 21 September 2017   #2765
ghanet
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 1,226

وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ وَاحْذَرُوا ۚ فَإِنْ تَوَلَّيْتُمْ فَاعْلَمُوا أَنَّمَا عَلَىٰ رَسُولِنَا الْبَلَاغُ الْمُبِينُ(5:92)
خدا و پيامبرش را اطاعت كنيد و پروا كنيد. اگر رويگردان شويد بدانيد كه وظيفه پيامبر ما رسانيدن پيام روشن خداوند است.

قُلْ أَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّمَا عَلَيْهِ مَا حُمِّلَ وَعَلَيْكُمْ مَا حُمِّلْتُمْ ۖ وَإِنْ تُطِيعُوهُ تَهْتَدُوا ۚ وَمَا عَلَى الرَّسُولِ إِلَّا الْبَلَاغُ الْمُبِينُ(24:54)
بگو از خدا و رسول (معهود) اطاعت کنید و اگر سرپیچی نمایید، پیامبر مسؤول اعمال خویش است و شما مسؤول اعمال خود! امّا اگر از او اطاعت کنید، هدایت خواهید شد؛ و بر پیامبر چیزی جز رساندن آشکار نیست

وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَأَطِيعُوا الرَّسُولَ ۚ فَإِنْ تَوَلَّيْتُمْ فَإِنَّمَا عَلَىٰ رَسُولِنَا الْبَلَاغُ الْمُبِينُ(64:12)
و از خدا و رسول ( شناخته شده) اطاعت کنید، و اگر روی‌گردان شوید، رسول ما جز ابلاغ آشکار وظیفه‌ای ندارد!

اگر خداوند می فرمایند اطیعوا الله و اطیعوا الرسول، متعاقباً اعلام می کنند که رسول جز ابلاغ رسالت پروردگارش، وظیفه دیگری بر عهده ندارد. خداوند این را لااقل دوازده بار در کتابش تذکر می دهد تا مردم تصور نکنند که در قلمرو شریعت، رسول نیز می تواند حکمران باشد.
پس مواظب باشید فریب اهریمن را نخورید که به دامان شرک و دوگانه پرستی خواهید غلطید. هرکس خواست از عبارت اطیعوا الله و اطیعوا الرسول سوء استفاده کند و شما را به دوگانه پرستی دعوت نماید فوراً به او بگویید خاموش! ۚ وَمَا عَلَى الرَّسُولِ إِلَّا الْبَلَاغُ الْمُبِينُ- رسول جز ابلاغ علنی و آشکار رسالت پروردگارش وظیفه دیگری بر عهده ندارد پس به دروغ از زبان او چیزی نگویید و به خدا افترا نزنید.

قوم پیامبر تصور می کردند دارند خدا را اطاعت می کنند، یهود و نصارا نیز یک چنین تصوری داشتند. اما خداوند می فرمایند: همگان باید از الله و محمد رسول الله اطاعت کنند و هیچکس حق ندارد بگوید : عیسی به دینش موسی به دینش، حالا دین حق فقط و فقط آن دینی است که محمد رسول الله مأمور به ابلاغش شده است :

فَإِنْ حَاجُّوكَ فَقُلْ أَسْلَمْتُ وَجْهِيَ لِلَّهِ وَمَنِ اتَّبَعَنِ ۗ وَقُلْ لِلَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ وَالْأُمِّيِّينَ أَأَسْلَمْتُمْ ۚ فَإِنْ أَسْلَمُوا فَقَدِ اهْتَدَوْا ۖ وَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّمَا عَلَيْكَ الْبَلَاغُ ۗ وَاللَّهُ بَصِيرٌ بِالْعِبَادِ
اگر باز بر سر دین( و اینکه باید از چه آئینی پیروی کنند و چه آئینی را پیروی نکنند) با تو بگو مگو کردند ، بگو من و کسانی که از من پیروی می کنند، تمام توجهمان تسلیم الله است ( و فقط در برابر احکام او سر تسلیم فرو می آوریم) و به آنان که پیرو کتاب آسمانی هستند و آنان که نیستند بگو: آیا شما هم مانند ما تسلیم خداوند هستید؟ اگر تسلیم احکام الهی شوند، قطعاً هدایت یافته اند و اگر سرپیچی کنند، پس وظیفه تو فقط ابلاغ رسالت پروردگارت می باشد و خدا خودش به حال بندگانش بیناست.

آخرين ويرايش ghanet ، Thursday 21 September 2017 در 08:42PM.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Thursday 21 September 2017   #2766
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
شما فرمودید که من غیر خدا را نمی خوانم. الحمد لله
اما ناخودآگاه از این عقیده دفاع می کنی. چه سودی دارد که بندگان دیگر را تشویق کنی که بگویند:
ای امام علی بچه ام را شفا بده.
شما این را نگویید.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Thursday 21 September 2017   #2767
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
رسول جز ابلاغ علنی و آشکار رسالت پروردگارش وظیفه دیگری بر عهده ندارد
اگر این ابلاغ برای رسول خدا مطرح است، آیا اطاعت اولي الامر برای این است که فقط ابلاغ میکند؟ پس چرا میگوید: ان تنازعتم؟ ابلاغ که تنازع ندارد!

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا أَطيعُوا اللَّهَ وَ أَطيعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِي الْأَمْرِ مِنْكُمْ فَإِنْ تَنازَعْتُمْ في‏ شَيْ‏ءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَ الرَّسُولِ إِنْ كُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ ذلِكَ خَيْرٌ وَ أَحْسَنُ تَأْويلاً (النساء 59)

ترجمه فولادوند:
اى كسانى كه ايمان آورده‌‏ايد، خدا را اطاعت كنيد و پيامبر و اولياى امر خود را [نيز] اطاعت كنيد پس هر گاه در امرى [دينى‏] اختلاف نظر يافتيد، اگر به خدا و روز بازپسين ايمان داريد، آن را به [كتاب‏] خدا و [سنت‏] پيامبر [او] عرضه بداريد، اين بهتر و نيك‏فرجام‏تر است. (59)
.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Thursday 21 September 2017   #2768
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
اگر این ابلاغ برای رسول خدا مطرح است، آیا اطاعت اولي الامر برای این است که فقط ابلاغ میکند؟ پس چرا میگوید: ان تنازعتم؟ ابلاغ که تنازع ندارد!
اتفاقاً قرآن دارد عکس این را می گوید، پروردگار می فرمایند همه منازعات و اختلافات، بعد از ابلاغ پیام پروردگار و انزال کتاب آسمانی اتفاق می افتدند، آیا این را قبول ندارید؟! حرف پروردگار برایت قابل قبول نیست که چنین می گویی؟!
احتمالاً مطلبی به این واضحی را نمی دانستی اینطور نیست؟
ghanet حاضر نيست  
قديمي Thursday 21 September 2017   #2769
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
اتفاقاً قرآن دارد عکس این را می گوید، پروردگار می فرمایند همه منازعات و اختلافات، بعد از ابلاغ پیام پروردگار و انزال کتاب آسمانی اتفاق می افتدند، آیا این را قبول ندارید؟! حرف پروردگار برایت قابل قبول نیست که چنین می گویی؟!
احتمالاً مطلبی به این واضحی را نمی دانستی اینطور نیست؟
بحث را عوض نکنید، صحبت بر سر کلمه اطیعوا است که به اولی الامر تعلق گرفته است، خلاصه شما باید امر خداوند متعال به اطاعت اولی الامر را توضیح دهید، چون اولي الامر پیامبر نیستند تا بگویید فقط ابلاغ میکنند.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Thursday 21 September 2017   #2770
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,057

یا علی
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
امیرالمومنین علیه السلام
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=155695

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154217

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154652

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154435

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154538

پیامبر دروغین وابلهان شقی طرفدارش
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=132142

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 21 September 2017   #2771
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,057

نقل قول:
آخه آیه به این سادگی و وضوح چرا باید آنقدر نامفهوم باشد و معنایش مشکل باشد. اصلا خودت معنا کن.

سوپر پرفسور که به اندازه یه جوجه ادرک نمی فهمی وخود رو به نفهمی می زنی
وبه انذازه یه بچه گربه حیا نداری

http://www.iranclubs.org/forums/show...55542&page=180

زکی جوابت رو مثل اد م بدم خای گف نفهمیدم
مثل بحث دون الله
قال الله عزوجل
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ کمثل العنکبوت اتخذت بیتا وان اوهن البیوت لبیت العنکبوت لو کانوا یعلمون سوره مبارکه عنکبوت ایه شریفه41
نهی و ذم فرموده از اینکه من دون الله ولی وسرپرست باشد
در سوره مبارکه مائده ایه شریفه 55و56می فرمایند
قال الله عزوجل
انما ولیکم الله ورسوله والذین امنوا الذین یقیمون الصلاه ویوتون الزکاه وهم راکعون
ومن یتول الله ورسوله والذین امنوا فان حزب الله هم الغالبون
می فرماید ولی وسرپرست شما خدا وپیامبروکسانیکه ایمان اوردند واقامه صلاه می کنندودر حال رکوع زکات می دهند .وکسانی که ولایت وسرپرستی خدا ورسولش ومومنانی (چون علی بن ابی طالب )را بپذیرند حزب خدایند ویقینا حزب خدا غالب است ........
جمع این ایات چطوره حق تعالی در کلامش تناقض هست؟!
یا ایه سوره مبارکه عنکبوت نسخ شده؟
یا اطلاق ایه شریفه قید خورده ؟ یعنی مقید شده ؟
یا عمومیت ایه شریفه تخصیص خورده ؟ از باب عام وخاص ؟
یا مراد از من دون الله چیزی است غیر متفاهم عرف وهابیت؟
چون نمی شود نهی وذم بفرماید ازولی گرفتن دون الله ؛
مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیائ .
وحصرومدح بفرماید از ولایتش در ولایت خود ودر ولایت من دون الله (به تعبیر وهابیت )
دوستان وهابی مسلک بدون حاشیه رفتن جواب بفرمائید
بسم الله الرحمن الرحیم
من دون الله در آیه قرآن را چه معنا کنیم؟ در مقابل خدا؟ یا معنای دیگری؟
کلمه دون، اصل اینکه مقصود چیست، مشکلی نیست.
بهترین واژه ای که در فارسی معادلش باشد، مشکل ماست.
اگر می گوییم که پیامبر و ائمه دون الله هستند، پس آیه قران چه می فرمایند: انما یبایعونک تحت الشجره، انما یبایعون الله.
این آیه دارد می گوید کسانی که با تو بیعت کرده اند، یعنی منِ قرآن تو را قبول دارم که با تو مبایعه صورت گرفته است. نظیر و ما رمیت اذ رمیتَ
هر کس این را فهمید آنجا هم می فهمد که مثل الذین اتخذوا من دون الله اولیاء کمثل العنکبوت
در آیه دیگر می فرماید: انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا ...
حالا
و رسوله و الذین آمنوا دون الله هستند یا هم الله هستند؟
اگر دون الله هستند، پس آیه عنکبوت را چه بگوییم؟
پس معلوم می شود آن دون الله یعنی کسانی که مسیرشان مسیر خدا نیست. یعنی اگر یبایعونه، یعنی یبایعون الله.
مثال
کسی می گوید هر کس دنبال کتابی برود غیر از قرآن به انحراف کشیده شده است و فردا جوابی ندارد.
فردا بهش خبر می دهند که یکی از افراد مستمع شما، هرچه کتاب تفسیر در خانه داشت، بیرون ریخته است! چرا چون شما گفتی!
جواب چیست؟
جوابش این است که این غیر قرآنی که گفتم یعنی کتابهایی که رویکردش غیر قرآنی باشد نه تفسیر و کتابهایی که جهت قرآنی دارد.
کلمه دون در این آیات شریفه در اوج فصاحت و بلاغت ادبیات عرب است.
این دون استعمال فلسفی ندارد. بلکه این دون یعنی دونیت حسی و گرایشی.
و من یتول الله و رسوله و الذین امنوا ... حزب الله.
حزب الله دون الله ام هو الله؟
اینجا جای بحث فلسفی نیست که بگویی حزب الله خداست یا غیر خداست.
هر کس در حزب خداست خدایی است و در فضای ادبیات عرب، خدائی ست. یعنی با او دوستی کنید با خدا دوستی کرده اید و با او دشمنی کنید، با خدا دشمنی کرده اید.
---http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?p=2177231#post2177231
یا علی جواب بفرمایند
جوجه وهابیها 11سال پیش نتوستن جواب بدن
شما جواب داری بده "
الله مشرک ؟؟؟؟؟!!!!
http://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=3944

بسم الله الرحمن الرحیم

وهابیها به تبع سلف ضال مضل خود که اشکال به پیامبر صلی الله علیه واله وسلم می کرد .

اینها به تبع سلف گمراه و گمراه کننده خود کاسه داغتر ازآش هستند .
از خدا موحدتر وازمحمد صلی الله علیه واله وسلم مسلمان تر واز پاپ کاتولیک تر و.......

اینها بدون اینکه کوچکترین تصوری (نه تصد یقی )ولو بسیار ساده وابتدائی ازتوحید وشرک داشته باشند داد توحید وشرک می زنند وهرکس مخالفشان بود او را مشرک مهدور الدم و...می دانند .

اینها وسیله قرار دادن دیگری را در کاری شرک می دانند.

اینها حتما خدا را هم مشرک می دانند چون در مواردی از آیات شریفه در کنارخودش دیگری (وبقول اینها دون الله ) را هم مطرح فرموده به عنوان نمونه به چند ایه شریفه اشاره می شود .
1-

درسوره مبارکه انفال آیه شریفه 64 می فرمایند : یا ایها النبی حسبک الله ومن اتبعک من المومنین .
ای پیامبر ( صلی الله علیه وآله وسلم ) تر ا بس است وکفایت می کند ؛ خداالله تبارک وتعالی و آنانکه از تو پیروی کردند از مومنین .
ایاخداوند مشرک است ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! که می فرماید به حبیبش ترا بس است الله ومومنین . یا قدرت خدا کم است ونقصی دراوست العیاذ بالله .
2-

در سوره مبارکه تحریم قسمتی از ایه شریفه 4می فرما ید : وان تظاهرا علیه فان الله مولاه وجبریل وصالح المومنین والملائکة بعد ذلک ظهیرا .
واگرشما دو زن ( به اتفاق اهل قبله مراد عایشه وحفصه) چیرگی کنید بر علیه پیامبر ( صلی الله علیه وآله وسلم )هما نا خدا الله هست دوست او وجبرئیل و صالح المومنین ( به اتفاق اهل قبله مراد امیرالمومنین علی علیه السلام ) و ملائکه پس از آن پشتیبان است .
آیادوستی وپشتیبانی الله جل جلا له به تنهائی کفایت نمی کند وکافی نیست؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!ودوستی وپشتیبانی
جبر ئیل وصالح المومنین وملائکه لازماست ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
ایا خدا مشرک شده وجبرئیل وعلی علیه السلام وملائکه را در کنا ر خود قرار داده ؟؟؟؟؟!!!!!!!!
3-

در سوره مبارکه رعد آیه شریفه 43میفرماید : ویقول الذین کفروا لست مرسلا قل کفی با لله شهیدا بینی وبینکم ومن عندهعلم الکتاب .
کفارومشرکین گویند تو رسول نیستی ؛ بگو کفایت می کند مرا الله جل جلا له بهعنوان شاهد وگواه بین من (رسول ) وشما (کفارو مشرکین ) وآنکه نزد او علم کتاب است ( به اتفاق اهل قبله مراد امیر المومنین علیه السلام ) .
آیاگواهی خدا ناقص است که گواهی علی علیه السلام هم باید در کنار گواهی الله باشد؟؟؟
آیاخداوند متعال مشرک شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!..العیاذ بالله .
4-

سوره مبارکه انفال آیه شریفه 62می فرماید خدای متعال : وان یریدوا ان یخدعوکفان حسبک الله هو الذی ایدک بنصره وبالمومنین .
واگر( مشرکین وکفار )بخواهند با تو نیرنگکنند همانا بس است ترا خدا ؛ خدا کسی است که کمک می کند ترا به یاری خویش و بهمومنین .
آیا نصرت خدا به تنهائی کفایت نمی کند ؟؟؟؟ ومومنین کمکشان لازم است ؟؟؟؟
آیا کمک خدا ناقص است ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
آیا خدا اینجا هم مشرک شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... ...العیاذ بالله .و...........

مقلدین چشم وگوش بسته ابن تیمه و عبدالوهاب وبرقعی اینجا و در اینگونه موارد وامثال ا ن چه جوابی دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اینها اتمام حجتی بود بر علیه :عاملة ناصبة تصلی نارا حا میة تسقی من عینآنیه لیس لهم طعام الا من ضریع لایسمن ولا یغنی من جوع .{{{ البته اگر عاملة باشدوبه حسب ظاهر نماز ی بخواند و.......}}}.

ونور چشمی برای کسانی که از نعمت عظمیطیب المولد برخوردارند وآل الله را دوست دارند .

یا علی ؛ وهو العلیالعظیم
یامرتضی علی مددی 1001اللهم عجل لولیکالفرج
اللهم العن الجبت والطاغوت واللات والعزی وابنتیهما ومحبیهما بعدد مااحاط به علمک وبعدد فضائل امیر المؤمنین علیه السلام.

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 22 September 2017   #2772
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
بحث را عوض نکنید، صحبت بر سر کلمه اطیعوا است که به اولی الامر تعلق گرفته است، خلاصه شما باید امر خداوند متعال به اطاعت اولی الامر را توضیح دهید، چون اولي الامر پیامبر نیستند تا بگویید فقط ابلاغ میکنند.

اما این شما بودید نوشتید: ابلاغ که تنازع ندارد! و من فقط خواستم این اشتباه را اصلاح نمایم و متوجه تان کنم که تنازع ،تازه با ابلاغ شروع می شود.
در هر صورت آیه ای که به آن اشاره فرمودید محکمترین دلیلی است که نشان می دهد، منظور از اطاعت رسول این نیست که باید هر دروغی را تحت عنوان حدیث و روایت به او بستند، بی چون و چرا و بی قید و شرط اطاعت و تعبد کرد، چون: ما در اینجا اولی الامر را هم داریم که که به افراد خاصی اطلاق نمی شود و شامل همه کسانی است که در زمره حزب الله و اولیاء الله می گنجند و اصلاً نمی دانیم حرف و حدیثشان چه بوده تا یک سری کتب دیگر را نیز به آنها اختصاص دهیم. هرچند عده ای به طریقی مرموز، ایشان را شناخته اند و کتابهایی را نیز به آنها اختصاص داده اند تا مردم احکام موجود در این کتابها را با احکام الهی شریک کنند!

شاید یکی از دلایلی که بعضی را وا داشته تا عترت را نیز خلق کنند، حفظ سنت منسوب به نبی و آن دروغهایی باشد که در قالب سنت، به وی افترا زده اند چرا که در غیر اینصورت نمی توان سئوال زیر را پاسخ داد:

اگر اطیعوا الله به معنی اطاعت از قرآن و اطیعوا الرسول به معنی اطاعت از سنت است پس اطاعت از اولی الامر به چه معناست؟

آیه ای که بدان اشاره کردید( یعنی آیه 59 نساء) می گوید؛ کسانی که می توانید به سویشان بروید و دینتان را از ایشان بستانید ، تنها خدا و رسولش و مومنینی هستند که از امر دین دین الهی آگاهی دارند، خداوند در کتابش زنجیره اولیاء الله را، حزب الله نام نهاده است. و یژگی بارز اولیاء الله این است که هر حکمی را تعبد و تبعیت نمی کنند و به دامان هیچ فرقه و گروهی نمی غلطند، آنها فقط از آن چیزی پیروی می کنند که در کتاب اسمانی ثبت گردیده است. در مقابل، اولیاء الشیطان یا حزب الشیطان کسانی هستند که از طاغوت ( = چیزی که از محدوده کتاب آسمانی خارج است) تبعیت می نمایند و همین طاغوت راه کتاب را بر آنها بسته و گمراه و متفرقشان می سازد.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2773
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

اما این شما بودید نوشتید: ابلاغ که تنازع ندارد! و من فقط خواستم این اشتباه را اصلاح نمایم و متوجه تان کنم که تنازع ،تازه با ابلاغ شروع می شود.
تنازع بین کی و کی؟ تنازع بین رسول و مردم در ابلاغ، یا تنازع بین اولی الامر و سایر مردم در ابلاغ؟ یا تنازع بین سایر مردم غیر از رسول و اولی الامر؟

وقتی طرفین تنازع را معلوم کنید معلوم میشود که با ابلاغ، چه تنازعی شروع میشود؟ و اطاعت اولی الامر کجا واقع میشود؟

نقل قول:

اگر اطیعوا الله به معنی اطاعت از قرآن و اطیعوا الرسول به معنی اطاعت از سنت است پس اطاعت از اولی الامر به چه معناست؟
هر سه به معنای اطاعت از قرآن است، اما نه قرآن نزد جاهل، بلکه قرآن نزد: لَعَلِمَهُ الذین یستنبطونه منهم.

نقل قول:

آیه ای که بدان اشاره کردید( یعنی آیه 59 نساء) می گوید؛ کسانی که می توانید به سویشان بروید و دینتان را از ایشان بستانید ، تنها خدا و رسولش و مومنینی هستند که از امر دین دین الهی آگاهی دارند، خداوند در کتابش زنجیره اولیاء الله را، حزب الله نام نهاده است. و یژگی بارز اولیاء الله این است که هر حکمی را تعبد و تبعیت نمی کنند و به دامان هیچ فرقه و گروهی نمی غلطند، آنها فقط از آن چیزی پیروی می کنند که در کتاب اسمانی ثبت گردیده است. در مقابل، اولیاء الشیطان یا حزب الشیطان کسانی هستند که از طاغوت ( = چیزی که از محدوده کتاب آسمانی خارج است) تبعیت می نمایند و همین طاغوت راه کتاب را بر آنها بسته و گمراه و متفرقشان می سازد.
دوست گرامی، آیا میشود یک کلمه را بلد شد و همه چیز را به همان یک کلمه معنا کرد؟ آیا نزد شما اولوا العلم که در قرآن آمده با اولوا الامر تفاوت ندارد؟ صاحب امر با صاحب علم و آگاهی، تفاوت ندارد؟
.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2774
saeed_s58
عضو ثابت

نشان saeed_s58

پاسخ‌ها: 457
ارسال پيام توسط Yahoo به saeed_s58

باسمه تعالی
نقل قول:

چرا کسی و یا چیزی را می خوانید که به شما جواب نمی دهند؟ و از شما بی اطلاعند؟ (تعریف مدعو غیبی)

مدعو غیبی را خدا خودش تعریف کرده است.
مدعو غیبی را خدا تعریف کرده یا شما از جیب خود درآوردید و به کلام خدا نسبت دروغ می‌دهید؟ آیا قرآن گفته هر آنچه که خواندنش شما را نفع و ضرری نمی‌رساند و هر آنچه که به شما جواب نمی‌دهد و هرآنچه که از شما بی‌اطلاع است، مدعوّ غیبی است؟
آیا ممکن است کتابی که ایمان به غیب را از خصوصیات مؤمنین شمرده، چنین عنوانی را برای اینان انتخاب کرده باشد؟
تفاوتی بین تعبیر «غیبی» و «آنان که از ما بی‌اطلاعند» وجود دارد و همان هم مشکل شما و امثال شماست:
محور «غیب»، اطلاع و درک شخص ناظر است و محور مفهوم دوم، غیراو و مشکل شما این است که هرچه را ندانید و نبینید، می‌گویید نیست! و الّا چه دلیلی دارید که هرکه را خودتان تصور می‌کنید در یک حیطه‌ای بی‌اطلاع است، حتماً بی‌اطلاع است و هرکه را جوابش را نشنیدید، پس جواب نداده است؟
شما که خدا را ندیده‌اید، لابد اگر در این فضا با مقصودتان همراهی داشت، همان را هم انکار می‌کردید!
مشکل شما این است که دنبال چیزی می‌گردید که بتوانید با خیالات خودتان آن را بسته‌بندی کنید و به دیگران قالب کنید و بگویید فکر کردن موقوف و همان که من گفتم!
وانگهی، خواندن غیر خدا به نحو استقلال، حتی اگر آن چیز مشهود شما باشد، شرک است و هیچ نسبتی با توحید ندارد و شما کراراً و مراراً در اعمال روزانه خود دچار شرک هستید و خود نمی‌دانید!
و اما این بازی‌ها که بعضی درآورده‌اند و شما هم دنبال می‌کنید، تماماً برای آن است که شرک و کفر اصلی که اتّباع کرده‌اند را گم کنند و آن «اتّخاذ ولیّ من دون الله» و از پیش خودشان است که ولایت آنها را پذیرفتند و اکنون نیز در همان خط سیر حرکت می‌کنند و دیگران را هم به این خط جاهلانه انداخته‌اند.
و السلام علی من اتّبع الهدی
saeed_s58 حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از saeed_s58 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 22 September 2017   #2775
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
مدعو غیبی را خدا تعریف کرده یا شما از جیب خود درآوردید و به کلام خدا نسبت دروغ می‌دهید؟
شما اسمشو مدعو غیبی نگذارید، هرچی استنباط کردی بگذار.
خلاصه طبق ایات قرآن ، درخواست از مدعو غیبی ممنوع است زیرا در چنین دعاهایی خصوصیات زیر وجود دارد:

جواب ندادن، نشنیدن دعا، مطلع نبودن، غافل بودن از دعای دعا کننده ، بیفایده بودن، بی نفع بودن
abtahisina حاضر نيست  
گفتگوي بسته شده

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 2 (0 عضو 2 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 12:20AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه