بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

گفتگوي بسته شده

ابزار گفتگو
قديمي Tuesday 29 March 2016   #1
ghanet
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 1,226
دین مادری؛ حق یا ناحق؟

دین مادری آئینی است که با تولد به شخص الحاق می شود و در اغلب موارد تا لحظه مرگ همراه او باقی می ماند. غالب پیروان ادیان مادری یا مادرزادی با زاد و ولد تکثیر پیدا می کنند و هرچه میزان زاد و ولد بیشتر باشد ، جمعیت گروندگان به چنین ادیانی بیشتر خواهد بود.
بنده در اینجا بر آنم تا از طریق آیات قرآن نشان دهم آیا دین مادری حق است یا نا حق؟ آنکس که از دین مادریش برمی گردد مرتد است یا آو که به آن باز می گردد؟
ghanet حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از ghanet بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 30 March 2016   #2
ghanet
عضو ثابت

ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

آیات قرآن نشان می دهند دین قبیله پیامبر از نوع مادری بود و به همین خاطر به آنها امی می گفتند.همچنین بسیاری از اهل کتاب معاصر پیامبر اگر چه به ظاهر دین الهی داشتند ولی در واقع آنان نیز دینشان امی و مادری بود نه الهی.
من برای بند بند آنچه می نویسم سند قرآنی دارم بگونه ای که هرکس بخواهد می توانم ارائه کنم.
معنی بی سواد برای کلمه امی ابداً معنای درست و شایسته ای نیست و کسانی که آن را اینگونه ترجمه کرده اند بنا بر ملاحظاتی بوده و الا آنها خود بر معنای حقیقی آن واقف بوده اند.
در فرهنگ قرآن امی کسی است که غالب معارف دینش برگرفته از اقوال و عقاید کوچه و بازار است و مستند به کتاب آسمانی نیست. اهل کتاب معاصر پیامبر فقط گمان می کردند که دین الهی دارند ولی بگونه ای که قرآن احوالشان را نقل می کند، آنها نیز امی بودند و دینشان را ازکتاب نمی گرفتند و برایش سند و مدرکی الهی نداشتند
ghanet حاضر نيست  
قديمي Wednesday 30 March 2016   #3
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,600

دوست گرامی، امروزه عصر ارتباطات است، و دسترسی به منابع ساده است، و نیز بحث‌ها باید منطقی باشد، شما اول باید ثابت کنید که خود قرآن برای مسلمین از دین مادری است یا الهی؟ باید برای یک جوان که راجع به اسلام تحقیق میکند جواب این پرسش را واضح بدهید.

سؤال: خود قرآن کریم، آیا از دین مادری مسلمین است یا از دین الهی؟
.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 5 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 30 March 2016   #4
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
دوست گرامی، امروزه عصر ارتباطات است، و دسترسی به منابع ساده است، و نیز بحث‌ها باید منطقی باشد، شما اول باید ثابت کنید که خود قرآن برای مسلمین از دین مادری است یا الهی؟ باید برای یک جوان که راجع به اسلام تحقیق میکند جواب این پرسش را واضح بدهید.

.
سلام
من سالها پیش از خداوند خواستم از کتابش آیه ای نشانم دهد که مرا از الهی بودن قران مطمئن سازد و پاسخ اینگونه بود:آگاه باشید که دلها تنها با ذکر الله اطمینان می یابد و من می دانستم ذکر الله چیزی نیست جز کتاب الهی .
حالا سوالی که شما طرح کرده اید شبیه سوالی است که من سال ها پیش پرسیدم و پاسخش همان جوابیست که دریافت نمودم:تنها با خواندن مکرر این ذکر است که می توان به الهی بودن یا مادری بودن آن پی برد و جز این هیچ راهی وجود ندارد.
چون قران در عین حالی که برای جمعی مایه هدایت است برای عده ای دیگر می تواند موجب گمراهی و ضلالت گردد . چیزی که برای قلوب مومنان شفاست ظالمان را جز خسران نمی افزاید.
من در آن تاپیک خدمتتان عرض کردم الهی بودن کتاب را مطالب موجود در آن به اثبات می رسانند . و بنده این تاپبک را باز کرده ام تا همین را نشان دهم و به وسیله آیات قرآن حق و نا حق و دین الهی و دین مادری را از هم جدا نمایم.
ghanet حاضر نيست  
كاربران ذيل از ghanet بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 30 March 2016   #5
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
سلام
من سالها پیش از خداوند خواستم از کتابش آیه ای نشانم دهد که مرا از الهی بودن قران مطمئن سازد و پاسخ اینگونه بود:آگاه باشید که دلها تنها با ذکر الله اطمینان می یابد و من می دانستم ذکر الله چیزی نیست جز کتاب الهی .
حالا سوالی که شما طرح کرده اید شبیه سوالی است که من سال ها پیش پرسیدم و پاسخش همان جوابیست که دریافت نمودم:تنها با خواندن مکرر این ذکر است که می توان به الهی بودن یا مادری بودن آن پی برد و جز این هیچ راهی وجود ندارد.
چون قران در عین حالی که برای جمعی مایه هدایت است برای عده ای دیگر می تواند موجب گمراهی و ضلالت گردد . چیزی که برای قلوب مومنان شفاست ظالمان را جز خسران نمی افزاید.
من در آن تاپیک خدمتتان عرض کردم الهی بودن کتاب را مطالب موجود در آن به اثبات می رسانند . و بنده این تاپبک را باز کرده ام تا همین را نشان دهم و به وسیله آیات قرآن حق و نا حق و دین الهی و دین مادری را از هم جدا نمایم.
سلام علیکم

بسیار خوب دوست گرامی، کسی که در راه تحقیق دین است این تجربه شخصی شما را رد نمیکند بلکه تحسین هم میکند، اما دقیقا این تجربه را پناه بردن به دین مادری میداند! چرا؟ چون میگوید: نوعا همه انسانها یک ناآرامی و استرس مزمن دارند، و همه گروه‌ها سعی میکنند به نوعی این حس را وسیله جذب افراد به مرام و مسلک خود قرار دهند، شما اگر در خانه یک پدر و مادری که یوگا کار میکردند متولد شده بودید به یوگا پناه میبردید و آرامش کسب میکردید بدون اینکه محتاج باشید عربی یاد بگیرید (دین مادری که لوگویش آرامش بخشی است!) ، مقصود اینکه همه گروه‌ها شعار اطمینان‌بخشی دارند، خوب! چرا مسلمین که طبق مبنای شما امروزه جز دین مادری ندارند بیکار نشسته باشند؟! سعی کردند به گفته خود شما مثلا نماز ظهر در دین ایجاد کنند و هم سعی کردند در کتاب دینی خود این جمله‌ای که شما را تحت تاثیر قرار داده بگذارند: (آگاه باشید که دلها تنها با ذکر الله اطمینان می یابد)، شما از کجا مطمئن میشوید که مسلمانها یعنی همین دین مادری شما که نماز ظهر را در دین اضافه کردند، این جمله زیبا را برای جلب مردم به کتاب دینی خود اضافه نکرده باشند؟ مثلا یک مستشرق بگوید: که این آیه را سلطان محمد فاتح عثمانی در زمانی که قسطنطنیة را فتح کرد به قرآن افزود تا مردم مناطق فتح شده را تحت تاثیر قرار دهد، و آنها را جذب دین اسلام کند، چه دلیلی برای رد حرف این مستشرق دارید؟ آیا صحیح است بگویید مادر من به من گفته است که این سخن سلطان محمد فاتح عثمانی نیست؟

پس سؤال: به چه وسیله مطمئن شویم که جمله: (آگاه باشید که دلها تنها با ذکر الله اطمینان می یابد) را مسلمین به کتاب دینی خود نیفزوده‌اند؟
.

آخرين ويرايش hosyn ، Wednesday 30 March 2016 در 05:54PM.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 5 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 30 March 2016   #6
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
سلام علیکم

بسیار خوب دوست گرامی، کسی که در راه تحقیق دین است این تجربه شخصی شما را رد نمیکند بلکه تحسین هم میکند، اما دقیقا این تجربه را پناه بردن به دین مادری میداند! چرا؟ چون میگوید: نوعا همه انسانها یک ناآرامی و استرس مزمن دارند، و همه گروه‌ها سعی میکنند به نوعی این حس را وسیله جذب افراد به مرام و مسلک خود قرار دهند، شما اگر در خانه یک پدر و مادری که یوگا کار میکردند متولد شده بودید به یوگا پناه میبردید و آرامش کسب میکردید بدون اینکه محتاج باشید عربی یاد بگیرید (دین مادری که لوگویش آرامش بخشی است!) ، مقصود اینکه همه گروه‌ها شعار اطمینان‌بخشی دارند، خوب! چرا مسلمین که طبق مبنای شما امروزه جز دین مادری ندارند بیکار نشسته باشند؟! سعی کردند به گفته خود شما مثلا نماز ظهر در دین ایجاد کنند و هم سعی کردند در کتاب دینی خود این جمله‌ای که شما را تحت تاثیر قرار داده بگذارند: (آگاه باشید که دلها تنها با ذکر الله اطمینان می یابد)، شما از کجا مطمئن میشوید که مسلمانها یعنی همین دین مادری شما که نماز ظهر را در دین اضافه کردند، این جمله زیبا را برای جلب مردم به کتاب دینی خود اضافه نکرده باشند؟ مثلا یک مستشرق بگوید: که این آیه را سلطان محمد فاتح عثمانی در زمانی که قسطنطنیة را فتح کرد به قرآن افزود تا مردم مناطق فتح شده را تحت تاثیر قرار دهد، و آنها را جذب دین اسلام کند، چه دلیلی برای رد حرف این مستشرق دارید؟ آیا صحیح است بگویید مادر من به من گفته است که این سخن سلطان محمد فاتح عثمانی نیست؟

پس سؤال: به چه وسیله مطمئن شویم که جمله: (آگاه باشید که دلها تنها با ذکر الله اطمینان می یابد) را مسلمین به کتاب دینی خود نیفزوده‌اند؟
.
سلام
از نوشتارتان متوجه می شوم که شما معنای حقیقی الا بذكر الله تطمئن القلوب را به درستی درنیافته اید,اشکال ندارد,خود من تازه زمانی متوجه معنای آن شدم که جواب درخواستم را گرفتم. در اینجا منظور از اطمینان درک شهودی و یقین است و به هیچ طریقی به شخص دیگر قابل انتقال نیست مگر اینکه او شرایطش را احراز کرده باشد.
من از خداوند خواستم آیه ای به من نشان دهد که مرا به یقین برساند یعنی به نظر شما پروردگار آیه را از کسی که آن را در قرآن جاسازی کرده به عاریه گرفته است؟!
من هیچ مطلب کوتاه ، مختصر و صریحی ندارم که نشان دهد قرآن مربوط به دین مادری نیست اما اگر ادامه این تاپیک را دنبال کنید شاید خودتان به سرنخهایی برسید. به شرط آنکه معیار خود را فقط و فقط دین الهی قرار دهید یعنی در صلاتتان خاشع باشید و از سخن لغو اعراض کنید .
ghanet حاضر نيست  
قديمي Wednesday 30 March 2016   #7
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
سلام
از نوشتارتان متوجه می شوم که شما معنای حقیقی الا بذكر الله تطمئن القلوب را به درستی درنیافته اید,اشکال ندارد,خود من تازه زمانی متوجه معنای آن شدم که جواب درخواستم را گرفتم. در اینجا منظور از اطمینان درک شهودی و یقین است و به هیچ طریقی به شخص دیگر قابل انتقال نیست مگر اینکه او شرایطش را احراز کرده باشد.
من از خداوند خواستم آیه ای به من نشان دهد که مرا به یقین برساند یعنی به نظر شما پروردگار آیه را از کسی که آن را در قرآن جاسازی کرده به عاریه گرفته است؟!
من هیچ مطلب کوتاه ، مختصر و صریحی ندارم که نشان دهد قرآن مربوط به دین مادری نیست اما اگر ادامه این تاپیک را دنبال کنید شاید خودتان به سرنخهایی برسید. به شرط آنکه معیار خود را فقط و فقط دین الهی قرار دهید یعنی در صلاتتان خاشع باشید و از سخن لغو اعراض کنید .
ببینید دوست گرامی، من ادعا نکردم که معنای آیه شریفه را به درستی فهمیدم، و حتی در اینکه کسی از درک شهودی به اطمینان برسد مشکلی ندارم، سؤال من اینها نبود، سؤال من واضح است، سؤال من آدرس دقیق دارد، آهان: مصحف را باز کنید سوره مبارکه رعد سوره سیزدهم آیه ۲۸ ، آیا آدرسی از این ملموس‌تر میشود؟ آیا نیاز به شهود و درخواست از خدا دارد؟ از کجا مطمئن شویم که این را مسلمین به کتاب دینی خود اضافه نکرده‌اند؟

میگویید: من از خدا خواستم! چگونه خدا عاریه گرفته؟! جواب: این حاکی از شدت تعصب شما به دین مادری است! چرا وقتی از خدا خواستید نرفتید کتاب یوگا را باز کنید؟ از کجا به مسلمین که طبق گفته خود شما نماز ظهر در دین ایجاد میکنند اطمینان کردید و کتاب آنها را باز کردید؟ آیا جز تعصب در دین مادری است؟ آنقدر هم تعصب دارید که وقتی با یک سؤال ساده روبرو شدید، ابتدا تهدید کردید: (چون قران در عین حالی که برای جمعی مایه هدایت است برای عده ای دیگر می تواند موجب گمراهی و ضلالت گردد . چیزی که برای قلوب مومنان شفاست ظالمان را جز خسران نمی افزاید.) و در گام دوم وقتی سؤال کننده از شما اعتبار یک جمله مطرح شده توسط شما را خواست فورا او را رمی به نفهمی و قصور از درک شهودی و حواله به آینده و اینکه صبر کن و با حرفهای من بساز، و حرف لغو نزن، و نمازی که من میگویم نه مسلمانها، بخوان! نمودید، مگر این سؤال کننده بیچاره چیز مهمی خواسته است؟ میگوید: این جمله در آیه ۲۸ سوره رعد از کجا بفهمیم که سلطان محمد فاتح عثمانی در قران ایجاد نکرده است؟ آیا جواب این سؤال این است که باید بفهمی درک شهودی چطور است؟ اگر جواب این است پس من هم میگویم: سالها پیش از خدا خواستم آیتی برایم معرفی کند، و او من را به درک شهودی رساند که طبق کلام خودم: أقم الصلاة لدلوک الشمس، برو نماز ظهر بخوان و بر آن مواظبت کن، و بدان که هر کس منکر نماز ظهر است به درک شهودی نرسیده است! دوست گرامی، آیا این استدلال، شایسته عصر تفاهم جمعی و فضای مجازی اینترنت است؟ باید جواب دهید که از کجا عموم مردم جهان بفهمند که آیه ۲۸ سوره رعد را سلطان عثمانی در قرآن اضافه نکرده است.

پس مجددا سؤال را عرض میکنم: به چه وسیله مطمئن شویم که جمله: (الا بذكر الله تطمئن القلوب) را مسلمین به کتاب دینی خود نیفزوده‌اند؟
.

آخرين ويرايش hosyn ، Wednesday 30 March 2016 در 08:33PM.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 6 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 31 March 2016   #8
طارق
مهمان

پاسخ‌ها: 355
روزنوشته ها: 4

نقل قول:
د

.
ما در اسلام جند مذهب داریم ؟
آیا تمام این مذاهب الهی هستند یا مادرزادی ؟
آیا هر یک از این مذاهب قرآنی متفاوت دارند یا نه هماهنگ ؟
اگر توجه کنیم می بینیم که در اسلام مذاهب گوناگونی وجود دارد که پیروان هر مذهب عقیده خودرا الهی می دانند درصورتی که با وجود همه این اختلافات قرآنی هماهنگ دارند

اگر شما در یک خانواده سنی متولد می شدی شاید الان از مذهب آنها دفاع می کردی در صورتی که قرآنی در دست داشتی همین قرآنی است که در مذهب شیعه در اختیار دارید
پس نمی شود گفت که چون شما از دین مادرزادی خود دفاع می کنید از قرآن مادرزادی خودهم دفاع می کنید چون کتاب هر دومذهب یکی است
طارق حاضر نيست  
كاربران ذيل از طارق بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 31 March 2016   #9
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط طارق نوشته شده است نمايش نوشته

اگر شما در یک خانواده سنی متولد می شدی شاید الان از مذهب آنها دفاع می کردی در صورتی که قرآنی در دست داشتی همین قرآنی است که در مذهب شیعه در اختیار دارید
پس نمی شود گفت که چون شما از دین مادرزادی خود دفاع می کنید از قرآن مادرزادی خودهم دفاع می کنید چون کتاب هر دومذهب یکی است
ghanet حاضر نيست  
قديمي Thursday 31 March 2016   #10
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:

پس مجددا سؤال را عرض میکنم: به چه وسیله مطمئن شویم که جمله: (الا بذكر الله تطمئن القلوب) را مسلمین به کتاب دینی خود نیفزوده‌اند؟
.
سلام
هیچ وسیله و راهی برای کسب این اطمینان و.جود ندارد.
امکان ندارد شخص از روی چند آیه به حقیقت قرآن دست پیدا کند یا بطلان آن را به اثبات برساند .این کلیت قرآن است که حقیقت آن را آشکار می سازد یا خط بطلان بر روی آن می کشد.
بالاخره باید از یک جایی شروع کرد؛ قرآن نبود انجیل ، انجیل نبود تورات . نخواستی از یوگا شروع کن. اگر ملاکت دین مادری نباشد حقیقت را درخواهی یافت. آنگاه از میان انبوهی از اشکال به ظاهر نا منظم ، شکل اصلی همچون پیلی در تاریکی خود را نمایان می کند آنگاه دیگر به آنچه دیده ای شک نخواهی کرد و تردید به دل راه نخواهی داد.
پس اینجا نقطه شروع است ، آموزه های دین مادری را فراموش کن و تا به تحقیق چیزی را درنیافته ای نه ردش کن و نه قبولش.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Thursday 31 March 2016   #11
ghanet
عضو ثابت

همانگونه که قبلاً نوشتم ؛ پیامبرو قبیله اش را به این دلیل امی می خواندند که دینشان برگرفته از کتاب آسمانی نبود و پیرو آئین مادری خود بودند. آنان به دلایل نامعلومی دریافته بودند که فرشتگان دختران خداوند و واسطه های او می باشند که خداوند سه تن از این فرشتگان را در کتابش به نامهای لات، منات و عزی اسم می برد.
این یک تاریخ ناب است؛ مو لای درزش نمی رود. شما از مرور همین تاریخ می توانید به حقانیت آن پی ببرید. اینکه گذشتگان همان کاری را کردند که آیندگان می کنند.
مورخ قرآن از کجا به این قطعیت رسید؟!
چه شد که اقوام نوح ، عاد، ثمود...موسی و عیسی همان راهی را رفتند که قوم محمد طی کرد و دارد می رود.
قوم محمد چه مدرکی داشتند که نشان می داد فرشتگان دختران خداوند هستند؟ آیا خودشان شاهد خلقت آنها بودند یا قبلاً کتابی برایشان فرستاده شده بود؟
ghanet حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از ghanet بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 31 March 2016   #12
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط طارق نوشته شده است نمايش نوشته
ما در اسلام جند مذهب داریم ؟
آیا تمام این مذاهب الهی هستند یا مادرزادی ؟
آیا هر یک از این مذاهب قرآنی متفاوت دارند یا نه هماهنگ ؟
اگر توجه کنیم می بینیم که در اسلام مذاهب گوناگونی وجود دارد که پیروان هر مذهب عقیده خودرا الهی می دانند درصورتی که با وجود همه این اختلافات قرآنی هماهنگ دارند

أحسنت! دوست گرامی، این شد حرف حساب! این بیان شما یک استدلال منطقی است که من دنبال آن هستم، این بیان شما را ، حتی میشود برای استالین کمونیست کافر هم گفت! یعنی لنین و استالین هم شما را تصدیق میکنند که واقعیت این است که این قرآن را مسلمین از پیامبرشان شنیده‌اند، نه اینکه خودشان به قرآن اضافه کرده باشند، هر چند لنین و استالین نه تنها حقانیت دین را قبول ندارند بلکه برای محو آن تلاش میکنند!

و لذا در تاپیک ستاره در حال نابودی، خدمت ghanet عرض کردم که کافر منصف هم میداند که پیامبر اسلام نماز ظهر میخواندند، و مسلمین از جیب خودشان نماز ظهر در نیاوردند! اما ایشان جواب دادند:
نقل قول:
سلام
کافر منصف از روی چه چیزی و با استناد به چه مدرکی می فهمد در زمان پیامبر نماز ظهر می خواندند؟ از روی اسناد دین الهی یا دین مادری؟
مسلماً دین مادری چون در قرآن خبری از نماز ظهر نیست.
و شما هم فرمودید ایشان راه صحیح میروند!

این بیان شما، خود یک کلاس منطق است، و راه را برای یک دیالوگ قابل عرضه به تمام بشر، اعم از مسلمان و کافر، باز میکند، و هیچ نیاز ندارد به شهود و امور شخصی ارجاع دهد، این بیان شما را در منطق دو ارزشی ارسطوئی با نام متواتر ذکر میکنند، و در منطق دو ارزشی، متواترات را جزء بدیهیات میدانند که قطعی و یقینی هستند، اما تحلیل منطقی نمیتوانند بر مبنای دو ارزشی از آن ارائه دهند، فقط میگویند: یمتنع تواطؤهم علی الکذب، یعنی محال است که همه کسانی که خبر از این امر متواتر داده‌اند تبانی و توافق کرده باشند که دروغ بگویند! اما در جای خود بحث شده است که این تحلیل تام نیست، اما امروزه که دو بال: حساب احتمالات با زبان ریاضی، و منطق بینهایت ارزشی با زبان درصدی و فازی، کاملا شناخته شده است، بیان شما را میتوان با فرمول ریاضی دقیق، توضیح داد.

و تعجب است از جناب ghanet که این حرف شما را تشویق مؤکد کردند اما در سطر بعد گفتند: (هیچ وسیله و راهی برای کسب این اطمینان و.جود ندارد.) سبحان الله! چگونه هیچ راهی وجود ندارد که شما با این بیان زیبا توضیح دادید؟ و چگونه هیچ راهی وجود ندارد که خود ایشان بعد میگویند: (این یک تاریخ ناب است؛ مو لای درزش نمی رود.) لابد باید شهود کرد این تاریخی که مو لای درزش نمیرود؟! چطور تاریخ به اینجا که میرسد مو لای درزش نمیرود، اما وقتی یک کافر هم میفهمد که مسلمین با اینهمه اختلاف سلیقه نماز ظهر را همگی متفقا از جیب خود در نیاوردند میگویند: کافر از دین الهی میفهمد یا دین مادری! (در کلمات ghanet واقعیت و حقانیت مخلوط شده است)، ببینید آنچه من راجع به قطعیت نماز ظهر گفتم با این بیان شما چه فرقی میکند:
نقل قول:
آیا اینکه شما قطعیاتی که هر کافر منصفی هم میفهمد که مثلا در زمان پیامبر اسلام نماز ظهر میخواندند را انکار کنید اسمش درصد خطا پایین آمدن است؟! سبحان الله! شما اگر این حرف خودتان را به یک تازه مسلمان نشان دهید میگوید: برادر من که هنوز کافر است اما از تاریخ اسلام اطلاع دارد میداند که از روز اول بعد از پیامبر در جامعه اسلامی یک فضای دو قطبی حاکم بود که چهار چشمی مواظب هم بودند و هر کجا یکی از طرفین چیز نو میاورد دیگری طبل میزد! صلاة تراویح و دست بسته نماز خواندن و... شواهد روشن است، اما در تعداد نمازها و تعداد رکعات آنها اختلافی نبوده و نیست و نخواهد بود، آیا این تواتر تاریخی چه فرقی با تواتر خود قرآن کریم دارد؟

شما بر قرائت قرآن وقت صبح و شام تاکید میکنید، اگر یک تازه مسلمان از شما بپرسد: اول سوره مبارکه یس آیا شما (yes) میخوانید یا (yasin)؟ از کجا میگویید دومی است؟ میگوید شاید طبق مبنای شما که مسلمین اعتباری ندارند، این بر قرآن تحمیل شده است و مربوط به قرون بعدی است؟

البته این بیان شما، هنوز به تحلیل بیشتر منطقی نیاز دارد که توضیح خواهم داد.
.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Thursday 31 March 2016   #13
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

هیچ وسیله و راهی برای کسب این اطمینان و.جود ندارد.
دوست گرامی، چگونه راهی وجود ندارد که شما بیان دوستمان را تایید و تشویق کردید؟!! مگر سؤال من از حقانیت این آیه ۲۸ سوره رعد بود؟ این آیه ۲۸ سوره رعد را حتی استالین هم با وجدان خودش میفهمد و اطمینان دارد که مسلمین از دهان پیامبرشان شنیده‌اند، نه اینکه مثلا سلطان محمد فاتح به قرآن اضافه کرده باشد! هر چند حقانیت این آیه را قبول ندارد.

اینکه مسیلمه کذاب ادعای پیامبری کرده است یک واقعیت است و هر کسی میتواند در این واقعیت تاریخی به اطمینان برسد، و معنا ندارد بگوییم تا شهود نکنی به اطمینان نمیرسی که مسیلمه ادعای پیامبری کرده است یا خیر؟ هر چند لازمه این واقعیت، این نیست که ادعای مسیلمه حقانیت هم داشته باشد.

نقل قول:

بالاخره باید از یک جایی شروع کرد؛ قرآن نبود انجیل ، انجیل نبود تورات . نخواستی از یوگا شروع کن. اگر ملاکت دین مادری نباشد حقیقت را درخواهی یافت. آنگاه از میان انبوهی از اشکال به ظاهر نا منظم ، شکل اصلی همچون پیلی در تاریکی خود را نمایان می کند آنگاه دیگر به آنچه دیده ای شک نخواهی کرد و تردید به دل راه نخواهی داد.
پس اینجا نقطه شروع است ، آموزه های دین مادری را فراموش کن و تا به تحقیق چیزی را درنیافته ای نه ردش کن و نه قبولش.
این مطلب صحیحی است، و قرآن کریم هم به حق، از پیروی کورکورانه پدران سرزنش میکند، اما متاسفانه شما این مطلب حق را بهانه قرار میدهید برای انکار یک سلسله واقعیات مسلم، مثل اینکه میگویید در زمان پیامبر نماز ظهر نبوده است!
.

آخرين ويرايش hosyn ، Thursday 31 March 2016 در 08:23AM.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Thursday 31 March 2016   #14
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
همانگونه که قبلاً نوشتم ؛ پیامبرو قبیله اش را به این دلیل امی می خواندند که دینشان برگرفته از کتاب آسمانی نبود و پیرو آئین مادری خود بودند. آنان به دلایل نامعلومی دریافته بودند که فرشتگان دختران خداوند و واسطه های او می باشند که خداوند سه تن از این فرشتگان را در کتابش به نامهای لات، منات و عزی اسم می برد.
این یک تاریخ ناب است؛ مو لای درزش نمی رود. شما از مرور همین تاریخ می توانید به حقانیت آن پی ببرید. اینکه گذشتگان همان کاری را کردند که آیندگان می کنند.
مورخ قرآن از کجا به این قطعیت رسید؟!
چه شد که اقوام نوح ، عاد، ثمود...موسی و عیسی همان راهی را رفتند که قوم محمد طی کرد و دارد می رود.
قوم محمد چه مدرکی داشتند که نشان می داد فرشتگان دختران خداوند هستند؟ آیا خودشان شاهد خلقت آنها بودند یا قبلاً کتابی برایشان فرستاده شده بود؟
دوست گرامی، چقدر در این متن شما اشتباه وجود دارد خدا میداند! اصلا واژه أمّي ربطی به کتاب آسمانی داشتن ندارد، و منهم امّیّون در قرآن برای اهل کتاب است، و...

شما اول طبق مبنای خودتان که فرمودید: راهی وجود ندارد، باید ثابت کنید که اساسا پیامبر اسلام و قوم ایشان وجود داشته‌اند یا خیر؟ آیا مجبوریم شهود کنیم که پیامبر بوده‌اند؟!

با این حرفهای شما مجبورم دوباره سؤالم را توضیح دهم:

معلمی در مقطع ابتدائی سر کلاس به شاگردانش میگوید: عزیزان من! شما در آینده وارد اجتماع میشوید، حرفهای مختلف میشنوید، به هر حرفی اعتماد نکنید، و من به عنوان معلم دلسوز شما امروز به شما میگویم: یکی از حرفهای دروغ که اصلا واقعیت ندارد این است که جنگی به نام جنگ جمل در صدر اسلام واقع شده است!

شاگردی که به این معلم خود کاملا اطمینان دارد این حرف را با تمام وجود میپذیرد، و هر کجا نامی از جنگ جمل شنید ، یا مقابله میکند و یا اینکه اگر شرائط طوری است که نمیتواند حرف بزند در دلش میخندد! اما بالأخره وقتی چند پیراهن کهنه کرد میبیند گویا آقای معلم راه درستی نرفته است! کمی بیشتر تحقیق میکند (گویا) میشود (قطعا) ، یعنی میبیند نمیتواند کلاه سر خودش بگذارد و قطعا آقای معلم آنها را به بیراهه برده است! در این هنگام وقتی خاطرات دوران دبستان را مرور میکند یادش میآید که خودش یا یکی دیگر از دانش‌آموزان از معلم پرسید: آقای معلم! اگر جنگ جمل دروغ است پس از کجا بفهمیم که اصلا خود پیامبر اسلام هم موجود بوده‌اند؟ و آقای معلم پاسخ داد: راهی ندارد! فقط باید خود شما از خدا بخواهید شما را به شهود برساند که ایشان بوده‌اند!

خوب دقت کنید، اکنون که پس از گذشت سالها این دانش‌آموز فهمیده که آقای معلم، مسیر صحیح و منطقی را طی نکرده است، میخواهیم فرایند این پختگی و به یقین رسیدن این دانش‌آموز در اینکه جنگ جمل بوده و نیز بودن پیامبر نیازی به شهود ندارد را دقیقا تحلیل کنیم که چه بر او گذشته که اینچنین یقین کرده؟ و اکنون هم هیچکس قادر نیست این یقین را از دست او بگیرد، مگر چه شده است؟

پس با توجه به اینکه ما دنبال حقانیت آیه نیستیم بلکه دنبال این هستیم که آیا مسلمین از پیامبرشان این آیه را شنیده‌اند یا اینکه خودشان به قرآن اضافه کردند(قرآن مادری!)، دوباره این سؤال را خدمت شما مطرح میکنم، و خواهش میکنم حواله به راهی نیست ندهید!:

سؤال: به چه وسیله مطمئن شویم که جمله: (الا بذكر الله تطمئن القلوب) را مسلمین به کتاب دینی خود نیفزوده‌اند؟
.

آخرين ويرايش hosyn ، Thursday 31 March 2016 در 08:26AM.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Thursday 31 March 2016   #15
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
دوست گرامی، چگونه راهی وجود ندارد که شما بیان دوستمان را تایید و تشویق کردید؟!!

.
سلام

من گمان می کنم شما متوجه منظور طارق نشدید. او فقط می خواست نشان دهد که قرآن ربطی به دین مادری ندارد و برگرفته از آن نیست چراکه محتوای آن بین ادیان مادری ثابت است هرچند خود ادیان با یکدیگر اختلاف فراوان دارند. اگر غیر این بود می بایست هر دینی قرآن مخصوص خود را داشته باشد.
ghanet حاضر نيست  
گفتگوي بسته شده

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:01PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه