بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

گفتگوي بسته شده

ابزار گفتگو
قديمي Saturday 23 September 2017   #2806
saeed_s58
عضو ثابت

نشان saeed_s58

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 457
ارسال پيام توسط Yahoo به saeed_s58
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

باسمه تعالی
نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته
این برهان قاطع الهی است که می گوید شما اشتباه می کنید:

وَالَّذِينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ لَا يَخْلُقُونَ شَيْئًا وَهُمْ يُخْلَقُونَ
آنهايى را كه به جاى الله به خدايى مى‌خوانند، نمى‌توانند چيزى بيافرينند، و خود مخلوقند.

أَمْوَاتٌ غَيْرُ أَحْيَاءٍ ۖ وَمَا يَشْعُرُونَ أَيَّانَ يُبْعَثُونَ
مردگانند، نه زندگان، و ندانند كه چه وقت آنها را دوباره زنده مى‌كنند.

برهان شما چیست؟ اگر پا جای پای آباء اولینتان نمی گذارید، چنانچه راست می گویید برهانتان را بیاورید.

بگویید ببینم!
قطعاً اگر «من دون الله» کسی به خدایی خوانده شود، باطل است و به همین مناط امثال غانت که مسیری جز ولایت الله تعالی برگزیده و اتّباع اهواء نموده‌اند به همین برهان قاطع الهی گمراهانند. اینان اگرچه بر زمین راه می‌روند اما مردگانند به‌حقیقت مردگی و ساده‌ترین معارف را در قرآن فهم نمی‌کنند، چون همچون مشرکان در زمان نزول قرآن کریم، دست در گوش خود کرده تا چیزی نشنوند و بر جلوی دیدگان پرده افکنده تا نبینند.
اما خواندن خدا به توسط اولیائش و امید شفاعت ایشان در قرآن کریم واضح است:
يَعْلَمُ ما بَيْنَ أَيْديهِمْ وَ ما خَلْفَهُمْ وَ لا يَشْفَعُونَ إِلاَّ لِمَنِ ارْتَضي‏ وَ هُمْ مِنْ خَشْيَتِهِ مُشْفِقُونَ (انبیاء/۲۱)
لاَ يَمْلِكُون‌َ الشَّفَاعَة‌َ إِلاَّ مَن‌ِ اتَّخَذَ عِنْدَ الرَّحْمَن‌ِ عَهْدَاً (مريم/۸۷)
وَ لاَ يَمْلِك‌ُ الَّذِين‌َ يَدْعُون‌َ مِنْ‌ دُونِه‌ِ الشَّفَاعَة‌َ إِلاَّ مَنْ‌ شَهِدَ بِالْحَق‌ِّ وَ هُم‌ْ يَعْلَمُون‌َ (زخرف/۸۶)
واضح است که مقام شفاعت جایگاه خاص خود را دارد و نمی‌تواند از سوی هر کسی و برای هر کسی صورت پذیرد و از این رو باید دقت نمود. اما اینکه با گرفتن بعضی از قرآن و کفر به بعض دیگر آن بخواهد عقاید باطل، رنگ حق زده شود، نهایت ملعنت این گروه گمراه را می‌رساند.
در خصوص موت و حیات حقیقی در قرآن هم بارها توضیح داده شده و باز تکرار می‌کنیم و مصداق حقیقی اموات، امثال غانت هستند که از این جهت که قابل اسماع نیستند، مرده‌اند و احدی نخواهد توانست این مرده‌دلان را زنده سازد یا به گوششان چیزی فرو کند.
saeed_s58 حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از saeed_s58 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 23 September 2017   #2807
saeed_s58
عضو ثابت

نشان saeed_s58

پاسخ‌ها: 457
ارسال پيام توسط Yahoo به saeed_s58

باسمه تعالی
باورهایتان را از کجا آورده‌اید؟
نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته

بگویید ببینم!

هَلْ يَسْمَعُونَكُمْ إِذْ تَدْعُونَ – آیا وقتی آنها را می خوانید صدایتان را می شنوند؟!

أَوْ يَنْفَعُونَكُمْ أَوْ يَضُرُّونَ – یا به حالتان سود و زیانی دارند؟

باورهایتان را از کجا آورده اید؟

أَمْ لَكُمْ كِتَابٌ فِيهِ تَدْرُسُونَ – آیا شما را کتابی است که از آن می خوانید؟!

إِنَّ لَكُمْ فِيهِ لَمَا تَخَيَّرُونَ – که هرچه اختیار می کنید و دلتان می خواهد در آن وجود دارد؟

آگاه باشید!

اینان همانهایی هستند که از کتاب و دین الهی هیچ نمی دانند جر آنچه امانی و دلخواهشان است و پیروی نمی کنند مگر ظن و گمان خود و آباء اولینشان را.

باید به غانت و امثال او گفت: بگویید ببینیم، باورهایتان را از کجا آورده‌اید؟ آیا شما خواندید و اجابت نکردن را دیدید؟ از کجا اثبات شد برایتان که خدا و اولیاء خدا آنچه می‌گویید شنوا نیستند و اگر بخوانید اجابت نمی‌کنند؟ آیا یک بار ایشان را خواندید به‌حقیقت خواندن؟ چرا گمان می‌کنید هر آنچه را با چشم سر نمی‌توانید ببینید، معدوم است و توان تأثیر در عالَم ندارد؟ چرا قدرت خدای متعال را منکرید؟ چرا گمان می‌کنید فلان پزشک و فلان ابزار مادی می‌تواند شما را سود و زیان برساند، اما خدای متعال به توسط اولیائش نه! چرا گمان می‌کنید دست خدا بسته است؟
به‌راستی باورهایتان را جز از اهواء خود درآورده‌اید و با ژست قرآن دوستی و دعوت به قرآن، به دروغ به کتاب خدا می‌بندید؟
مَا لَكُمْ كَيْفَ تَحْكُمُونَ؟ ﴿۳۶﴾
شما را چه شده چگونه داورى مى ‏كنيد؟ (۳۶)

أَمْ لَكُمْ كِتَابٌ فِيهِ تَدْرُسُونَ؟ ﴿۳۷﴾
يا شما را كتابى هست كه در آن فرا مى‏ گيريد؟ (۳۷)

إِنَّ لَكُمْ فِيهِ لَمَا تَخَيَّرُونَ؟ ﴿۳۸﴾
كه هر چه را برمى‏ گزينيد براى شما در آن خواهد بود؟ (۳۸)

أَمْ لَكُمْ أَيْمَانٌ عَلَيْنَا بَالِغَةٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ إِنَّ لَكُمْ لَمَا تَحْكُمُونَ؟ ﴿۳۹﴾
يا اينكه شما تا روز قيامت [از ما] سوگندهايى رسا گرفته ايد كه هر چه دلتان خواست‏ حكم كنيد؟ (۳۹)

و چه زیبا وصف حال اینان را کلام الله فرموده که هرچه اهواء خود است به قرآن به دروغ می‌بندند. و فقط از ظن و گمان و اهواء باطل و ایحاء شیاطینشان پیروی می‌کنند. اینان همچون آباء معنوی خود هر آنچه به چشم سر ندیده‌اند و با دید مادیشان قابل هضم نیست انکار می‌کنند و چه ابوّت حقی برایشان است برای آنکه شراکت در مولدشان نموده است، چه اینکه طهارت مولدشان هم معلوم نیست. اینان همانگونه که پدر حقیقیشان و شریک در ولادتشان استکبار ورزید از سجده بر آنکه خدای متعال امر فرمود و ژست یکتاپرستیش با عملش به باد رفت، چنان در نظرشان خودشان را بزرگ جلوه داده‌اند که از خضوع در برابر هر کدام از اولیاء الهی، استکبار می‌ورزند و از تبعیت آنان سرمی‌پیچند و اگر دستشان برسد خدا را هم انکار و خود را خدا خواهند خواند.

آخرين ويرايش saeed_s58 ، Saturday 23 September 2017 در 07:08PM.
saeed_s58 حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از saeed_s58 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 23 September 2017   #2808
abtahisina
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Sep 2017
پاسخ‌ها: 472

نقل قول:
خیلی واضح است! انکار، یک کلمه است، و اثبات، صد کلمه! یک آیه، حرف کفار است، و صد آیه، جواب آنها!
جواب طولانی جهت گم کردن اصل مساله است، و الا هر بچه ای می داند که من چی میگویم.
ایاک نعبد و ایاک نستعین چیزی است که شما روزی دهها بار آن را بر زبان می رایند، ولی به آن عمل نمی کنید
61:3
كَبُرَ مَقْتاً عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ

امام علی بچه ام را شفا بده؛ آیا این جمله مخالف ایاک نستعین نیست، اگر نیست پس یک جمله، یک دعا بگویید که مخالف این آیه باشد.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 23 September 2017   #2809
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
ما را دعوت به توحید میکنید، در حالی که ما را ندیدید و صدای ما را نشنیدید، پس ما مدعوّ غیبی برای شما هستیم،
شما غیبی نیستی، زیرا از طریق اینترنت با هم ارتباط داریم؛ شما جواب من را مشاهده می کنید و من هم نوشته های شما را مشاهده می کنم
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 23 September 2017   #2810
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
شما چگونه ادعا می‌کنید درخواست از پزشک مشکلی ندارد؟ مگر استعانت از غیرخدا نیست؟
استعانت از مدعو غیبی فقط مشکل دارد، زیرا این استعانت فقط مخصوص خداست. خدا با همین دعا کردنها انسان را آزمایش می کند. شما حتی این دعا را هم از خدا نمی خواهید و دریغ می کنید
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 23 September 2017   #2811
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
اما شما از کجا دانستید که هرچه را شما نمی‌بینید و صدایش را و جوابش را نمی‌شنوید، او هم از شما اطلاع ندارد و غافل است و نمی‌شنود و بی‌فایده و بی‌نفع است؟ در ضمن، شما در جواب دادن چرا از مطالب طفره می‌روید؟
نقل قول:
اولاً ایّاک نستعین در کجایش گفته شده که زنده‌ها عیبی ندارد؟ ثانیاً زنده بودن در کجا تخصیص به دنیا خورده؟
کسی که مرده است، چطور می تواند بچه شما را شفا دهد؛ در حالی که صداو دعای شما را نمی شنود و از شما کاملا بی خبر است. برای نمونه خدا از مسیح می پرسد که ای مسیح آیا شما به مردم گفتی که شما را بت کنند؛ مسیح در جواب می گوید که نه خدای مهربان؛ من فقط تا وقتی از آنان خبر داشتم که در میانشان بودم، بعد از آن من دیگر بی خبرم.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 23 September 2017   #2812
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
چه کسی گفته استعانت، فقط دعا کردن است؟
موافقم که استعانت فقط دعا کردن نیست، دعا فقط یک قسمتش است.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 23 September 2017   #2813
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
کته خودت ایاک نعبد وایاک نستعین رو برامون ترجمه کن! اگر مبنا این است که میگویی بیار زنده بودن ومرده بودن کجای آیه است گرچه ثابت شد اهل بیت زنده هستند. طبق این آیه که زنده ومرده ذکر نکرده اگر شما پیش دکتر هم بروی شرک انجام داده ای.
ایاک نعبد و ایاک نستعین
خدایا فقط تو را عبادت می کنیم و فقط از تو کمک می خواهیم
شما خودتان می دانید که من منظورم چیست، بیخود سفسطه نکنید.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 23 September 2017   #2814
bisetareh
عضو ثابت

نشان bisetareh

تاريخ ثبت نام: Aug 2014
مكان: قم
پاسخ‌ها: 886

نقل قول:
در اصل توسط abtahisina نوشته شده است نمايش نوشته
ایاک نعبد و ایاک نستعین
خدایا فقط تو را عبادت می کنیم و فقط از تو کمک می خواهیم
شما خودتان می دانید که من منظورم چیست، بیخود سفسطه نکنید.
فعلا که شما از بیخ تعطیل تشریف داری
خوب کجای آیه گفته شده آدم زنده رو میشه ازش کمک گرفت مرده رو نمیشه؟

یاعلی
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و لعن اعدائهم
لبیک یا حسین علیه السلام
فقط حیدر امیرالمومنین است
یاعلی
bisetareh حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از bisetareh بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 23 September 2017   #2815
hosyn
عضو ثابت

پاسخ‌ها: 1,953

نقل قول:
شما غیبی نیستی، زیرا از طریق اینترنت با هم ارتباط داریم؛ شما جواب من را مشاهده می کنید و من هم نوشته های شما را مشاهده می کنم
یکی از مهمترین عناصر ارتباط اینترنتی، ماهواره‌ها و واسطه قرار گرفتن امواج رادیویی است، و امواج رادیویی قابل مشاهده نیست، غیبی است! شما وقتی میگویم عالمی خودش با گوشش صدای جواب سلام را میشنود میگویید شیطان است! خوب، امواج رادیویی هم که نوشته من را به شما میرساند، شیاطین هستند، و دروغی را به صورت نوشته من به شما میرساند، و شما با توسل و استعانت به امواج غیبی رادیویی، مشرک شدید که میخواهید با کمک آنها بدون استعانت از خداوند ما را هدایت کنید!

سؤال: آیا طلب کمک کردن از امواج نامرئی رادیویی، استعانت از مدعوّ غیبی هست یا خیر؟
.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 4 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Saturday 23 September 2017   #2816
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
سؤال: آیا طلب کمک کردن از امواج نامرئی رادیویی، استعانت از مدعوّ غیبی هست یا خیر؟
پس بنا به استدلال شما کسی بگوید ای امام علی بچه ام را شفا بده، مشکلی نیست.!!
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 23 September 2017   #2817
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
فعلا که شما از بیخ تعطیل تشریف داری
خوب کجای آیه گفته شده آدم زنده رو میشه ازش کمک گرفت مرده رو نمیشه؟
چون آدم مرده را نمیشود با او صحبت کرد
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 23 September 2017   #2818
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
پس بنا به استدلال شما کسی بگوید ای امام علی بچه ام را شفا بده، مشکلی نیست.!!
بنا به استدلال شما، کسی که به امواجی که هیچ خبری از آنها ندارد و شاید شیاطین باشند، متوسل میشود، سراغ غیر خداوند و یک مدعوّ غیبی شرکی نرفته است؟

.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Saturday 23 September 2017   #2819
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
بنا به استدلال شما، کسی که به امواجی که هیچ خبری از آنها ندارد و شاید شیاطین باشند، متوسل میشود، سراغ غیر خداوند و یک مدعوّ غیبی شرکی نرفته است؟

.
شما چرا استفاده از امواج رادیویی را با طلب شفای بچه از امام علی مقایسه می کنید؟
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Saturday 23 September 2017   #2820
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
شما چرا استفاده از امواج رادیویی را با طلب شفای بچه از امام علی مقایسه می کنید؟
دوست گرامی، دقت بفرمایید که بنده اصلا مقایسه نکردم، چرا حرف خودتان را فراموش میکنید؟!

شما گفتید مصداقی از استعانت به شما نشان دهم که شرک است، و گفتید استعانت منظور استعانت از مدعوّ غیبی است.

و من هم یک مصداق روشن برای این مقصود شما، عملکرد الآن شما را تقدیم محضر شما کردم!

عمل شرک حاضر، از خود شما، استعانت از موجود غیبی!
.
hosyn حاضر نيست  
گفتگوي بسته شده

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 09:24PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه