بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

گفتگوي بسته شده

ابزار گفتگو
قديمي Friday 22 September 2017   #2776
abtahisina
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Sep 2017
پاسخ‌ها: 472
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

نقل قول:
تفاوتی بین تعبیر «غیبی» و «آنان که از ما بی‌اطلاعند» وجود دارد و همان هم مشکل شما و امثال شماست:
شما یک کلمه دیگر به ما معرفی کن که همان معانی را برساند، من از این به بعد از آن استفاده می کنم.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2777
abtahisina
عضو ثابت

دستور واضح خداست که می فرماید:

ایاک نعبد و ایاک نستعین

شما بخاطر جمله دوم آیه ، بحث را به چیزهای دیگر کشاندید. شما بجای بحثهای حاشیه ای و احساساتی بهتر است روی ایاک نستعین فکر کنید و ببینید که چرا خدا به ایاک نعبد بسنده نکرده و ایاک نستعین را هم آورده است.
من از شما میخواهم که یک جمله به من نشان دهید که طبق ایاک نستعین شرک باشد.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2778
bisetareh
عضو ثابت

نشان bisetareh

تاريخ ثبت نام: Aug 2014
مكان: قم
پاسخ‌ها: 886

نقل قول:
در اصل توسط abtahisina نوشته شده است نمايش نوشته
دستور واضح خداست که می فرماید:

ایاک نعبد و ایاک نستعین

شما بخاطر جمله دوم آیه ، بحث را به چیزهای دیگر کشاندید. شما بجای بحثهای حاشیه ای و احساساتی بهتر است روی ایاک نستعین فکر کنید و ببینید که چرا خدا به ایاک نعبد بسنده نکرده و ایاک نستعین را هم آورده است.
من از شما میخواهم که یک جمله به من نشان دهید که طبق ایاک نستعین شرک باشد.
به نام خدا
آیا خداوندی که ایاک نعبد وایاک نستعین را آورده به تفسیر کور دلانی چون شما باشد پس چرا این آیات را آورده و واسطه قرار داده و قبول کرده؟

«یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ» (البقره، 153)
ترجمه: اى كسانى كه ایمان آورده‏اید از شكیبایى و نماز یارى جویید زیرا خدا با شكیبایان است.
یا وحی نمود:
«وَاسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ وَإِنَّهَا لَكَبِیرَةٌ إِلاَّ عَلَى الْخَاشِعِینَ» (البقره، 45)
ترجمه: و از صبر و نماز یارى بگیرید و البتّه آن جز بر خاشعان بسى گران (کاری بس بزرگ و سنگین) است.
«یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَابْتَغُواْ إِلَیهِ الْوَسِیلَةَ وَجَاهِدُواْ فِی سَبِیلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ» (المائده، 35)
ترجمه: اى كسانى كه ایمان آورده‏اید! از خدا بترسید و [براى تقرب‏] به سوى او وسیله بجویید و در راه او جهاد كنید، باشد كه رستگار شوید.

«وَ لَمَّا وَقَعَ عَلَيْهِمُ الرِّجْزُ قالُوا يا مُوسَى ادْعُ لَنا رَبَّكَ بِما عَهِدَ عِنْدَك»؛ «هنگامى كه بلا بر آنها مسلط می‌‏شد، مى‌گفتند: «اى موسى! از خدايت براى ما بخواه به عهدی كه با تو كرده، رفتار كند!»

«پدر! از خدا آمرزش گناهان ما را بخواه، كه ما خطاكار بوديم!»

قوم بنی اسرائیل به خدا ایمان نمی‌آوردند و به حضرت موسی(علیه السلام) گفتند: اگر می‌خواهید بلا نازل كن.
خدا پنج بلا برای آنها نازل كرد؛ یك طوفان، دو حمله ملخ‌ها، سه حمله شپش، چهار حمله قورباغه‌ها، پنج خون آلود شدن آب‌ها.

اما همین كه به بدبختی و نكبت رسیدند به حضرت موسی(علیه السلام) گفتند: «یا موسی برای ما دعا كن» و به خاطر عهدی كه خداوند به تو داده وساطت كن تا این بلا از ما دور شود.

قال سوف استغفر لكم ربي انه هو الغفور الرحيم ). گفت: از پروردگارم براى شما آمرزش خواهم خواست او آمرزنده و مهربان است.

جواب شیعه معلوم است موردی که در عرض خدا نباشد جایز است هو رزاق هو شافی اما واسطه قرار داده برای همه چیز
همین قرآنی که مدعی هستی می توانست مستقیم بر همه نازل کند اما با واسطه به مردم رساند. واسطه ای که مستقل نباشد و در عرض خدا نباشد جواز دارد.

یاعلی
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و لعن اعدائهم
لبیک یا حسین علیه السلام
فقط حیدر امیرالمومنین است
یاعلی
bisetareh حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از bisetareh بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Friday 22 September 2017   #2779
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
«یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ» (البقره، 153)
ترجمه: اى كسانى كه ایمان آورده‏اید از شكیبایى و نماز یارى جویید زیرا خدا با شكیبایان است.
یا وحی نمود:
«وَاسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ وَإِنَّهَا لَكَبِیرَةٌ إِلاَّ عَلَى الْخَاشِعِینَ» (البقره، 45)
ترجمه: و از صبر و نماز یارى بگیرید و البتّه آن جز بر خاشعان بسى گران (کاری بس بزرگ و سنگین) است.
«یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَابْتَغُواْ إِلَیهِ الْوَسِیلَةَ وَجَاهِدُواْ فِی سَبِیلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ» (المائده، 35)
ترجمه: اى كسانى كه ایمان آورده‏اید! از خدا بترسید و [براى تقرب‏] به سوى او وسیله بجویید و در راه او جهاد كنید، باشد كه رستگار شوید.
درخواست از مدعوان غیر غیبی مشکلی ندارد. صبر و صلات دو وسیله اند برای نزدیکی بخدا. میتوان وسایلی که مدعو غیبی نباشند، استفاده کرد. شما می توانید پیش پزشک بروید و مشکلت را با او مطرح کنید تا مداوا کند.
اما نباید بگویید امام علی شفایم بده. زیرا امام علی مرده است و مدعو غیبی بحساب میاید.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2780
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:

«وَ لَمَّا وَقَعَ عَلَيْهِمُ الرِّجْزُ قالُوا يا مُوسَى ادْعُ لَنا رَبَّكَ بِما عَهِدَ عِنْدَك»؛ «هنگامى كه بلا بر آنها مسلط می‌‏شد، مى‌گفتند: «اى موسى! از خدايت براى ما بخواه به عهدی كه با تو كرده، رفتار كند!»

«پدر! از خدا آمرزش گناهان ما را بخواه، كه ما خطاكار بوديم!»

قوم بنی اسرائیل به خدا ایمان نمی‌آوردند و به حضرت موسی(علیه السلام) گفتند: اگر می‌خواهید بلا نازل كن.
خدا پنج بلا برای آنها نازل كرد؛ یك طوفان، دو حمله ملخ‌ها، سه حمله شپش، چهار حمله قورباغه‌ها، پنج خون آلود شدن آب‌ها.

اما همین كه به بدبختی و نكبت رسیدند به حضرت موسی(علیه السلام) گفتند: «یا موسی برای ما دعا كن» و به خاطر عهدی كه خداوند به تو داده وساطت كن تا این بلا از ما دور شود.

قال سوف استغفر لكم ربي انه هو الغفور الرحيم ). گفت: از پروردگارم براى شما آمرزش خواهم خواست او آمرزنده و مهربان است.
تمام موارد بالا جزو مدعوان غیبی نیستند. موسی بین درخواست کنندگان وجود دارد و یعقوب هم موجود است.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2781
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
واسطه ای که مستقل نباشد و در عرض خدا نباشد جواز دارد.
شما هنوز یک جمله به من نگفتی که طبق آیه ایاک نستعین شرک باشد. واسطه ای که صدای شما را نمیشنود را چطوری میتوان صدا زد؟!
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2782
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
به تفسیر کور دلانی چون شما
ما کوردل ، شما روشن دل
فقط بخاطر یک آیه ایاک نعبد و ایاک نستعین
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2783
ghanet
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 1,226

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
تنازع بین کی و کی؟ تنازع بین رسول و مردم در ابلاغ، یا تنازع بین اولی الامر و سایر مردم در ابلاغ؟ یا تنازع بین سایر مردم غیر از رسول و اولی الامر؟

وقتی طرفین تنازع را معلوم کنید معلوم میشود که با ابلاغ، چه تنازعی شروع میشود؟ و اطاعت اولی الامر کجا واقع میشود؟
شما به من خرده می گیرید که زیاد از عکس استفاده می کنم درحالی که عکسها ، به شرط اینکه با دقت به آنها نظر کنی، بعضی وقتها بهتر از نوشته ها می توانند مفهوم مورد نظر را به شخص برسانند. من جواب سئوال شما را بصورت تصویری دادم: تنازع بین اولیاء الله( حزب الله) و اولیاء الشیطان( حزب الشیطان).

نقل قول:
هر سه به معنای اطاعت از قرآن است، اما نه قرآن نزد جاهل، بلکه قرآن نزد: لَعَلِمَهُ الذین یستنبطونه منهم.
ما یک قرآن بیشتر نداریم ، آن قرآنی که نزد اولوا الامر مورد نظر شماست، قرآنی تلبیس شده است که هر آیه اش به ضرب داستان و شأن نزول به لباسی دیگر درآمده و مفهومش بکلی عوض گردیده است. آن قرآنی که در آن بقیت الله و اهل البیت مفاهیمی دیگر پیدا می کنند، مورد توجه اولیاء الله نیست.

نقل قول:
دوست گرامی، آیا میشود یک کلمه را بلد شد و همه چیز را به همان یک کلمه معنا کرد؟ آیا نزد شما اولوا العلم که در قرآن آمده با اولوا الامر تفاوت ندارد؟ صاحب امر با صاحب علم و آگاهی، تفاوت ندارد؟
در دین الهی ، اولوا الامر؛ اولوا العلم هم هستند چون: در اینجا افراد بر اساس پارتی بازی انتخاب نمی شوند و معیار انتخابشان به میزان آگاهیشان از علم الهی بستگی دارد.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2784
bisetareh
عضو ثابت

نشان bisetareh

نقل قول:
درخواست از مدعوان غیر غیبی مشکلی ندارد. صبر و صلات دو وسیله اند برای نزدیکی بخدا. میتوان وسایلی که مدعو غیبی نباشند، استفاده کرد. شما می توانید پیش پزشک بروید و مشکلت را با او مطرح کنید تا مداوا کند.
اما نباید بگویید امام علی شفایم بده. زیرا امام علی مرده است و مدعو غیبی بحساب میاید.
طبق قرآن شهدا زنده هستند و مرده نیستند انبیا و اوصیا مقامی بالاتر از شهدا دارند و حضرت علی هم امام و وصی شهید است.

در ضمن طبق آیه ادعایی شما نامی از غیر برده نشده نه زنده نه مرده
درضمن اگر از نانوا بخواهی صندلی برایت بسازد نمیتواند اما نان را می تواند نان پزی او درست است و درست نکردن صندلی شرک؟ نهایت یک کار عبس است. پیش پزشک چرا بروی؟ مگر خدا در قرآن نفرموده من شفا دهنده هستم؟ یا جای دیگر فرموده در عسل چرا پزشک؟ سطحی نگری شما به آیات و گزینش آیات به نفع و تفسیر به رای کار شما است که بسیار خطرناک است.
اگر فقط خدا پس کتاب خدا چرا؟ اگر بخشش مستقیم توسط خدا پس یعغوب واسطه چرا؟ پس چرا مستقیم پیش خدا نرفتند؟

یاعلی
لبیک یا حسین علیه السلام
یاعلی

آخرين ويرايش bisetareh ، Friday 22 September 2017 در 05:27PM.
bisetareh حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2785
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
طبق قرآن شهدا زنده هستند و مرده نیستند انبیا و اوصیا مقامی بالاتر از شهدا دارند و حضرت علی هم امام و وصی شهید است.
شهدا زنده هستند اما نه توی این دنیا بلکه نزد خدا
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2786
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
در ضمن طبق آیه ادعایی شما نامی از غیر برده نشده نه زنده نه مرده
درضمن اگر از نانوا بخواهی صندلی برایت بسازد نمیتواند اما نان را می تواند نان پزی او درست است و درست نکردن صندلی شرک؟ نهایت یک کار عبس است. پیش پزشک چرا بروی؟ مگر خدا در قرآن نفرموده من شفا دهنده هستم؟ یا جای دیگر فرموده در عسل چرا پزشک؟ سطحی نگری شما به آیات و گزینش آیات به نفع و تفسیر به رای کار شما است که بسیار خطرناک است.
اگر فقط خدا پس کتاب خدا چرا؟ اگر بخشش مستقیم توسط خدا پس یعغوب واسطه چرا؟ پس چرا مستقیم پیش خدا نرفتند؟
زمانی که شما کسی غیر از خدا را در دعاها می خوانید؛ مثلا میگویید امام علی بچه ام را شفا بده؛ در این حالت امام علی صدای شما را نمیشنوند و از دعای شما هم بیخبر است. اما اگر او زنده بود، میتوانستی!!! پیش او بروید و چنین درخواستی را از او بکنید و او هم قطعا و یقینا به شما می گفت که این کار فقط کار خداست ، برو درخواستت را از خالق یکتا بکن؛ من کاره ای نیستم.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2787
abtahisina
عضو ثابت

هنوز کسی نتوانسته یک دعا بیاورد که طبق ایاک نستعین شرک باشد.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2788
bisetareh
عضو ثابت

نشان bisetareh

نقل قول:
زمانی که شما کسی غیر از خدا را در دعاها می خوانید؛ مثلا میگویید امام علی بچه ام را شفا بده؛ در این حالت امام علی صدای شما را نمیشنوند و از دعای شما هم بیخبر است. اما اگر او زنده بود، میتوانستی!!! پیش او بروید و چنین درخواستی را از او بکنید و او هم قطعا و یقینا به شما می گفت که این کار فقط کار خداست ، برو درخواستت را از خالق یکتا بکن؛ من کاره ای نیستم.
چرا دروغ میبندید
چی شد زنده کردن مردگان توسط حضرت عیسی و شفا مریضان .تقاضای بخشش فرزندان به خدا توسط حضرت یعقوب. خواندن سلیمان نبی جن را برای اوردن تخت .توسل به پیراهن یوسف برای چشمان یعقوب. توسل به تابوت بنی اسراییل در جنگ ها.
اگر آنها می گفتند برو از خدا بخواه حضرت علی(ع ) هم می فرمود.
حضرت علی پیش خدا هستند؟یعنی چه؟ مگر خدا همه جا نیست مگر ما در نزد خدا نیستیم؟ مگر در آیه آورده نشده از درک ما خارج هستند . درک شما با بقیه فرق میکنه و می دانید حضرت علی نمی تواند واسطه بشود؟
چیزی که از درک شما خارج است کل نظام آفرینش بر اساس واسطه است و غیر ممکن است بتوان بی آن زندگی کرد خود شما برای رسیدن به خدای خیالی خود متوسل به کتب وقرآنی که توسط نبی آورده شده و صد ها نفر از روی آن نوشته اند شده اید و برای نشر عقیده خود متوسل به کیبورد و کامپیوتر هستی.
دوستان این همه ادله گذاشته اند آخرش میگی کو؟چی بود؟ کجا بود؟

لازم نیست این همه کامنت بزاری و شکست مفتضحانه بنده شیطان غانت رو به حاشیه ببری شما برو به آدرس هایی که برادر عزیز عبدالعلی می گذارند رجوع کن و جواب های خود را بگیر

یاعلی
لبیک یا حسین علیه السلام
یاعلی

آخرين ويرايش bisetareh ، Friday 22 September 2017 در 07:37PM.
bisetareh حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2789
abtahisina
عضو ثابت

نقل قول:
در اصل توسط bisetareh نوشته شده است نمايش نوشته
چرا دروغ میبندید
چی شد زنده کردن مردگان توسط حضرت عیسی و شفا مریضان .تقاضای بخشش فرزندان به خدا توسط حضرت یعقوب. خواندن سلیمان نبی جن را برای اوردن تخت .توسل به پیراهن یوسف برای چشمان یعقوب. توسل به تابوت بنی اسراییل در جنگ ها.
اگر آنها می گفتند برو از خدا بخواه حضرت علی(ع ) هم می فرمود.
حضرت علی پیش خدا هستند؟یعنی چه؟ مگر خدا همه جا نیست مگر ما در نزد خدا نیستیم؟ مگر در آیه آورده نشده از درک ما خارج هستند . درک شما با بقیه فرق میکنه و می دانید حضرت علی نمی تواند واسطه بشود؟
چیزی که از درک شما خارج است کل نظام آفرینش بر اساس واسطه است و غیر ممکن است بتوان بی آن زندگی کرد خود شما برای رسیدن به خدای خیالی خود متوسل به کتب وقرآنی که توسط نبی آورده شده و صد ها نفر از روی آن نوشته اند شده اید و برای نشر عقیده خود متوسل به کیبورد و کامپیوتر هستی.
دوستان این همه ادله گذاشته اند آخرش میگی کو؟چی بود؟ کجا بود؟

لازم نیست این همه کامنت بزاری و شکست مفتضحانه بنده شیطان غانت رو به حاشیه ببری شما برو به آدرس هایی که برادر عزیز عبدالعلی می گذارند رجوع کن و جواب های خود را بگیر

یاعلی
نمی دانم چرا جوابهای شما طولانی است اما جوابهای ما کوتاه!!!
هنوز کسی نتوانسته یک دعا بیاورد که طبق ایاک نستعین شرک باشد.
abtahisina حاضر نيست  
قديمي Friday 22 September 2017   #2790
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,635

یا علی
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
امیرالمومنین علیه السلام
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=155695

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154217

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154652

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154435

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154538

پیامبر دروغین وابلهان شقی طرفدارش
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=132142

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از عبدالعلی69 بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
گفتگوي بسته شده

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 08:41PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه