بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Monday 28 December 2015   #91
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,057
ج: جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید

پست53
ج: اشتباه خدا یا اشتباه عثمان ؟!
نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه معاند نوشته شده است
!
بنابراین آیه غیب که در آن آورده تلک ودیگری ذلک ، کاملا مشخص است که این دو آیه مربوط به دو نحو عرب است که یکی انباء غیب را مذکر دانسته ودیگری مونث . اما چون بعضی متعصبند دلایل آبکی آنجا که به چند واقعه اشاره شده (تلک) میگویند و آنجا که به یک واقعه اشاره شده (ذلک) میگویند و .... که در اول بحث نمونه های معارضش را آوردم .

حال ماله کشان جاهل وبیسواد هرچه بخواهند بسرایند حقیقت عوض نمیشود یکی میگوید چون هم مونث است هم مذکر دیگری میگوید در تقدیرش مونثی بوده و ....
متمسک به ثقلین
أحسنت! بیشتر از اینها بیاورید تا مشت خود را در میزان اطلاعتان از نحو باز کنید! شما گمان کردید ضمیر در نوحیه و نوحیها به انباء الغیب برمیگردد لذا میگویید چگونه یک جا ضمیر مذکر آمده و یک جا مؤنث؟!!

معلوم میشود چند روز است میگویم فرق بین ذلک و تلک نگذاشتید هنوز در خیال این هستید که مرجع دو ضمیر مذکر و مؤنث، انباء الغیب است!!

مرجع ضمیر در (نوحیها) تلک است که در حقیقت مرجع ضمیر، مشارالیه به تلک است و مربوط به آیات قبل است، و مرجع ضمیر در (نوحیه) ذلک است که در حقیقت مرجع ضمیر، مشارالیه به ذلک است که مربوط به آیه قبل است.

توجه کنید به کلمه (من)، یعنی آنها بعضی از أنباء غیب است که به تو وحی میکنیم، در اینجا مشارالیه نه همه وحی قرآنی است و نه همه انباء غیب وحی شده به همه انبیاء بلکه همین مذکور در آیات قبل است.

قبلا چند مثال زدم و به گمانم کار تمام شد اما توضیح بیشتر میخواهد:

۱- شما فقط یک کتاب به دوست خود میدهید و میگویید: ذلک من عشرات کتبی أعطیته ایاک، در اینجا اگر أعطیتها بگویید عرب میخندد! چون یک کتاب به او داده‌اید، و مرجع ضمیر یک کتاب است نه عشرات کتب، یعنی معادلش این است: ذلک الکتاب من عشرات کتبی أعطیته ایاک، یعنی این کتاب یکی از ده‌ها کتب من است که آن را به تو دادم.

۲- شما سه کتاب به دوست خود میدهید و میگویید: تلک من عشرات کتبی أعطیتها ایاک، در اینجا اگر أعطیته بگویید غلط است در حالی که (من عشرات کتبی) در هر دو مورد مشترک است ولی عشرات کتب اصلا مرجع ضمیر نیست بلکه مشارالیه ذلک و تلک مرجع ضمیر است و فرق میکند، یعنی معادل دومی این است: تلک الکتب الثلاثة من عشرات کتبی أعطیتها ایاک، یعنی این سه کتاب بعضی از ده‌ها کتب من است که آنها (سه کتاب) را به شما دادم.

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است
.......
۲- وقتی در جمله عربی، اسم اشاره به کار رود چند عنصر در صحیح بودن آن کلام دخالت دارد: مشارالیه، ضمیری که به مشارالیه برمیگردد، خبر مشارالیه، و متعلق مشارالیه.
.....

در این مثالها اگر جای تلک با ذلک را عوض کنید اشتباه میشود:

ذلک الامر من تلک المشاکل
تلک المشاکل من ذلک الامر

تلک الامور من ذلک الامر
ذلک الامر من تلک الامور

تلک حجة فی ذلک البحث
ذلک البحث له تلک الحجة

تلک حجتنا نراها فی تلک المسألة
ذلک دلیلنا نراه فی ذلک البحث
.

چون فقط میخواهید هر طور شد از قرآن اشتباه بگیرید میگویید: (کاملا مشخص است که این دو آیه مربوط به دو نحو عرب است که یکی انباء غیب را مذکر دانسته ودیگری مونث) ، اما اصلا توجه نمیکنید که سه آیه ذلک و تلک من انباء الغیب مربوط به سه قضیه جداگانه است! نه یک قضیه تا بگویید دو عرب، یک مطلب را به دو نحو بیان کردند!:
نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه معاند نوشته شده است

چرا در این آیات با وجود همسانی ، دو ضمیر مختلف بکار رفته است :

ذَلِكَ مِنْ أَنبَاء الْغَيْبِ نُوحِيهِ إِلَيكَ وَمَا كُنتَ لَدَيْهِمْ إِذْ يُلْقُون أَقْلاَمَهُمْ أَيُّهُمْ يَكْفُلُ مَرْيَمَ وَمَا كُنتَ لَدَيْهِمْ إِذْ يَخْتَصِمُونَ {آل عمران/44}
تِلْكَ مِنْ أَنبَاء الْغَيْبِ نُوحِيهَا إِلَيْكَ مَا كُنتَ تَعْلَمُهَا أَنتَ وَلاَ قَوْمُكَ مِن قَبْلِ هَذَا فَاصْبِرْ إِنَّ الْعَاقِبَةَ لِلْمُتَّقِينَ {هود/49}
ذَلِكَ مِنْ أَنبَاء الْغَيْبِ نُوحِيهِ إِلَيْكَ وَمَا كُنتَ لَدَيْهِمْ إِذْ أَجْمَعُواْ أَمْرَهُمْ وَهُمْ يَمْكُرُونَ {يوسف/102}

متمسک به ثقلین
ببینید آیه سوره آل‌عمران به قضیه حضرت زکریا و مریم اشاره میکند، و آیه سوره هود به قضایای طوفان حضرت نوح اشاره میکند، و آیه سوره یوسف به جریان حضرت یوسف اشاره میکند، آیا اینها یک مطلب است تا دو نحو عرب همین مطلب واحد را یکی با ضمیر مذکر و دیگری با ضمیر مؤنث بیاورند؟! حرف شما وقتی صحیح است که مثلا یک عرب در سوره یوسف نوحیها بگوید و عرب دیگر همین آیه را نوحیه بگوید و عثمان همه را جمع کند و لذا یکی مذکر شود و دیگری مؤنث.

ولی رمز همه این حرفها معلوم شد که گمان کردید هم تلک و هم ذلک و ضمیر آنها به أنباء الغیب برمیگردد! و حال آنکه اگر چنین بود کلمه(من) نباید باشد، یعنی اگر بگوییم: تلک أنباء الغیب، فقط و فقط (نوحیها) صحیح است، و نیز اگر بگوییم: ذلک أنباء الغیب، عرب آن را غلط میداند، یعنی باید خبر با مبتدا مطابقت کند، اما وقتی (من) آمد، مجموع (من أنباء الغیب) با متعلق محذوفش میشود خبر، و (من) برای تبعیض است، و هر ضمیری که بعد بیاید اگر به مبتدا برگردد مطابق او خواهد بود خواه مذکر یا مؤنث، و اگر به مدخول (من) برگردد مطابق او خواهد بود.

.
آخرين ويرايش hosyn ، Wednesday 8 July 2015 در 01:28AM.

كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما !عبدالعلی69
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Wednesday 20 September 2017 در 01:32PM.
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Saturday 9 January 2016   #92
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست55
ج: اشتباه خدا یا اشتباه عثمان ؟!
نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است
!
فرق بین من وامثال شما اینست که من ابتدا از اساس وپایه شروع میکنم و بعد بحقیقت قران میرسم اما شما بعلت تعصب که من باب حب شئ کور وکر میکند ، ابتدا قران را صحیح ودرست گرفتید وبر اساس آن جلو می آیید تا اینکه در کلمات اشتباه ان مجبور به ماله کشی شوید

چه انشاء خوبی! مگر چه کسی مخالف تحقیق ریشه‌ای و اساسی است؟! اما چاره‌ای نیست که درس خواند، آیا ممکن است کسی که جز هندسه اقلیدسی نمیداند بخواهد به طور ریشه‌ای نظریه نسبیت را بفهمد؟!

نقل قول:
در حالیکه همین صرف ونحو قران برگرفته از اشعار جاهلی است که در آخر به یک عرب بیابانی (اعرابی ) میرسد ، هرچند که خدای متعال بر یکی از این انحاء عرب صحه گزارده و مثلا فاعل را مرفوع دانسته ولی چرا در تابئین ومقیمین و ... هَذَانِ لَسَاحِرَانِ و ...این قاعده رعایت نشده ؟!
خوشبختانه هیچکدام اینها به این قاعده ربطی ندارد! دوست گرامی اجازه دهید شما را یک نفرین کنم که در حقیقت دعا است! إن شاء الله خداوند متعال شما را به دست کسی گرفتار کند که دو سال یا بیشتر شما را حبس کند و بگوید باید در این دو سال علم نحو بخوانی و امتحان دهی! و تا نمره بالای هیجده نگیری آزاد نمیشوی!

ممکن است بگویید اینکه دعا بود! چرا گفتی نفرین؟!

نفرین برای بعد از بیرون آمدن است! وقتی بیرون آمدید و سری به این نوشتجات خودتان زدید سراپا خجالت میشوید!

نقل قول:
الكليني عن محمد بن يحيى عن أحمد بن محد عن علي بن الحكم عن علي بن أبي حمزة عن أبي بصير عن أبي جعفر عليه السلام قال تلوت التائبون العابدون فقال لا أقرأ التائبين العابدين إلى آخرها فسأل عن العلة في ذلك فقال اشترى من المؤمنين التائبين العابدين .
مفاد این روایت واضح است! و علت را ذکر فرمودند، یعنی مفعول اشتری گرفتند نه خبر مبتدا محذوف، و ربطی هم به قاعدة کل فاعل مرفوع ندارد!

نقل قول:
اینهم دستور امامتان !
نعم، امامنا و امام الانس و الجن، دون حمرالبریه.

نقل قول:
اینهمه آیه وشاهد ودلیل عقلی اما دریغ !
بلی، اینهمه ماست و دروازه بیدریغ! البته برای بعد از خروج از حبس!

نقل قول:
مکرر گفتم که چون عثمان مصاحف مختلفی را جمع نمود واین مصاحف متعلق به قبائل مختلف عرب بودند که هریک نحو خاص خود را داشتند :
بعنوان مثال حسن بصري كه از قراء اربعه عشر است در سوره حمد ميخوانده : الحمدِ للهِ رب العالمين ، بكسر دال !

و: يُعبَدُ :‌ بجاي نَعبدُ

چرا چون لغت تميم وبعضي غطفان مبني بر كسر مبتدا است نه رفع آن !
ما شاء الله!! بلی قبلا هم تکرار کردید! اما کسی از عرب مبتدا را کسر نمیدهد! و قرائت حسن بصری از باب اتباع لام جر است نه کسر مبتدا.

نقل قول:
توصیه حقیر به شما وامثال عاشقین اعجاز عددی قران اینست که آبروی قران را نبرید هرچند که این مضرب 19 و... گاهی اوقات درست است اما مطلق نیست واستاد اعظم این فن جناب رشاد خلیفه آخرش برای اینکه دو آیه آخر سوره توبه تئوریش را رد میکرد مجبور شد بگوبد این دوآیه از قران نیست وصفات رحیم و رئوف هم از رسول نیست ومختص خداست و....
جالب است که شما با این بحثهایتان به رشاد خلیفه میگویید آبروی قرآن را نبرد!! مثل معروف: آبکش به آفتابه ایراد میگیرد که چرا دو سوراخ داری؟!

رشاد خلیفه در استخراج قرآن از فواتح سور که قول ابوفاخته است طفل راه هم نیست! و مضرب ۱۹ اگر اصلی داشته باشد مثل اسباب منع صرف است که اول باید شروطش را دانست! نه اینکه گفت: قرآن آبروی حرف جر زا برده و غیر منصرف را فتحه داده!

و اما دکتر رفاعی در محاسبه بر خلاف رشاد خلیفه، ابجد را میزان قرار نمیدهد، بلکه عدد هر حرف را از تکرارش در خود قرآن اخذ میکند، به نظرش در سایتش مراجعه کنید، و اگر فرصت شد لازم است حرفش نقد شود إن شاء الله.

نقل قول:
بالاخره گذشت زمان تعصب و جهالت ، امروز مردم خودشان بیدار شده اند ومیروند دنبال تحقیق ، اما نمیدانم ترس بعضیا از چیست ؟ آیا فکر میکنند که از شغلشان می افتند واساس دین زده میشود ؟! به نظر من نگفتن حقیقت وسانسور آن تبعات وخیمتری خواهد داشت.
دوست گرامی، بنده به سهم خودم هر چه شغل دارم به شما تحویل میدهم! دست کم نگیرید! به قول آن گدا از شاه بالاترم! وقتی به مریدان شاه گفت: من از شاه بالاترم! گفتند: چه میگویی؟!! گفت: مگر بالاتر از شاه کیست؟ گفتند: هیچکس! گفت: آن هیچکس من هستم!

اما شرط دنبال تحقیق رفتن در فضای پرخطر اینترنت، بیمه کردن خود است به تحصیل درست علوم پایه، و گرنه بعضی بدون محافظ، رفتار پرخطر در این فضا داشته‌اند و متاسفانه وقتی حامل ویروس شدند در صدد برآمدند انتقام خود از سایرین بگیرند، و حال آنکه دیگران چه تقصیری کردند که باید جور تقصیر آنها را بکشند.

.
كاربران ذيل از hosyn بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما !
http://www.iranclubs.org/forums/show...=153980&page=4
عبدالعلی
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Monday 11 September 2017   #93
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است نمايش نوشته

از شما جدا توقع نداشتم ! هنگاميكه ميگويم مطالب من جامع الاطراف است يعني شما نبايد يك خط مرا بخوانيد ودهها خط ديگر را رها كنيد هر چند كه اگر در همان نيز دقيق شده بوديد ميفهميديد كه مقصود من چيست ، حتي مطالب موضوعات و تاپيكهاي مختلف ومتعدد شاهد بر من هستند .
دوست گرامی، اگر من اشتباه کردم از شما عذرخواهی میکنم، اما گمان میکنم اشتباه نکردم، شما تصریح میکنید حرف اول فقط جبرئیل آورده و بقیه مال بشر است! سپس میگویید عرضه اخیر ناسخ است! آیا عرضه اخیر ناسخ اقوال انسانها است؟ ما ننسخ من آیة یعنی آیه‌ای که بشری خودش از سر نقل به معنا درآورده نسخ میکنیم؟!

نقل قول:
شكر خدا همه چيز ثبت وضبط است و همگان ميخوانند وقضاوت ميكنند من هم كه فرار نكرده ام و مشكلات شما را جواب ميدهم اما شما چه اصراري بر تعصب داريد ؟!
من هر کجا تعصب به خرج دادم هم استغفار میکنم و هم عذرخواهی، اما آیا این تعصب است که شما در صدر تاپیک پرطمطراق (اشتباه خدا یا اشتباه عثمان) فرق واضح ذلک با تلک نمیگذارید و وقتی تذکر میدهم میشوم متعصب؟! اگر واقعا عربی را نزد مادر خود آموخته‌اید خواه ایشان عرب زبان باشد یا معلم عربی باشد شما را به خدا قسم میدهم سه آیه نوحیها و نوحیه را به ایشان نشان دهید اگر سر سوزن اشکال ادبی و نحوی در آن دید من را لعن کنید، چرا متوجه نیستید که بی انصافی همه جا بد است، اگر خطاط عثمان اشتباه کرده آیا این مجور میشود که آنجا هم که صحیح است بگوییم اشتباه است؟! آیا این سیاهنمایی نسبت به مصحف شریف را از اهل بیت آموخته‌اید؟!

ببینید همین الآن میگویید خیلی از من تعجب کردید!! چرا؟ چون خوب در عبارت شما دقت نکردم و مقصود شما را بد فهمیدم! ای آدم منصف! یک سوزن به خود بزن و یک جوال به کتاب خدا!! آیا چیزی که هیچ اشتباه در آن نیست را اگر با آب و تاپ به عنوان غلط نحوی برای ناواردین جازدید و عذرخواهی هم نکردید آیا صاحب قرآن از شما تعجب نکند؟!

نقل قول:
بزرگان اصحاب و امامان تفسير ونحو گفته اند كه اينها خطاي كتاب است اما شما كاسه داغتر از آش شده ايد ؟!
اولا همه نگفته‌اند، ثانیا شما صدها صفحه از کلمات آنها را بیاورید و توضیح دهید کسی حرفی ندارد یعنی همان کاری که در طول تاریخ مفسرین کردند، ثالثا شما یک سطر از یکی از بزرگان علم بیاورید که کوچکترین اشکالی در سه آیه نوحیها و نوحیه کرده باشد که از اول تا کنون فقط و فقط حرف من همین بود که اینها از جهل و بی سوادی شماست نه اشتباه خدا یا عثمان!!!

نقل قول:
آيا حضرت مريم كه در يك آيه گفت : نفخنا فيها ناگهان مرد شد كه گفته نفخنا فيه ؟
این هم یک شاهد دیگر برای حرف من! آیا در حضرت مریم نفخ میشود یا در رحم ایشان که احصان فرجش کرده بود؟! التی احصنت فرجها فنفخنا فیه من روحنا، یعنی صحیح ابتدایی (فیه) است اما در آیه دیگر مضاف حذف شده یعنی فنفخنا فی رحمها، و اینگونه مجازها در ادبیات بشر فراوان است و لازم نیست دفعة حضرت مریم مرد شوند!!!

نقل قول:
پس بهتر است كه از لجبازي با عقل دست برداريد كه آينده از آن عقلاء ست .
شما به صورت منطقی و مستدل آن نقطه لجبازی من را نشانم دهید تا آشکارا اعلان کنم که تکرار نمیکنم، اما اگر به قول خودتان میخواهید با انشانویسی از اعتراف به اشتباه فرق نگذاشتن بین ذلک و تلک فرار کنید، خوب عقلاء قضاوت خواهند کرد.

آینده از آن عقلاء است پس آینده از آن قرآن کریم است، همه بشر خواهند دید که حتی یک حرف قرآن هم حساب دارد، در تاپیک مصاحف قرآن قضیه تعداد ۳۶۵ روز کلمه یوم را که برای خودم اتفاق افتاده توضیح دادم، و نیز در همانجا تساوی تعداد قاف در دو سوره ق و شوری را توضیح دادم که چگونه در آن سوره اگر مثل سایر سور قوم لوط گفته میشد تعداد قاف برابر نمیشد اما اخوان لوط گفته شده!!! ما شاء الله به این مترادف‌گوهای عرب!!

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته
در نهج البلاغه است در وصف قرآن کریم: و إن القرآن ظاهره أنيق و باطنه عميق لا تفنى عجائبه و لا تنقضي غرائبه و لا تكشف الظلمات إلا به.

مقصود من جمله لا تفنی عجائبه است، قرآن کریم در هر سطری پیاده شود نماینده کل است و مشتمل بر عجائب، نظیر انتقال محور است که هر کجا برود اما میتوان مبدء را از آن کشف کرد، یا مثلا اگر جدول ضربی تشکیل دهیم که فقط مربوط به ضرب اعداد بین ۵۰ تا ۶۰ در اعداد بین ۳۵ تا ۴۵ باشد، هر کس نظام جدول ضرب را بداند میفهمد که این قطعه جدول نشان میدهد تمام جدول را، و شاید این مقصود ابوفاخته از استخراج باشد، و تازه این غیر از قضیه کل شیء فی کل شیء است که بحث خاص خود دارد.

به هرحال الآن به ذهنم آمد که قضیه جالبی که برای خودم در این رابطه پیش آمده ذکر کنم:

روزی در کتابخانه به کتابهای موجود در قفسه‌ها نگاه میکردم، چشمم به یک کتاب راجع به قران افتاد، دست بردم و در حال ایستاده مطالبی از آن را مرور کردم، نوشته بود تعداد کلمه یوم در قرآن معادل ایام سال یعنی ۳۶۵ روز است، به یاد دارم وقتی به خانه رسیدم به سراغ المعجم المفهرس لالفاظ القرآن الکریم از محمد فؤاد عبد الباقی رفتم، چون در خاطرم بود که این کتاب شماره کلمات را کنارش مینویسد، دیدیم در کنار کلمه یوم (شامل یوم و الیوم) نوشته: ۳۴۸ ، و در کنار کلمه یوما نوشته: ۱۶ ، حساب کردم میشود: ۳۶۴ ، کاملا در خاطرم مانده که در ذهنم به نویسنده کتابی که در کتابخانه دیده بودم گفتم: نشد!! آقا شما میخواهید با اضافه کردن یک عدد، ۳۶۴ را ۳۶۵ حساب کنید و بدینوسیله اعجاز ثابت کنید؟! اتفاقا همین تفاوت یک هاست که خیلی مهم است!

این جریان گذشت و بنده از فکر روی اینگونه اعجازها منصرف شدم، چندین ماه بعد به مناسبتی، مقدمه کتاب المعجم المفهرس را مطالعه میکردم، ناگاه به چیزی برخورد کردم که بهت‌زده شدم! نویسنده عذرخواهی کرده بود که من تمام سعیم را کردم تا چیزی فوت نشود اما متاسفانه ۱۵ لفظ از قلم افتاده!!! و انی أحمد الله علی انه لم یسقط منی غیر خمس عشرة لفظة! و جدول این ۱۵ کلمه را آورده، نمیتوانم حال خود را توصیف کنم، به سطر آخر زل زده بودم: یک مورد از قلم افتاده کلمه یوم از آیه ۵۹ سوره مبارکه اعراف بود!! گفتم: حسین! ۳۶۵ شد! این مؤلف میگوید با چه دقتی از اول تا آخر مصحف را سطر به سطر رصد کردم اما متاسفانه ۱۵ مورد از قلم افتاده که از آنها یوم است، اما نازل کننده قران کریم در طی بیست و سه سال آن را نازل فرموده و عدد ۳۶۵ را نگه داشته! سبحان الله العظیم منزل القرآن الکریم علی رسوله الامین.
طبیعی است که وقتی برای فردی یک قضیه شخصی رخ میدهد و ذهنش شرطی میشود خیلی دیرتر فراموش میکند، قضیه عذرخواهی صاحب المعجم که یک کلمه یوم افتاده، برای ذهن من شرطی شده است، سالها گذشته و فراموش نمیکنم، اما چیزی هم تازگی دیدم که ذهنم نسبت به آن، شرطی نشده ولی خیلی جالب است، و شاید هم سابقا دیده بودم ولی فراموش کرده بودم:

۱- حروف مقطعه در ارتباط تام با کل قرآن کریم و بالخصوص با همان سوره خاص خودش است.

۲- تنها دو بار حرف ق در ابتدای دو سوره آمده است، سوره قاف، و سوره شوری حمعسق.

۳- تعداد حرف قاف موجود در این دو سوره، برابر است! (۵۷)

۴- در قرآن ۷ مرتبه آمده قوم لوط، ۴ مرتبه آمده آل لوط، و تنها در کل قرآن در سوره قاف یک مرتبه آمده اخوان لوط!

۵- اگر در سوره قاف هم تعبیر قوم لوط آمده بود، تعداد قاف به کار رفته در دو سوره دارای حروف مقطعه قاف، برابر نمیشد!

به هرحال کسانی که اهل دروغ نبودند فرمودند: لا تفنی عجائبه و لا تنقضی غرائبه!

هر چند آقای دکتر رفاعی از باب حفظت شیئا و غابت عنک اشیاء که خودش هم اعتراف کرده در قرائات غیر حفص درمانده شده، اما تلاش او در نشان دادن اعجاز همین قرائت حفص جالب است، به مقاله او در اثبات اینکه فقط قرائت حفص در ننشزها با اعجاز توافق عددی سازگار است لذا قرائت ننشرها را رد میکند مراجعه شود تا احتمال داده شود که آینده چگونه از آن عقلاء است!! ایشان نمیداند که قرائت حفص بلکه اصل مصحف عثمانی یکی از بسط‌های قرآن کریم نسبت به حروف مقطعه است، البته انصاف به خرج داده و گفته چه بسا قرائت‌های دیگر هم مشتمل بر اعجاز خاص خود باشند که ما نمیدانیم!

آینده از آن کربلائی کاظم است که شما هم تظاهر به الهام الهی برای او کردید!

نقل قول:
خبر مهم ... شکر خدا امشب مصادف با 4 شنبه 6 خرداد 94 شنیدم که پسر مرحوم کربلایی کاظم ساروقی اراکی ره چند شب قبل در مسجدی حضور داشته اند و سخنرانی و سوال وجواب ، منهم خود را به امام جماعت مسجد رساندم و ازوی پرسیدم که آیا در مورد قرائت مالک یا ملک یوم الدین کربلایی کاظم بحثی شد ایشان فرمودند بله مالک یوم الدین میخواندند.

قرآن عثمان طه را تایید کردند .

اتفاقا پسر آیت الله العظمی بهجت ره هم حضور داشتند و اینجانب از ایشان هم سوال نمودم هر چند که قبلا در نماز آیت الله بهجت هم ایشان مالک یوم الدین میخواندند واز تلویزیون هم پخش شد ، ایشان هم گفت مرحوم پدرم مالک یوم الدین میخواندند .

وتمت کلمة ربک صدقا وعدلا ....
نقل قول:
بنظر شما به آقای حائری وخوانساری هم مثل کربلایی کاظم قران وحی شده بود ؟!

حتی آیت الله بروجردی بزرگ که مقام مرجعیت مطلق آنزمان را داشت به قرائت کربلایی کاظم استناد میکرد و...

شما بهتراست بهمان شغل کپی پیست روزانه مشغول باشید .

جالب این است که همین نظام عددی دقیق، در آینده هر چه بیشتر مکشوف شود، آنجا که خطاط عثمان اشتباه کرده هیچ کس در اشتباه او شک نخواهد کرد! چرا؟ چون جوهر قرآن کریم، جوهر نضید منضود است.

و در پایان یک کلمه بگویم: دوست گرامی، بدانید که درک صحیح مظلومیت ثقلین و مظالمی که بر مصحف و اهل البیت رفته تنها و تنها از طریق فهم و درک (لسنا فی خان الصعالیک) میسر است و از این طریق که شما میروید آب در هاون کوبیدن است! إن عرفتم عرفتم و إن لم تعرفوا فأمامکم الیقین.

نقل قول:
آيا يجوز با لايجوز فرق ندارد ؟
....
كافيست يا هنوز مدرك بيارم وتوضيح بدهم ؟!
کافی کافی است! نمیدانم اصولا ذهن شما اینچنین است یا عمدا مغالطه میکنید؟! آخر شما فرق بین قرائت شاذ با قرائت مشهور نمیگذارید؟ آوردم که در قرائت مشهور اجماع تمام مسلمین است، یعنی همان چیزی که مفتی وهابی هم گفت، حتی دیدید که ابن تیمیه هم در یک رکعت هر دو قرائت را بخوانید جایز دانست بر خلاف مفتی وهابی، شما عبارت مربوط به قرائت شاذ میاورید و میگویید: آيا يجوز با لايجوز فرق ندارد ؟

.
آخرين ويرايش hosyn ، Tuesday 7 July 2015 در 06:14PM.
hosyn حاضر نيست نقض قوانین توافقی : درخواست برای رسیدگی ناظر پاسخ بهمراه نقل قول انتخاب براي نقل‌قول پاسخ سريع به اين پيام
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما !
shaker, عبدالعلی69
قديمي Wednesday 20 September 2017   #94
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پست 51

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریهمعاند نوشته شده است

از شما جدا توقع نداشتم ! هنگاميكه ميگويم مطالب من جامع الاطراف است يعني شما نبايد يك خط مرا بخوانيد ودهها خط ديگر را رها كنيد هر چند كه اگر در همان نيز دقيق شده بوديد ميفهميديد كه مقصود من چيست ، حتي مطالب موضوعات و تاپيكهاي مختلف ومتعدد شاهد بر من هستند .

متمسک ثقلین شاکر

برادر من
چطور شما مطالب خود را جامع الاطراف مي دانيد و بايد به همه مطالب طولاني ، مختلف ، مختلط و بي فايده شما دقيق شد
ولي در مورد قرآن كريم كه معجزه الهي و كلام وحي است و 1400 سال است تحدي مي كند و هنوز كسي نتوانسته در مقابل اين تحدي حرفي بزند ، مظلوم گير آوردي و با ديدن چند ضمير مذكر كه ظاهراً به مونث بر مي گردد قائل به وجود اشتباهات در قرآن شده اي؟!
چرا شما به قرآن كريم بطورجامع الاطراف نگاه نمي كني؟!

اگر كمي دقت كني خواهي فهميد كه اتفاقاً چون قرآن كريم به فرمايش استاد بزرگوار " تدوينِ تمام تكوين است" لذا اختلاف قرائات و حتي اختلاف ضمائر و تعبيرات در مورد آيات شبيه به هم ، خود از زيبايي ها و حكمت هاي قرآن است كه ما نسبت به بيشتر آنها جاهليم و علم آن نزد راسخون در علم - عليهم السلام- است ، دقيقاً مانند اسامي غير منصرف در بين اسامي منصرف كه ايشان فرمودند.

بنده با جواب هاي كامل و كافي! كه از طرف نويسنده اين مقاله داده شده ديگر قصد مزاحمت نداشتم ولي در مورد آيه كريمه :
[سورة النحل (16): آية 66]
وَ إِنَّ لَكُمْ فِي الْأَنْعامِ لَعِبْرَةً نُسْقِيكُمْ مِمَّا فِي بُطُونِهِ مِنْ بَيْنِ فَرْثٍ وَ دَمٍ لَبَناً خالِصاً سائِغاً لِلشَّارِبِينَ (66)

كه نويسنده مقاله بعنوان اشتباه قرآن ذكر كرده بود
برخورد كردم به مطلبي در تفسير قرطبي كه اين آيه با همين تعبير منشأ شده براي استنباط يك حكم شرعيِ بسيار دقيق .

الجامع لأحكام القرآن، ج‏11، ص: 124

نقل قول:
[سورة النحل (16): آية 66]
وَ إِنَّ لَكُمْ فِي الْأَنْعامِ لَعِبْرَةً نُسْقِيكُمْ مِمَّا فِي بُطُونِهِ مِنْ بَيْنِ فَرْثٍ وَ دَمٍ لَبَناً خالِصاً سائِغاً لِلشَّارِبِينَ (66)

الرابعة- لاستنبط بعض العلماء الجلة و- هو القاضي إسماعيل من عود هذا الضمير، أن لبن الفحل يفيد التحريم، و- قال: إنما جئ به مذكرا لأنه راجع إلى ذكر النعم، لان اللبن للذكر محسوب، و- لذلك قضى النبي صلى الله عليه و- سلم بأن لبن الفحل يحرم حين أنكرته عائشة [رضى الله عنها «4»] في حديث أفلح أخى أبى القعيس" فللمرأة السقي و- للرجل اللقاح" فجرى الاشتراك فيه بينهما. وقد مضى قول في تحريم لبن الفحل في" النساء «5»" و- الحمد لله

البته كاري به درستيِ اين استنباط ندارم كه جاي خودش بايد بحث شود فقط مي خواهم بگويم
چقدر بين انسانها فرق است بعضي با ديدن اختلاف تعبير مي روند سراغ اينكه مرواريد جديدي از اين درياي معرفت صيد كنند
و بعضي با ديدن اين اختلافات كشف مي كنند كه عثمان در قران اشتباهاتي وارد كرده و اين از خطاي كتاب است! تازه اين حرف را منتسب به بزرگان اصحاب و تفسير و نحو كه همه شان ريزه خوار سفره همين كتاب الهي هستند مي كنند.

نقل قول:معاند
بزرگان اصحاب و امامان تفسير ونحو گفته اند كه اينها خطاي كتاب است اما شما كاسه داغتر از آش شده ايد ؟!

والسلام علي من اتبع الهدي

پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:27AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه