بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

پاسخ

ابزار گفتگو
قديمي Sunday 2 August 2015   #46
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,057
ج: *** جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید***

ج: حدود دخالت شیاطین در دین !
اگر یک مورد در استعمالات عرف عرب پیدا کردید که به نوشتن در کتاب و مصحف یا تلاوت کردن یک کتاب از واژه تمنی و امنیة استفاده کنند جایزه دارید!
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 2 August 2015   #47
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است
ماله كشي يعني اينكه آيات و احاديث صحيح و متواتري را كه اعاظم واكابر محدثين اهل سنت مانند بخاري وابن حجر و سيوطي.... آنها را تصحيح نموده اند بدون دليل تضعيف كنيم چون با عقلمان نمي سازند ؟!

دوست گرامی، کم حافظه هستید یا عمدا چنین میکنید؟ ماله کشی که گفتید مربوط به اینجا بود پست ۲۱:

http://www.iranclubs.org/forums/show...54#post2306554

و صحبت هذین القولین و شخص همین روایت عطاء از ابن عباس بود، اگر از یکی از این اشخاصی که گفتید یک کلمه در تایید این روایت آوردید جایزه دارید!
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
قديمي Sunday 2 August 2015   #48
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

جناب خیرالبریه با تفاسیر شما هیچ ضمانتی برای هیچ آیه و حدیثی نیست که مصون از تصرف شیطان بوده باشه و کلا بهتره اینجوری قید دینداری رو بزنیم تا انشاالله خود حضرت صاحب ظهور کنه تازه اون موقع هم معلوم نیست شیطان اجازه بده ما سخن حق رو بشنویم یا نه...

نمیدونم چرا با اینکه جناب hosyn در تاپیک اختلاف قرائات پاسخ شما رو دادن باز هر روز تاپیک جدیدی میزنید؟

چرا جناب hosyn دیگه در این تاپیک نیستن؟

كاربران ذيل از نجیب بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما ! عبدالعلی
قديمي Sunday 2 August 2015   #49
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

پاسخ ها رو از تاپیک اختلاف قرائات با اجازه جناب حسین قرار میدم...
نقل قول:
چطور وبا چه وسیله ای وچه زمانی خداوند القائات شیطان را نسخ وآیاتش را محکم میگرداند ؟

hosyn:
بالاتر از این حفظ(محکم) کند که به نقل طنطاوی در تفسیرش، یک آلمانی که مسلمان نیست میگوید: اگر کسی الآن بمیرد و هزاران سال دیگر دو باره زنده شود میبیند تنها زبانی که هویت خویش را حفظ کرده زبان عربی است و آن نیست مگر به خاطر وجود قرآن در زبان عربی! آیا واقعا نیاز داریم که آلمانی این را بگوید؟! یا هر کسی بالوجدان این مطلب را لمس میکند؟

نقل قول:
مگر خداوند نمیتوانست همه آیات کتابش را محکم قرار دهد تا این اختلافات رخ ندهد ؟!

hosyn:
اگر در خود آیه شریفه دقت کنید هرگز قرآن نمیفرماید آیات متشابه موجب فتنه(اختلاف) میشوند، بلکه میگوید ریخت تکوینی آیات متشابه همانند کارد است که کسی که سوء نیت دارد میتواند از آن استفاده بد بکند بدون اینکه ربطی به جایگاه صحیح خلق کارد داشته باشد، و اخر متشابهات فاما الذین فی قلوبهم زیغ فیتبعون ما تشابه منه ابتغاء الفتنة و ابتغاء تاویله، آیه میفرماید به خاطر طلب فتنه، آیات متشابه را پی جویی میکنند.

كاربران ذيل از نجیب بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما ! عبدالعلیhttp://www.iranclubs.org/forums/showthread.php?t=118279&page=4
قديمي Sunday 2 August 2015   #50
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
دوست عزیز من فقط آیات وروایات را مینویسم گناه من چیست ؟

گناه شما این است که از مبنای خودتان در این تاپیک عدول میکنید! گناه شما این است که طبق مبنای خودتان آیاتی را که واضح است نفع شیاطین در آن است را به خدا نسبت میدهید! مگر نمیخواهید حدود دخالت شیاطین در دین را تعیین کنید؟ خوب، این خیلی واضح است که هر چه به نفع شیاطین است هر چه خودنمائی و بزرگ کردن کارهای مناسب شیاطین است طبق مبنای خود شما از خود آنهاست! چرا به خدا و قرآن نسبت میدهید؟!:

نقل قول:
هنگامیکه خدای متعال بصراحت میفرماید(خیلی عجیب است! طبق مبنای شما خدا کجا صریحا میگوید؟! مگر شیاطین نمیتوانند خدا را بد جلوه دهند؟!) کثیری از جن وانس را از همان روز اول برای جهنم افریدیم وکاشتیم دیگر چه جوابی دارید ؟وَلَقَدْ ذَرَأْنَا لِجَهَنَّمَ كَثِيرًا مِّنَ الْجِنِّ وَالإِنسِ .... والذی قدر فهدی .... تقدیر کرد وهدایت نمود !

هنگامیکه در روایات فریقین (مگر روایات محکمتر از قرآن هستند؟!) داریم که خدایا اگر در روز اول سرنوشت ما را شقی نوشتی (کتاب مرقوم) آنرا محو کن وسعیدش کن دیگر چه بگوییم ؟

مشکل 90 درصد شیعه وسنی جهل وتعصب است وگرنه حال وروزمان بهتر از اینها بود همه این آیات و اخبار را میبینیم اما باز تاویل وتوجیه میکنیم(چه تاویلی؟! شما دائما دم از عقل میزنید، آیا طبق مبنای شما عقل نمیگوید وقتی شیاطین میتوانند به صورت جبرئیل ظاهر شوند و حضرت هم اشتباه کنند و نشناسند! آیا عقل نمیگوید هر چه بر نفع شیاطین است از خود آنهاست و نه خدا و پیامبر؟!) .

http://www.iranclubs.org/forums/show...=118279&page=5
نقل قول:
کمی صبر داشته باشید تا جواب آخر را ببینید همه این بحثها برای تحریک و ترغیب عقول شماست !(آیا در مبنای شما که این تاپیک را ایجاد کردید دیگر نیاز به صبر است؟! عقل شما که ترغیب شده است آیا بس نیست؟!)

این همان خداییست (طبق مبنای شما بیچاره خدا و بیچاره بنی اسرائیل! خدا گفته بنی اسرائیل عبادت من کردند و نعمت به انها دادم اما شیاطین عوض کردند و برای ترویج کار خودشان گفتند گوساله پرستیدند!) که در کمتر از 10 روز 600 هزار از بنی اسرائیل را بواسطه اضافه کردن 10 روز بر 30 روز ماندن موسی ع در کوه طور ، گوساله پرست و بدبخت کرد ...

این همان خدائیست (خیر! طبق مبنای شما خدا گفته موسی گفت: همه اینها فتنه شیطان است اما شیاطین عوض کردند و به خود خدا نسبت دادند! فتنتک!) که موسی ع الواحش را بر زمین کوفت وگفت : ان هی الا فتنتک :

این همان خدائیست (طبق مبنای شما آیا عقل میپذیرد که خدا بگوید ما شیاطین را میفرستیم؟! معلوم است که طبق مبنای شما این ما را شیاطین عوض کردند!) که شیاطینش را میفرستد تا کافران را تحریک کند :

أَلَمْ تَرَ أَنَّا أَرْسَلْنَا الشَّيَاطِينَ عَلَى الْكَافِرِينَ تَؤُزُّهُمْ أَزًّا {مريم/83}

همانا ما شیاطین را (طبق مبنای شما عقل میگوید که اصل سخن خدا چنین بوده که ما شیاطین را نمیفرستیم اما شیاطین عوض کردند!) میفرستیم .... ما ....

این همان خداییست (خیر! طبق مبنای شما این شیاطین هستند که دست خدا را بستند! و سخن او را عوض میکنند و هر چه دلشان خواست خورد من و شما میدهند!) که شیطان را برای اغوای بشر مهلت میدهد و کمکش میکند !

فکر نمیکنی که همه اینها زیر سر خودشه ! (طبق مبنای شما چنین فکری کمال بی عقلی است! چون همه اینها زیر سر شیاطین است!)

ولا تمکر بی فی حیلتک (طبق مبنای شما این را شیاطین عوض کردند برای بزرگنمائی خودشان!)!

قديمي Sunday 2 August 2015   #51
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط khamoshaneh2 نوشته شده است
اما در این میان تنها لطفی که جناب خیرالبریه به حق خدا و دین و پیغمبرش کرده و میکند اینست که اصل ان دین و قران را حداقل تا زمانی که پیغمبر ص زنده بوده را نه تحریف شده می داندو نه از حجیت می اندازدو نه نا کارامد

معلوم میشود از اول تاپیک را مرور نکرده‌اید، اتفاقا مقصود اصلی همه حرفها همان زمان است! در اینجا توضیح دادم:
نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است

نقل قول:
۱- بنابراین بشر همواره نیازمند قرآن وعترت است .

.....

۲- مقاتل میگوید شیطانی بنام ابیض وجود دارد که صاحب انبیاء است و وظیفه اش تحریف سخنان انبیاء است !

همچنین :

وقد قال ابن عباس : إن شيطانا يقال له الأبيض كان قد أتى رسول الله - صلى الله عليه وسلم - في صورة جبريل - عليه السلام - وألقى في قراءة النبي - صلى الله عليه وسلم - : تلك الغرانيق العلا ، وأن شفاعتهن لترتجى .قرطبی

۳- از ابن عباس هم روایت است که شیطانی بنام ابیض در صورت جبرئیل نازل شد و در قرائت نبی اکرم داخل کرد : این بتان بزرگ که شفاعتشان امید میرود !

دوست گرامی، چرا صداقت در بحث و تحقیق که شرط اول کار است ندارید؟ شما اصلا این تاپیک را برای خنجر زدن به عصمت پیامبر ایجاد کردید و اکنون میگویید حضرت معصوم هستند برای اینکه با دنبه سر ببرید؟! خدا گواه است همینکه پست اول شما را مرور کردم و از زبان حرفهای شیعه شروع کردید دیدم جهت مقصدی را که دارید! و در پست سوم تصریح کردید، ترتیب عبارت خودتان را در پست اول ببینید:

اول حواله به نسیه برای کوبیدن نقد! بلی قرآن و عترت! اما قرآن که فقط نزد امام است و امام هم که در دسترس نیستند!

دوم از کلمه (تحریف سخن) استفاده کردید که ملایم است و گناه بر گردن منافقین است!

اما سوم مستقیم سراغ خود پیامبر میروید و میگویید شیطان به صورت جبرئیل نازل شد! آیا مقصود شما این است که شیطان به صورت جبرئیل بر منافقین نازل شد!! اگر شیطان به صورت جبرئیل بر حضرت نازل میشود پس چه عصمتی که اکنون نام از آن میبرید؟!
.

و ایشان جواب داد: العهدة علی الراوی! یعنی همان راوی که وجود ندارد و ما خود را کشتیم ایشان نامش را ببرد و خلاصه این شد: اینها مهم نیست!:

نقل قول:

من روايت عامه را آوردم ، والعهد‍ ة علي الراوي !

نقل قول:

مهم نیست ! در حوزه حدیث وتاریخ هیچگاه نمیتوان بر اساس یک خبر حکم قطعی صادر کرد .

به ایشان عرض کردم نه این روایت واضح الکذب، بلکه یک روایت از سنخ روایات اکاذیب غرانیق از اهل البیت بیاورید، چند مرتبه تکرار کرده و نام تفسیر قمی برده! شما از ایشان بخواهید عین عبارت تفسیر قمی را بیاورد تا صداقت ایشان در بحث معلوم شود.
.
قديمي Sunday 2 August 2015   #52
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:

نه نيازی به تغییر رنگ است نه فونت ! کاملا آرام ومنطقی بحث کنیم .

اگر کار خود خدا نبود چرا وعده 30 روزه موسی ع را 40 روز کرد تا چنان فتنه ای در بنی اسرائیل ایجاد کند ؟

خوب، بیایید آرام، نقطه به نقطه بحث کنیم، و رنگی کردن مثل سخن گفتن معمولی است که گوینده بر بعض کلمات به اصطلاح استرس میکند و نه اینکه ناآرام حرف بزند.

طبق مبنای شما، بیچاره خدا! اصلا خدا وعده سی روزه را چهل روزه نکرد، مثلا چنین بوده: و واعدنا موسی ثلاثین لیلة و لم نزد علیه و رجع موسی الی بنی اسرائیل بفرح و انعمنا علیهم و قضوا حیاتهم مرضیین،،، اما چون شیاطین دست بردار نیستند و میخواهند همیشه خودشان را فاتح میدان نشان دهند طبق مبنای شما این کلام خدا را تغییر دادند که ما ده روز بر وعده افزودیم و فتنه (فضای مطلوب شیطان) شد و گوساله پرستیدند و ،،،،
قديمي Sunday 2 August 2015   #53
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:

یعنی شما هنور عبارت تفسیر قمی را ندیده اید البته من فکر میکردم که دیده اید شاید هم مثل همان مطلبتان باشد که گفتید هیچ کس تمنی را به معنی قرائت وتلاوت نیاورده !

اینهم تفسیر قمی که قبلا در لینک غرانیق گذاشته بودم :

واما الخاصة فانه روي عن ابي عبدالله عليه السلام ان رسول الله صلى الله عليه وآله اصابه خصاصة فجاء إلى رجل من الانصار فقال له: هل عندك من طعام؟ فقال: نعم يا رسول الله وذبح له عناقا وشواه فلما أدناه منه تمنى رسول الله صلى الله عليه وآله ان
يكون معه علي وفاطمة والحسن والحسين عليهم السلام فجاء منافقان ثم جاء علي بعدهما فأنزل الله في ذلك " وما أرسلنا من قبلك من رسول ولا نبي ولا محدث إلا إذا تمنى ألقى الشيطان في امنيته - يعنى فلانا وفلافا - فينسخ الله ما يلقى الشيطان " يعني لما جاء علي عليه السلام بعدهما (ثم يحكم الله آياته) يعني ينصر امير المؤمنين عليه السلام ثم قال: (ليجعل ما يلقى الشيطان فتنة) يعني فلانا وفلانا (للذين في قلوبهم مرض - إلى قوله - إلى صراط مستقيم) يعني إلى الامام المستقيم ثم قال: (ولا يزال الذين كفروا في مرية منه) اي في شك من امير المؤمنين عليه السلام (حتى تأتيهم الساعة بغتة او يأتيهم عذاب يوم عقيم) قال العقيم الذي لا مثل له في الايام ثم قال: (الملك يومئذ لله يحكم بينهم فالذين آمنوا وعملوا الصالحات في جنات النعيم والذين كفروا وكذبوا بآياتنا) قال: ولم يؤمنوا بولاية امير المؤمنين والائمة عليهم السلام (فاولئك لهم عذاب مهين).

میگویند کسی باروت حمل میکرد، مامور او را دید، گفت چرا باروت حمل میکنی؟ گفت باروت نیست سیاه‌دانه است! مامور گفت اینکه واضح است باروت است، گفت ابدا باروت نیست و سیاه‌دانه است، مامور کبریتی آتش زد و نزدیک باروت آورد و سر و ریش شخص سوخت، اما زودتر از اینکه مامور حرفی بزند گفت دیدی سیاه‌دانه بود!!

دوست گرامی، قرار شد شما از اهل البیت و تفسیر قمی بیاورید که تمنی در آیه سوره مبارکه حج به معنای تلاوت کردن است (طبق روایات غرانیق)، اما اکنون به این جمله نگاه کنید: (فلما أدناه منه تمنى رسول الله صلى الله عليه وآله ان يكون معه علي وفاطمة والحسن والحسين عليهم السلام)! حضرت آرزو کردند که این بزرگواران همراه ایشان باشند یعنی تلاوت کردند؟!

نقل قول:

نقل قول:
hosyn:
هر جا پسند شماست سراغ کلمات اهل بیت میروید؟! پس چرا در قضیه غرانیق سراغی از کافی و سایر کتب حدیث شیعه نمیگیرید؟
قبلا از كتب شيعه آوردم به تفسير قمي وبحارمراجعه كنيد .

دوباره و چندین باره تکرار میکنم اگر یک روایت حتی ضعیف در نقل شیعه یافتید که قضیه غرانیق را تایید کند جایزه دارید!

امروزه فن جداسازی قالب از محتوی، کاملا شناخته شده است، میتوان با ادبیات شیعه و با محتوای کذب، قرآن موجود بین مسلمین را کوبید و حواله به قرآن نزد امام داد، و سپس با ادبیات اهل سنت و با محتوای کذب، عصمت پیامبر و امام را کوبید و شیطان را همه کاره دستگاه وحی قرار داد، و نتیجه مطلوب هم که خروجی آن است کم‌وزن شدن دو سنگین‌وزن (ثقلین) است، و هذا هو المطلوب!

چندین بار عرض کردم در بین میلیاردها استعمال عرب برای ده‌ها اشتقاق تمنی، اگر آمار بگیرید و امروزه این ممکن است، نرم افزار ها و اینترنت وجود دارد، و کاربرد قرنها برای این واژه در دسترس است، اگر غیر از چهار مورد که لغویین بعد از قرآن و بعد از روایات غرانیق وارد کتب لغت کردند ۱- الا اذا تمنی ۲- الا امانی ۳- و ۴- شعری که در شاعر آن اختلاف است: تمنی کتاب الله اول لیله .... که مصرع دوم آن فرق میکند،،،، اگر یک شاهد دیگر پیدا کردید جایزه دارید، بنده مغرضانه حرف نمیزنم، ساعتها پی جویی کردم و میخواهم انصاف رعایت شود، و قبلا خدمت شما عبارت ابن عاشور صاحب التحریر و التنویر را آوردم که خودش عرب زبان است و میگوید: من در شک عظیم هستم در اینکه اصلا ماده تمنی به معنای تلاوت در زبان عرب بیاید.
.
قديمي Sunday 2 August 2015   #54
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
در اصل توسط نجیب نوشته شده است
دوست عزیز نعوذ بالله این چه خدایی است که اول وحی را میفرستد و بعد برای خنده با همدستی شیطان اول منافقین بیچاره را گمراه میکند تا صدای رسول را نشنوند و بعد هم ملتی را به اجبار و به جرم گناه نکرده با آیات متشابه منحرف میکند؟؟؟
از کجا معلوم اگر مقصود پروردگار در لفافه و رمزآلود نبود دشمنان با شدت بیشتری سعی در تحریف و نابودی آیات نمیکردند؟
گاهی واقعا به قصد و نیت شما شک میکنم!

از شک بالاتر رفته
حرفهای ایشون رو دیگه نمی شه حمل برجهالت یا کج فهمی وکج سلقیگی نمود
حرفها ی بهائیت و صهیونسیم ها وحرفهای لائیکها رو می زند
قائل به عصمت نبی مکرم صلی الله علیه واله وسلم نیست و.........

نه قران کریم رو و.......خدارو هم حتما العیاذبالله .........می داند و.........
و...............

كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند : نجیب
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :
قديمي Sunday 2 August 2015   #55
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

جمله حکیمانه و صحیحی است که: اگر میخواهی چیزی را بکوبی به آن حمله نکن بلکه بد از آن دفاع کن!! بد دفاع کردن به مراتب کارآمدتر از کوبیدن و شمشیر از جلو بستن است!
.

تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما ! عبدالعلی69, نجیب

قديمي Sunday 2 August 2015   #56
فربد
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Aug 2004
پاسخ‌ها: 2,711

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است نمايش نوشته
امام خميني رحمه الله مرد بزرگي بود و قصد اصلاح داشت و مجبور بود درآن شرايط اختلاف چنين بگويد مثلا اگر شما كتاب كشف الاسرار ايشان را كه در سن 30 سالگي نوشته را بخوانيد و با كتب بعدي ايشان مقايسه كنيد تفاوتهاي جالبي ميبينيد كه ناشي از مسائل مستحدثه است نه مباني ومسائل اوليه دين .
اگر قرار باشد که هرجا حکم ولی فقیه یا مراجع تقلید مطرح می‌شود بگوییم مجبورند که مصلحت اندیشی کنن و فرامینشان را فاقد اعتبار و حاصل تقیه جلوه دهیم، بفرمایید که اصولا شیعیان باید با چه اطمینانی و به کدامیک از دستورات آنان عمل کنند؟
نقل قول:
ضمن اينكه هيچكس نبايد بجز از معصوم از كس ديگري اطاعت مطلق كند همچنانكه آيت الله بهجت رحمه الله بمن فرمودند .
هرچند که ولی‌فقیه معصوم نیستند، اما اجرای احکامشان بر تمامی شیعیان واجب است و شما تنها می‌توانید در مسائل فردی محض برخلاف دستور ایشان و برمبنای رای متفاوت مرجع تقلید خود عمل نمایید
نقل قول:
حتي يادم هست كه مرحوم امام دريك جا فرمودند حديث كل يوم عاشورا ، كه اين جمله حديث نيست !
اشتباه محاوره‌ای با اشتباه در حکم شرعی فرق دارد، و شما مکلف به تبعیت از احکام صادره از ولی فقیه می‌باشید، هرچند که ایشان معصوم نیستند
نقل قول:
در جريان جمعه سياه مكه سال 66 سخنراني ايشان را ببينيد اما با گذشت سه سال از تعطيلي حج دوباره روابط با عربستاني كه بقول امام هيچگاه از آل سعود نبايد مي گذشتيم ، حسنه شد !
تفاوت در تاکتیک برخورد به معنی تغییر رای‌ شرعی ایشان نیست، هرچند که اگر تغییر در حکمی را صلاح هم بدانند، تا قبل از اینکه حکم جدید را اعلام ننموده‌اند، باز ما موظف به اجرای همان حکم قبلی هستیم
نقل قول:
مكرر در بحث ولايت فقيه نوشته ام كه در زمان غيبت بحكم عقل بايد از ولي امر اطاعت كنيم بضرورت اهم و مهم يا بد وبدتر يا خوب وبهتر !
اما در عمل بر خلاف توصیه ایشان بر تحریف قرآن تاکید نموده و با بی‌اعتبار جلوه دادن مهمترین منبع اجتهاد، اصل اجتهاد ولی‌امر را اشتباه جلوه می‌دهید.
نقل قول:
خود ولي امر حضرت آقا از بحث علمي نهي نكردند بلكه از تعصب وجهل انتقاد نمودند !
بحث علمی خوب است، اما خیرالبریه آن شیعه‌ای است که علمش او را نفریبد و از اطاعت از ولی خدا باز ندارد
حالا شمایی که به بحث علمی خیلی علاقه دارید لطفا به این سوال جواب دهید:
می‌دانیم که حکم عقل است که بنابر مصالحی می‌توان دروغ گفت، شما بفرمایید که از کجا معلوم که خود حضرت باری‌تعالی بنابر مصالحی در کتابش دروغ نگفته باشد؟ و در صورت امکان دروغ‌گویی ذات الهی بنابر مصالح ضروری، صدق‌الله العلی العظیم به چه معنی است و به کدامین گفتار پروردگار می‌توان اعتماد کرد؟

آخرين ويرايش فربد ، Sunday 2 August 2015 در 07:55PM.
فربد حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Sunday 2 August 2015   #57
خیرالبریه
علی وشیعته

نشان خیرالبریه

تاريخ ثبت نام: Jul 2007
پاسخ‌ها: 3,608

نقل قول:
در اصل توسط فربد نوشته شده است نمايش نوشته
اگر قرار باشد که هرجا حکم ولی فقیه یا مراجع تقلید مطرح می‌شود بگوییم مجبورند که مصلحت اندیشی کنن و فرامینشان را فاقد اعتبار و حاصل تقیه جلوه دهیم، بفرمایید که اصولا شیعیان باید با چه اطمینانی و به کدامیک از دستورات آنان عمل کنند؟
درزمان غیبت همینست باید بر مسببین این اختلافات لعنت کرد .

نقل قول:
هرچند که ولی‌فقیه معصوم نیستند، اما اجرای احکامشان بر تمامی شیعیان واجب است و شما تنها می‌توانید در مسائل فردی محض برخلاف دستور ایشان و برمبنای رای متفاوت مرجع تقلید خود عمل نمایید
موافقم مشکلی با شما ندارم .

نقل قول:
اشتباه محاوره‌ای با اشتباه در حکم شرعی فرق دارد، و شما مکلف به تبعیت از احکام صادره از ولی فقیه می‌باشید، هرچند که ایشان معصوم نیستند

تفاوت در تاکتیک برخورد به معنی تغییر رای‌ شرعی ایشان نیست، هرچند که اگر تغییر در حکمی را صلاح هم بدانند، تا قبل از اینکه حکم جدید را اعلام ننموده‌اند، باز ما موظف به اجرای همان حکم قبلی هستیم

اما در عمل بر خلاف توصیه ایشان بر تحریف قرآن تاکید نموده و با بی‌اعتبار جلوه دادن مهمترین منبع اجتهاد، اصل اجتهاد ولی‌امر را اشتباه جلوه می‌دهید.

بحث علمی خوب است، اما خیرالبریه آن شیعه‌ای است که علمش او را نفریبد و از اطاعت از ولی خدا باز ندارد
من دوبار یک بار 20 سال قبل و مرتبه دوم چند روز قبل کتاب کشف الاسرار امام را خواندم نکات جالبی دارد مثلا امام بصراحت سقیفه را ام الفساد مشکلات اسلام و باعث اختلاف فتاوی فقها میدانند اینهم تصویر کتاب:

http://hojjah.googlepages.com/saghife.jpg

http://hojjah.googlepages.com/saghife001.jpg

وموضوعاتی در مورد اینکه اگر اسم امام علی ع در قرآن آمده بود قران را تحریف میکردند و ..... اما اگر موضوعات دین را مردم آنچنانکه خدا ورسولش ابلاغ نموده بودند ، اجرا کرده بودند چنین مشکلاتی دامنگیر اسلام نمیشد و.....

نقل قول:
حالا شمایی که به بحث علمی خیلی علاقه دارید لطفا به این سوال جواب دهید:
می‌دانیم که حکم عقل است که بنابر مصالحی می‌توان دروغ گفت، شما بفرمایید که از کجا معلوم که خود حضرت باری‌تعالی بنابر مصالحی در کتابش دروغ نگفته باشد؟ و در صورت امکان دروغ‌گویی ذات الهی بنابر مصالح ضروری، صدق‌الله العلی العظیم به چه معنی است و به کدامین گفتار پروردگار می‌توان اعتماد کرد؟
ومن اصدق من الله قیلا ... حدیثا ... دروغ ناشی از ضعف است وضعف در ذات باریتعالی راهی ندارد .

کانال تلگرامی اینجانب :
https://telegram.me/kamelee
وگروه شيعه واقعي ومناظره فرهيختگان :
https://t.me/joinchat/BlQSjz1xYw0rVOxakodP1A
خیرالبریه حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
قديمي Monday 3 August 2015   #58
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:

لطفا از جواب فرار نکنید ، ترس ندارد شجاع باشید مثلا علمای اعلام بگویید قلم در اینجا میشکند ... ماهم از شما جواب نخواستیم ان شاء الله امام 12 آمدند خودشان جواب این سوالات را خواهند داد .

دوست گرامی، جسارت نباشد شما فرار میکنید! مگر نگفتید: (اگر کار خود خدا نبود چرا وعده 30 روزه موسی ع را 40 روز کرد تا چنان فتنه ای در بنی اسرائیل ایجاد کند ؟) و بنده عرض کردم طبق مبنای شما خدا چنین کاری نکرده و شیاطین کلام خدا را تغییر دادند و به خدا تهمت زدند؟!

اکنون بر شماست که ادعای خودتان را در اینکه خدا چنین کاری کرده ثابت کنید! مگر شما دم به دم از قرآن نزد امام صحبت نمیکنید؟! از کجا اثبات میکنید که آنچه در قرآن نزد امام است بر عکس این قرآن موجود نیست؟
قديمي Wednesday 5 August 2015   #59
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:

يعني اگر خداوند بخواهد ديگر هيچ كس نميتواند مقابلش بايستد !

....

شیطان بسان سگی است که زنجیرش در دست الله است وهرگاه اراده کند اورا رها کر ده تا مثلا ایوب ع را مس کند و...

.....

اما در مورد وعده 30 روز خداوند بصراحت فرمود : وواعدنا : یعنی ما به موسی وعده 30 شب دادیم .....واتممناها بعشر .... ما 10 تا بهش اضافه کردیم ..... حال موسی خودش بهتر دانست که شیطان وحی کرده یا الله ؟! مگر خداوند آیاتش را محکم نمی کند والقائات شیطان را منسوخ ؟! ....

دوست گرامی، چرا مبنای خود را فراموش میکنید و یا تناسی میکنید؟ آیا کدام عاقلی است که بگوید شیاطین که قصد دخالت در کلام خدا را دارند در همه جا میگویند اینها حرف ما شیاطین است؟ اگر رسما شیطان بگوید این حرف من است که کسی سراغش نمیرود! و این خیلی واضح است، آیا دزدی که میخواهد بچه‌ای را بدزدد به بچه میگوید من میخواهم تو را بدزدم؟! هرگز! بلکه میگوید من از طرف پدر تو پیغام آورده‌ام که همراه من باشی! آیا وقتی قاسمهما محقق شد شیطان به جان خودش قسم خورد؟ آیا اگر قسم مورد احترام آدم و حوا نمیخورد از او قبول میکردند؟

حال به تک تک جملات خودتان توجه کنید و طبق مبنای خودتان دخالت شیطان را در آنها ببینید:

(يعني اگر خداوند بخواهد ديگر هيچ كس نميتواند مقابلش بايستد !)

دقیقا طبق مبنای شما دزد برای فریب دادن بچه، به او میگوید: همه کاره پدر توست، هر چه پدر تو بخواهد هیچ کسی نمیتواند مقابل او بایستد! لذا مطمئن باش و همراه من بیا، هر کجا تو را ببرم به خواست پدر توست!

(شیطان بسان سگی است که زنجیرش در دست الله است وهرگاه اراده کند اورا رها کر ده تا مثلا ایوب ع را مس کند و...)

ببینید طبق مبنای شما که شیاطین در کلام خدا دخالت میکنند همین جمله شما نمایانگر بهترین و زیباترین ترفند دخالت آنهاست! دزد به بچه میگوید: بچه جان من آبدارچی اداره پدر تو هستم بلکه خادم حلقه به گوش اویم، بلکه خاک پایش هستم، اگر میخواهی بالاتر بگویم من سگ زنجیری پدرت هستم، بیا با من برویم! جای گرم و نرمی برایت فراهم کردم!

اما در مورد وعده 30 روز خداوند بصراحت فرمود (طبق مبنای شما از کجا میگویید به صراحت فرمود؟!) : وواعدنا : یعنی ما به موسی وعده 30 شب دادیم .....واتممناها بعشر .... ما 10 تا بهش اضافه کردیم ..... حال موسی خودش بهتر دانست (طبق مبنای شما حضرت موسی هیچ راهی ندارند بفهمند شیطان وحی کرد یا خدا؟ مگر شیطان ابیض را شما نقل نکردید؟ کار سختی نیست برای شیاطین، یکی میآید سخن نخست را میگوید! و دومی میآید میگوید قبلی شیطان بود و من آمدم سخن خدا را محکم کنم!٬) که شیطان وحی کرده یا الله ؟! مگر خداوند آیاتش را محکم نمی کند (و این سخن از شما عجب العجاب است! شما در این انجمن صدها بار تکرار کرده‌اید که قرآن نزد امام است و در صدور معصومین و اذن واعیة است، خوب چرا از حرف خود عدول میکنید؟! دقیقا طبق مبنای شما خدا فرموده است من تنها آیات خودم را در قلوب و صدور معصومین محکم میکنم و مبادا فریب مصاحف دیگر که منافقین تدوین کردند بخورید! اما متاسفانه شیاطین دخالت کردند و کلام خدا را تغییر دادند و گفتند خدا فرموده ما آیات خود را در همین مصحف عثمانی محکم میکنیم!!) والقائات شیطان را منسوخ ؟! (مگر ناظرین در این انجمن ده‌ها بار از شما نشنیدند که گفتید چگونه خدا کلام خود را محکم کرده و یا حفظ کرده که هنوز نمیدانیم ملک است یامالک؟!!! ایها الناس جواب دهید! خلاصه پیامبر خدا ملک خواندند یا مالک؟!! جستجو کنید ببینید چند بار این را گفتید؟ اکنون در ضیق خناق میگویید القائات شیطان را منسوخ میکند؟!! ده‌ها بار نگفتید آنجا که عیان است چه حاجت به بیان است؟!)

نقل قول:

نمیدانم منظورتان از این قران کدام قران است ، صد بار گفتم که این قرانی که هنوز در مهمترین سوره اش یعنی سوره حمد یا ام الکتاب که روزانه در جلوی صدها نفر از اصحاب پیامبر خوانده میشده اینهمه اختلاف وجود دارد آنگاه شما چطور میگویید این قران تحریف نشده و خداوند حفظش کرده ؟

کجا حفظش کرده که هنوز یکنفر نمیتواند بگوید که پیامبر مالک قرائت میکرده یا ملک ؟

بگذریم از سایر اختلافات وحشتناک در سایر ایات همین قران .

شما که هنوز معنی قران و قرائت وتحریف وقرائات سبعه وعشره و8000 قرائت بگوشت هم نخورده چرا اظهار فضل میکنی ؟

اگر قران تحریف نشده چرا یکنفر نمیتواند قاطع بگوید که سوره حمد چند آیه دارد ؟؟؟؟؟!!!!

پس لطفا کمی تحقیق و بعد بنویسید زیرا فشردن دکمه های کیبور کار بسیار سهلی است .

دوست گرامی، شما که مرتب تکرار میکنید با انشانویسی رابطه‌ای ندارید خواهش میکنم این مطالب را طبق مبنای خودتان برای ما حل کنید، اگر شما توانستید یک مطلب ساده را به خدا نسبت دهید جایزه دارید! فی الصیف ضعیت اللبن!!

.

تعداد 3 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
حذف تشكر شما ! عبدالعلی69, نجیب, کاظم.ک

http://www.iranclubs.org/forums/show...=118279&page=6
قديمي Thursday 6 August 2015   #60
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

نقل قول:
دوست عزیز معلوم شد که مطالب مرا نمیخوانید شاید هم در سفر تبلیغی بودید ووقت نکردید بخوانید آنجا که در صفحه 4 پست 46 نوشتم :
چطور وبا چه وسیله ای وچه زمانی خداوند القائات شیطان را نسخ وآیاتش را محکم میگرداند ؟
ودرپست 65 هم تکرار نمودم که :
اگر دقت کرده بودید خدا وند فرمود در 52 حج که آیاتش را محکم میکند و قبلا هم سوال کردم که چطوری وبوسیله چه کسی ؟
ودر پست 33 نوشتم :
اگر مطالب ما را بدقت خوانده بودید در پست 29 با رنگ آبی هم نوشتم تا دقت وِیژه کنید :

دوست گرامی، من چگونه مطالب شما را نخواندم که عین عبارت شما را با لینک انجمن که موجود است میآورم! من دقیقا مطالب شما را عرض میکنم، اما متاسفانه شما الآن بخشی از سخنان خودتان را میگویید و بخش دیگر را شتر دیدی ندیدی!

عین همین عبارات الآن شما را میآورم و توضیح میدهم تا ببینید همه را دیدم:

شما گفتید:

اما اصحابيكه درجات بالاي تقوا و عصمت داشتند مانند امير المومنين (وقبل از آن انبیاء مانند موسی هنگام شنیدن آیه وواعدنا ) وسلمان و مقداد وابوذر وعمار وحذيفه وابن مسعود و... صداي شيطان را شناختند ومبصر شدند اما سايرين فكر كردند كه اين كلمات هم دنباله سخن الله و رسول خداست !

اما نیز گفتید:

http://www.iranclubs.org/forums/show...02#post2153202

نقل قول:

نمیدانم منظورتان از این قران کدام قران است ، صد بار گفتم که این قرانی که هنوز در مهمترین سوره اش یعنی سوره حمد یا ام الکتاب که روزانه در جلوی صدها نفر از اصحاب پیامبر خوانده میشده اینهمه اختلاف وجود دارد آنگاه شما چطور میگویید این قران تحریف نشده و خداوند حفظش کرده ؟

کجا حفظش کرده که هنوز یکنفر نمیتواند بگوید که پیامبر مالک قرائت میکرده یا ملک ؟

بگذریم از سایر اختلافات وحشتناک در سایر ایات همین قران .

شما که هنوز معنی قران و قرائت وتحریف وقرائات سبعه وعشره و8000 قرائت بگوشت هم نخورده چرا اظهار فضل میکنی ؟

اگر قران تحریف نشده چرا یکنفر نمیتواند قاطع بگوید که سوره حمد چند آیه دارد ؟؟؟؟؟!!!!

پس لطفا کمی تحقیق و بعد بنویسید زیرا فشردن دکمه های کیبور کار بسیار سهلی است .

ببینید پس نزد شما فقط قضیه شنیدن تلک الغرانیق العلی نیست! شامل همین سوره حمد که در نماز هم میخوانیم نیز هست! بلی میگویید: اصحاب دارای درجات بالای تقوی صدای شیطان را شناختند! خوب! خوشا به حالشان! اما این قرآن موجود چیزی نیست که آنها شناختند که سخن خداست! آنچه آنها شناختند درسینه خودشان است! و ما بیچاره‌ها تنها و تنها با مصحف عثمان سر و کار داریم که یک کلمه آن را نمیتوانید طبق مبنای خودتان به خدا نسبت دهید! مگر حاضر باشید تهمت به خدا بزنید و سخنی که شیطان در آن دخالت کرده را به عنوان سخن خدا جا بزنید و پز بدهید: خدا تصریح کرده! دوست گرامی! طبق مبنای شما خدا کجا تصریح کرده؟! در قلوب ابوذر و سلمان یا در مصحف عثمان؟! جواب بدهید!

آنچه را که به قول خودتان صد بار گفتید اکنون هم که در ضیق خناق گرفتار شدید خواهشا برای بار صد و یکم هم تکرار کنید و توضیح بدهید!

البته که خود خدا فکر اینجاش را هم کرده بود چون قران معجزه جاویدان است (به قول خود شما که لینکش را گذاشتم کدام قرآن؟؟!!) و فرمود (در مصحف عثمان آمده نه طبق مبنای شما در قرآنی که در سینه اصحاب پاک است!): وتعیها اذن واعیه : (خوب دقت کنید دوست گرامی، طبق مبنای شما اصل آیه که در سینه اصحاب حقیقی موجود است چنین است: و تعی اذن واعیة آیاتنا التی هی فی صدور الذین اوتوا العلم ،، اما طبق مبنای شما شیاطین در کلام خدا دخالت کردند و تغییر دادند به تعیها اذن واعیة!!! چرا؟! برای اینکه سخن خدا معلوم نشود و من و البته نه شما!! گمان کنیم که همین مصحف عثمان در اذن واعیة قرار دارد! در حالی که به قول شما این مصحف یک سوره حمد درست و حسابی ندارد تا بخواهد در اذن واعیه قرار بگیرد!) گوش شنوای (ثقل ثانی) است که حقایق الهى را درست میشنود و نگه میدارد .(قرائت صحیح ظاهری ومعنی باطنی قران را )

پس بر شماست که توضیح دهید طبق مبنای خودتان که شیاطین در کلام خدا دخالت میکنند آیا کدام آیه در مصحف عثمان است که با خاطر جمع میتوانید بگویید: خدا این سخن را فرموده است؟

.
پاسخ

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 03:12AM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه