بازگشت به عقب   باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان > باشگاه عمومي > دين و دنيا

نکات

گفتگوي بسته شده

ابزار گفتگو
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2641
ghanet
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: Mar 2016
پاسخ‌ها: 1,226
ج: دین مادری؛ حق یا ناحق؟

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است نمايش نوشته

و من از مقام بیان و تبیین قرآن میگویم که مقصود آیه را در معراج دیدم، همان دیدنی که خدا نهی فرموده با من بحث کنید! أفتمارونه علی ما یری؟!

دقت کنید: أفتمارونه علی ما یری، همه چیز را تمام کرده، و جایی برای انکار و بحث نگذاشته! آیا با پیامبر بر سر چیزی که میبیند بحث میکنید؟!

معراج افسانه ای بیش نیست، لطفاً درباره حقایق و واقعیتها حرف بزنید!
حقیقت این است که قوم پیامبر نیز پیرو افسانه هایی شده بودند که همگی ساخته و پرداخته آباء اولینشان بود. آنها می گفتند لات و منات و عزی ، فرشتگان مقرب الهی و شفعای ایشان نزد پرودگار هستند و آمده اند تا ایشان را به خدا نزدیکتر کنند.
و خداوند می فرمایند: رسول ، فرشته وحی را به چشم خود دید.
آیا شما نیز فرشتگان خیالی خود را دیدید؟ آیا با او درباره آنچه (با چشم خود) دیده مجادله می‌کنید؟!

افَرَأَيْتُمُ اللَّاتَ وَالْعُزَّىٰ (53:19)
آیا لات و عزی را دیدید؟

وَمَنَاةَ الثَّالِثَةَ الْأُخْرَىٰ(53:20)
و منات، آن سومی را؟

آخرين ويرايش ghanet ، Wednesday 20 September 2017 در 02:21PM.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2642
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 21,438

زکی
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 الأن بر روي خط است  
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2643
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 21,438

یا علی
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
امیرالمومنین علیه السلام
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

جوابها وسوالات اقای حسین از غانت هالک بهائی ملحد زنیم مابون شیطان پرست مدعی پیامبری وهدایت مردم ایران
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=155695

جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154217

پاسخ های بی جواب اقای حسین به احتجاج امیرالمومنین علیه السلام به غدبر
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154652

جمع اوری جوابهای اقای حسین به منکر غدیر
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154435

جوابها بی پاسخ اقای حسین به منکر توسل
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=154538

پیامبر دروغین وابلهان شقی طرفدارش
http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=132142
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 الأن بر روي خط است  
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2644
hosyn
عضو ثابت

تاريخ ثبت نام: May 2008
پاسخ‌ها: 1,952

نقل قول:
در اصل توسط ghanet نوشته شده است نمايش نوشته

در حاشیه حرکت نکن!
اگر از قرآن حرفی برای گفتن داری بگو والا بگذر.
دوست گرامی، خیلی تعجب کردم که جواب حضرت را ندادید! واقعا که!! چرا جواب ندادید؟! جواب محکمی داشتید دندان شکن! چرا بحث را با حضرت ادامه ندادید؟! واقعا که!!

جواب شما که فورا حضرت ساکت میشدند و دیگر نمیتوانستند یک کلمه جواب دهند این است:

حضرت پیامبر خدا! ممکن نیست قرآن از ناحیه خدا نباشد!

چرا عزیز؟!

چون قرآن در تاقچه اتاق خانه والده من بوده، و مادرم از کودکی دیدم آن را میبوسید! مگر ممکن است مادر و پدر من، کتابی را در تاقچه اتاق بگذارند و آن را ببوسند، ولی آن کتاب، کتاب آسمانی و گفتار خداوند نباشد؟! این از محالات است، لذا چون سخن شما محال است، پس میفهمیم شوخی کردید! و قرآن سخن خداست!
.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 3 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2645
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
بعضی از آنچه رسول برای مردم نطق می کرد، قرآن و وحی الهی بود: ان هو الا وحی یوحی

اما آیا همه نطقهای رسول وحی الهی بودند؟!
و برعکس؟ آیا همه این آیات قرآن موجود، که کاتبین وحی نوشتند، و سخن پیامبر بوده، آیا وحی الهی بوده؟ از کجا اشتباه نکردند و سخن پیامبر را به جای قرآن ننوشتند؟

شما که قبلا اعتراف کردید هیچ راهی وجود ندارد که مطمئن شوید مسلمین چیزی بر قرآن تحمیل نکرده‌اند!
.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2646
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:

آیا با وجود این همه دستورات خداوند به اطاعت از من پیامبر چه حرفی داری بزنی؟ آیا خدا یک جا گفته است اگر پیامبر چیزی خلاف حرف من گفت اطاعتش نکنید؟! بلکه گفته است شما اطاعت کنید و کار نداشته باشید، بلی اگر خلاف حرف من خدا گفت، خودم میدانم که خلاف گفته و رگ گردن او را قطع میکنم! هرگز خدا نگفته اگر دیدید پیامبر خلاف حرف خدا گفت، شما جمع شوید و رگ گردن او را قطع کنید! چرا؟ چون علاوه بر اینکه شما نمیفهمید، به راحتی پیامبر خدا را به بهانه مخالفت با حرف خدا، میکشند! آیا در امر دین، سنگ روی سنگ، میماند؟!

قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُوني‏ يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحيمٌ (آل‏عمران 31)
و.........

خداوند نه یک بار نه دوبار نه سه بار .... نه ده بار و نه.... با بیان اینکه: مَا عَلَى الرَّسُولِ إِلَّا الْبَلَاغُ - رسول جز ابلاغ آشکار وحی وظیفه دیگری بر عهده ندارد، آب پاکی را روی دست همه بت پرستان و آنهایی که قصد دارند از عبارت اطیعوا الله و اطیعوا الرسول سوء استفاده کنند، ریخته است.
اکثر مردم عادت دارند بجای خدا، علمای دین خود و آنچه را به پیامبران منسوب شده تعبد کنند(= بی قید و شرط اطاعت کنند) و بدینوسیله آنها را به خدایی گیرند در حالی که خداوند به احدی اجازه نداده که چنین کند:

اتَّخَذُوا أَحْبَارَهُمْ وَرُهْبَانَهُمْ أَرْبَابًا مِنْ دُونِ اللَّهِ وَالْمَسِيحَ ابْنَ مَرْيَمَ وَمَا أُمِرُوا إِلَّا لِيَعْبُدُوا إِلَٰهًا وَاحِدًا ۖ لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ ۚ سُبْحَانَهُ عَمَّا يُشْرِكُونَ
آنان دانشمندان و راهبانشان و مسیح پسر مریم را به جای خدا به خدایی گرفتند؛ در حالی که مأمور نبودند مگر اینکه معبود یگانه را که هیچ معبودی جز او نیست بپرستند؛ منزّه و پاک است از آنچه شریک او قرار می دهند.

نقل از تفسیر نمون

نقل قول:
نقل قول:
قرآن مجید در آیه فوق درس بسیار پر ارزشى به همه پیروان خود مى دهد و یکى از عالیترین مفاهیم توحید را ضمن آن خاطر نشان مى سازد، و مى گوید: هیچ مسلمانى حق ندارد اطاعت بى قید و شرط انسانى را بپذیرد، زیرا این کار مساویست با پرستش ‍ او، همه اطاعتها باید در چهار چوبه اطاعت خدا در آید و پیروى از دستور انسانى تا آنجا مجاز است که با قوانین خدا مخالفت نداشته باشد این انسان هر کس و هر مقامى مى خواهد باشد.
زیرا اطاعت بى قید و شرط مساوى است با پرستش ، و شکلى است از بت پرستى و عبودیت ، اما متاءسفانه مسلمانان با فاصله گرفتن از این دستور مهم اسلامى و بر پا ساختن بتهاى انسانى گرفتار تفرقه ها و پراکندگیها و استعمارها و استثمارها شده اند و تا این بتها شکسته نشود و کنار نرود نباید انتظار بر طرف شدن نابسامانیها را داشته باشند.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2647
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
و برعکس؟ آیا همه این آیات قرآن موجود، که کاتبین وحی نوشتند، و سخن پیامبر بوده، آیا وحی الهی بوده؟ از کجا اشتباه نکردند و سخن پیامبر را به جای قرآن ننوشتند؟

شما که قبلا اعتراف کردید هیچ راهی وجود ندارد که مطمئن شوید مسلمین چیزی بر قرآن تحمیل نکرده‌اند!
.
دوباره به شما تذکر می دهم از حاشیه حرکت نکنید، اگر از قرآن حرفی برای گفتن دارید بزنید و الا بروید.
من قرآن را به عنوان مرجع دینم پذیرفته ام و به آن ایمان آورده ام، اگر ایرادی درآن می بینید بگیرید تا چنانچه توانستم پاسخت را بدهم.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2648
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

خداوند نه یک بار نه دوبار نه سه بار .... نه ده بار و نه.... با بیان اینکه: مَا عَلَى الرَّسُولِ إِلَّا الْبَلَاغُ - رسول جز ابلاغ آشکار وحی وظیفه دیگری بر عهده ندارد، آب پاکی را روی دست همه بت پرستان و آنهایی که قصد دارند از عبارت اطیعوا الله و اطیعوا الرسول سوء استفاده کنند، ریخته است.
مثل خورشید واضح است که مقصود این آیات این است که پیامبر خدا ص قرار نیست گوش تک تک شما را بگیرد و بر اطاعت خدا و رسول مجبور کند، او فقط ابلاغ میکند: قل ان کنتم تحبون الله فاتبعونی یحببکم الله، ابلاغ کن و بگو: اگر خدا را دوست میدارید از من که رسول او هستم اطاعت کنید تا خدا شما را دوست دارد، این بلاغ و ابلاغ است، و گوش گیری خبری نیست.

اما هرگز مقصود این نیست که شما مردم وظیفه اطاعت از او بدون قید و شرط ندارید، او وظیفه‌ای جز ابلاغ ندارد، و شما وظیفه‌ای جز اطاعت محض ندارید.

آخرين ويرايش hosyn ، Wednesday 20 September 2017 در 03:12PM.
hosyn حاضر نيست  
تعداد 4 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2649
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
دوباره به شما تذکر می دهم از حاشیه حرکت نکنید، اگر از قرآن حرفی برای گفتن دارید بزنید و الا بروید.
من قرآن را به عنوان مرجع دینم پذیرفته ام و به آن ایمان آورده ام، اگر ایرادی درآن می بینید بگیرید تا چنانچه توانستم پاسخت را بدهم.
ghanet!!
نقل قول:
و با ید خدمتتان عرض کنم کلاه گشادی سرتان رفته است!

آخرين ويرايش hosyn ، Wednesday 20 September 2017 در 03:14PM.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2650
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
مثل خورشید واضح است که مقصود این آیات این است که پیامبر خدا ص قرار نیست گوش تک تک شما را بگیرد و بر اطاعت خدا و رسول مجبور کند، او فقط ابلاغ میکند: قل ان کنتم تحبون الله فاتبعونی یحببکم الله، ابلاغ کن و بگو: اگر خدا را دوست میدارید از من که رسول او هستم اطاعت کنیپ تا خدا شما را دوست دارد، این بلاغ و ابلاغ است، و گوش گیری خبری نیست.

اما هرگز مقصود این نیست که شما مردم وظیفه اطاعت از او بدون قید و شرط ندارید، او وظیفه‌ای جز ابلاغ ندارد، و شما وظیفه‌ای جز اطاعت محض ندارید.

بله در صورتی که ابلاغ وحی الهی آنهم بصورت مبین و در یک کتاب مبین باشد نه هر حرف و حدیثی که به او بستند. چون او در قلمرو شریعت جز ابلاغ قرآن وظیفه دیگری بر عهده ندارد. اگر من اشتباه می کنم آیات مربوطه را معرفی کنید.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2651
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

بله در صورتی که ابلاغ وحی الهی آنهم بصورت مبین و در یک کتاب مبین باشد نه هر حرف و حدیثی که به او بستند. چون او در قلمرو شریعت جز ابلاغ قرآن وظیفه دیگری بر عهده ندارد. اگر من اشتباه می کنم آیات مربوطه را معرفی کنید.
فراموشکار؟!!
الآن خود تان گفتید اگر با چشم خودم هم میدیدم که حضرت نماز خواندند و در قران نیافتم قبول نمیکنم اگر از قران نشانم ندادند! حال دوباره میگویی: بستند؟!
hosyn حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2652
ghanet
عضو ثابت

نقل قول:
فراموشکار؟!!
الآن خود تان گفتید اگر با چشم خودم هم میدیدم که حضرت نماز خواندند و در قران نیافتم قبول نمیکنم اگر از قران نشانم ندادند! حال دوباره میگویی: بستند؟!

من تکلیفم با شما مشخص نیست، نمی دانم باید در واقعیت و حقیقت حرکت کنم یا در خیال و فرضهایی که شما می کنید.
ghanet حاضر نيست  
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2653
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

اگر واقعا به عنوان مرجع دین خودتان پذیرفتید و پاسخگو هستید، پس باید تفاوت قرآن غرب افریقا یعنی کشورهای الجزایر و مغرب و مراکش و.. را با تفاوت قرآن رایج در کشورهای شرق افریقا تا آسیا، توضیح بدهید. (مرجع دین شما قرآن شرقی است یا قرآن غربی؟)

همین مدتی پیش بود دیدم دکتر استاد نعینع در الجزایر (به گمانم) در مسجدی در حضور اساتید و علمای آنجا قران قرائت میکرد و چیزی میخواند که در عمرتان به گوشتان نخورده است، تفاوت ساده نبود، اگر پیدا کردم آدرس آن را میگذارم.

آخرين ويرايش hosyn ، Wednesday 20 September 2017 در 03:35PM.
hosyn حاضر نيست  
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2654
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:

من تکلیفم با شما مشخص نیست، نمی دانم باید در واقعیت و حقیقت حرکت کنم یا در خیال و فرضهایی که شما می کنید.
واقعیتی که شما در مسیر آن حرکت میکنید این است که خود ارسال کردید:

نقل قول:

اگر شخص هر چقدر هم تقلی کند و پیچ و تاب بخورد، .... مگر به این شکل:

hosyn حاضر نيست  
تعداد 2 كاربر از hosyn بابت نوشتن اين پست تشكر كرده‌اند :
قديمي Wednesday 20 September 2017   #2655
hosyn
عضو ثابت

نقل قول:
اگر واقعا به عنوان مرجع دین خودتان پذیرفتید و پاسخگو هستید، پس باید تفاوت قرآن غرب افریقا یعنی کشورهای الجزایر و مغرب و مراکش و.. را با تفاوت قرآن رایج در کشورهای شرق افریقا تا آسیا، توضیح بدهید. (مرجع دین شما قرآن شرقی است یا قرآن غربی؟)

همین مدتی پیش بود دیدم دکتر استاد نعینع در الجزایر (به گمانم) در مسجدی در حضور اساتید و علمای آنجا قران قرائت میکرد و چیزی میخواند که در عمرتان به گوشتان نخورده است، تفاوت ساده نبود، اگر پیدا کردم آدرس آن را میگذارم.
غرب افریقا از فرقه مالکی هستند، و مالک بن انس، فقیه اهل مدینه است، و نافع هم قاری اهل مدینه است، و از ابتدا، قرائت غرب افریقا، قرائت نافع مدنی بوده است.

شرق افریقا از مصر تا شرق آسیا، در زمان ما مصحف با رسم و ضبط قرائت حفص از عاصم دارند، چون حکومت عثمانی، حنفی بودند، و ابوحنیفه فقیه اهل کوفه است، و عاصم هم قاری اهل کوفه است، و در حکومت عثمانی، قرائت عاصم، رایج بود، و سپس صنعت چاپ به میدان آمد، و استنساخ مصحف، جای خود را به چاپ مصحف داد، و قرائت عاصم، مستقر شد.

رسم مصاحف، مختصر تفاوتی دارد، اما ضبط مصاحف، تفاوت‌های فراوان دارد، و متخصصین این رشته، چقدر زحمت کشیده‌اند، چه از حیث ضبط چند قرائت، و چه از حیث ضبط یک قرائت، و ضبط مغربی الآن هم در غرب افریقا رایج است، مثلا نقطه فاء را زیر آن میگذارند، و نقطه قاف را یک نقطه بالای آن میگذارند:

این یک صفحه از ضبط مغربی است، با قرائت اهل مدینه، ورش از نافع، دقت کنید به آیه ۱۳۰ سلام علی آل‌یاسین، که قرائت مدنی است نه الیاسین که قرائت کوفی است:

http://www.islamicbook.ws/7/407.html

آخرين ويرايش hosyn ، Wednesday 20 September 2017 در 04:32PM.
hosyn حاضر نيست  
گفتگوي بسته شده

Bookmarks

كاربراني كه در حال مشاهده اين گفتگو هستند : 1 (0 عضو 1 ميهمان)

ابزار گفتگو

قوانين ارسال نوشته
شما نمی توانید سرنگار جدید ارسال نمائید.
شما نمی توانید پاسخ ارسال کنید.
شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش نمائید

کدتالار روشن هست
شكلكهاروشن هستند
[IMG]کد روشن هست
كد HTML خاموش هست

پرش به تالار مورد نظر

كليه زمانها +3.5 نسبت به گرينويچ . هم اكنون ساعت 02:44PM مي‌باشد.

© کليه حقوق براي باشگاه جوانان ايراني محفوظ است .
قوانين باشگاه