نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Friday 31 July 2015   #11
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,057
ج: *** جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید***

ج: آیا این اشتباه علمی قرآن است ؟ !
نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است
درباره مقصود شما که مطالب متضاد را نشانه کمال و گوهر قران دانستید عرض کنم این نشانه های چند منظوره گاها معانی متضادی دارند یا سبب تعارض هستند مثل : لاتصیبن : با : لتصیبن : عجبتَ و عجبتُ و... که سبب اختلاف حکم فقهی نیز میشوند مانند :یطهرن و لامستم ولمستم و قاتل و قوتل ..

ومابدلوا تبدیلا با ومن بدل تبدیلا > پس معنی کاملا سرنوشت ساز است .

۱- به کارگیری نشانه‌های چند منظوره برای مقاصد متضاد به معنای تناقض‌گویی و به معنای لوجدوا فیه اختلافا کثیرا نیست، بلکه مثل به کارگیری لغات متضاد برای مقاصد متضاد است، در لغت عرب بیش از ۳۰۰ لغت ضد داریم، شما میتوانید مثلا با یک ایمیل برای دو نفر بنویسید: قد وجدت منک، ولی یکی با ملاحظه ارتباطات شما میفهمد یعنی از تو خوشحال شدم و دیگری میفهمد یعنی از تو ناراحت شدم و هر دو درست است و شما هر کدام را به تناسب خودش قصد کرده‌اید و تناقض هم نگفته‌اید.

۲- مقصود از اختلاف قرائت، مواردی که ناشی از اجتهاد قاری یا اشتباه اوست نیست، بلکه تنها شامل مواردی است که قاری نقل کننده است و در نهایت به ملک وحی ختم میشود.

۳- در قرائات متواتره معانی غیر قابل جمع وجود ندارد، در طول قرنها مفسرین با آنها مانوس بوده و برای همه آنها توضیح داده‌اند، و آنچه برای بعضی بن بست خطرناک! است برای آنها ریاض فکر و حدائق غلب است، و اگر به آن، مسأله جواز استعمال لفظ در اکثر معنا را ضمیمه کنید دو چندان بلکه چند چندان میشود!

۴- و در پایان عرض میکنم که دوست گرامی، زور که نیست، هر چند بنده ادعای منطقی بودن ندارم، اما شما نمیخواهید بحث منطقی صورت بگیرد، هی تکرار مکرر، بنده عرض میکنم چیزی را، جواب نمیدهید، اما در جای دیگر همان حرفها را تکرار میکنید، چندین بار در این انجمن تکرار کردید به عنوان بن بست خطرناک در دین که آهای مسلمین به من بگویید ملک وحی در سوره حمد مالک قرائت کرده یا ملک؟! وقتی در این واضح‌ترین مورد، بحث درجا بزند چه انتظاری برای دقائق و لطائف است؟ به این پست خودتان مراجعه کنید:

http://www.iranclubs.org/forums/show...35#post2183935

ببینید وقتی بنده توضیح مالک و ملک را میدهم به جای اینکه جواب منطقی بدهید به شاخه دیگر میروید و عجبت و عجبت را مطرح میکنید، و وقتی با اشک چشم!! میگویم: برادر جواب آن را دادم تکرار چرا؟! میگویید: (عزیزم این من باب مثال بود بقیه اختلاف قرائات که معارض المعنی والحکم هم هستند چی ؟ حتی خود این عجبت هم یک توجیه است !) ببینید میگویید از باب مثال بود! و سپس با کلمه (توجیه) ادامه میدهید! کدام برهان ریاضی دقیق است که نتوان گفت: این توجیه است! و خلاص! در بحث منطقی باید حرف زد، جواب داد، حلقوی کردن بحث با کلمه توجیه و سپس تکرار مکرر، آیا جز عمر تلف کردن چیزی هست؟ به هر حال در جمیع موارد تعدد قرائت وحیانی، جمع بسیار زیبای حکیمانه موجود است، و راجع به مسائل دیگر که مطرح کردید مثل حجاج و یا حدیث اخیر، نکات زیادی به ذهنم میآید که از طول دادن عاجزم.

اگر در بین بحث، ناخواسته، بی ادبی صورت گرفته عذرخواهی میکنم.
http://www.iranclubs.org/forums/show...=130447&page=3
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :