نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Friday 31 July 2015   #10
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,057
ج: *** جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید***

ج: آیا این اشتباه علمی قرآن است ؟ !
نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است

شما دیگر چرا ؟ شما انسان منطقی هستید .

خود همین قرائات سبعه و ... بالاترین دلیل بر عدم تواتر تا نبی ص است !

مگر میشود الله ورسولش دو حکم متفاوت ودو معنی متعارض از انزال یک آیه بدهند ؟!

ضمن اینکه صاحب جواهر ره و آیت الله خویی ره و ابن جزری وامام‌ أبو محمّد مكّي‌ و... قائل به عدم تواتر تا رسول خدا ص هستند .

قرائات شاذ هم دلیل دیگری بر عدم تواتر این دسته از آیات هستند .

دوست گرامی، بنده ادعای منطقی بودن ندارم، ولی هر چه را میفهمم عرض میکنم.

مکررا عرض کردم اختلاف قرائات را که نوعا در زمان ما نگاه منفی به آن دارند چون تنها انس با قرائت حفص دارند نه مثل زمان حافظ که با هم ۱۴ روایت را از حفظ داشتند، بنده نه تنها نقصی نمیدانم بلکه برای مجالی گوهر اصلی قرآن، امری ضروری میدانم.

و همانطور که در تاپیک اختلاف قرائات صریحا خدمت شما عرض کردم: (بنده اشتمال یک نشانه چند منظوره بر مطالب متضاد را یکی از زیباترین موارد کاربرد نشانه‌ها میبینم!) اینچنین میفهمم، ولی ادعای منطقی بودن خودم یا حرفم را هم ندارم، ولی خلاصه ذهنیت من این است. و العلم عند الله تعالی.

نقل قول:
در اصل توسط hosyn نوشته شده است

نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است
قبلا هم گفتم ، محتوای این پیامها نباید متضاد باشد ، مگر میشود که هم قرائت : لیهب لک غلاما زکیا : درست باشد وهم : لاهب لک غلاما زکیا : ؟! وسایر قرائات معارض المعنی !

وگرنه کدام تبلیغ مقصود الله است وما را به هدف میرساند .

اولا متضاد نیست، این مطلب در معارف قرآن دو دو تا چهار تا است، فواعل طولی در مواضع مختلف مطرح شده و از لطائف معارف است، مثلا الله یتوفی الانفس، یتوفاکم ملک الموت، توفته رسلنا ، و در این آیه واهب خداست: لیهب، و واهب روح مرسل است: لأهب، کجای این مطلب به این زیبایی تضاد است؟!

ثانیا نزد خود تعجب کردم از تفاوت نگرش ذهنها!! بنده اشتمال یک نشانه چند منظوره بر مطالب متضاد را یکی از زیباترین موارد کاربرد نشانه‌ها میبینم! و شواهدی هم در روایات دارد، مثلا قتل الانسان ما أکفره! یک مذمت آشکار و نفرین بر انسان کافر است! اما در روایت تاویلی آیه میبینید میگوید: منظور از انسان، امیر المؤمنین است! یعنی استشهد عليّ ، و ايّ شیئ کان سبب قتله؟ هل کان کافرا؟ ايّ شیء أکفره؟! من ايّ شیئ خلقه الی آخر الروایة.
.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :