نمايش تك نوشته ( اين نوشته بخشي از يك رشته گفتگو است - براي مشاهده گفتگوي اصلي بر عنوان گفتگو در قسمت مقابل كليك نمائيد )
قديمي Friday 31 July 2015   #3
عبدالعلی69
عضو ثابت

نشان عبدالعلی69

تاريخ ثبت نام: Dec 2013
مكان: نعیم
پاسخ‌ها: 22,057
ج: *** جوابهای اقای حسین به معاندین در باره شبهه تحریف کلام الله مجید***

ج: آیا این اشتباه علمی قرآن است ؟ !
نقل قول:
در اصل توسط خیرالبریه نوشته شده است

سلام بر استاد حسین

سلام بر شما از حسین مفلس در علم

نقل قول:

اولا این بحث حاشیه ایست دوستان توجه کنند ربطی به غروب خورشید در چشمه جوشان ندارد .

دوست گرامی، خیلی تعجب میکنم که چقدر ذهنها متفاوت است، خدا را شاهد میگیرم که از وقتی که با قرآن کریم آشنا شده‌ام یکی از زیباترین آیات قرآن در ذهن قاصر من، همین غروب خورشید در چشمه داغ یا کدر بوده و هست، و هر دو درست است، یعنی هم حامیة و هم حمئة هر دو حکمت محض است که در تعدد قرائات بر مبنای مشهور بحث شده است، و در پست شماره سه در همین تاپیک اشاره کردم.

نقل قول:

ثانیا :ابن کثیر هرچه زور هم بزند باز نمیتواند حقیقت را منکر شود

زور ابن کثیر زور روشن‌فکری است که هر چه به اذهان آنها مستبعد است ناچار خدشه‌ای در آن میکنند، و اینچنین رد کردن‌های محتوایی به صرف استبعاد از ابن کثیر زیاد است، و گرنه روایت مرفوعة است و لازم نیست موقوفة باشد تا از زاملتین عبد الله باشد، آیا تفسیر عیاشی هم از زاملتین عبد الله نقل میکند؟!:

بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏55، ص: 162
19- العياشي، عن جابر عن أبي جعفر ع قال قال أمير المؤمنين ع تغرب الشمس في عين حامية في بحر دون المدينة التي تلي المغرب يعني جابلقا.

نقل قول:

زیرا در هر صورت یکی از این رجال سند حدیث آنرا رفع کرده اند پس نتیجه میشود یا پسر عمروعاص یا سایر طبقات تدلیس نموده اند و تدلیس هم از زنا بد تر وجرح است وهمه احادیث وی را شامل میشود .

آیا اگر یکی از رجال سند در یک روایت تدلیس کرد و رفع نمود این کار او همه روایات آن صحابی را در سندها و طریق‌های دیگر شامل میشود؟! این چه استدلالی است؟

نقل قول:

ضمن اینکه خود همین مطلب که وی عاشق تورات بود و از دوبار شتریهود روایت میکرد بزرگترین جرح بر وی است !

طبق مبنای خود اهل سنت، جرحی بر او نیست، چون معتقدند خود پیامبر خدا به صحابه اجازه دادند تا از اهل کتاب حدیث نقل کنند (یعنی موقوف، نه مرفوع که کذب است)

قال بلغوا عنى ولو آية، وحدثوا عن بنى إسرائيل ولا حرج، ومن كذب على متعمداً فليتبوأ مقعده من النار، رواه البخاري عن عبد الله بن عمرو؛ ولهذا كان عبد الله بن عمرو قد أصاب يوم اليرموك زاملتين من كتب أهل الكتاب، فكان يحدث منهما بما فهمه من هذا الحديث من الإذن في ذلك
.
یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء

آخرين ويرايش عبدالعلی69 ، Sunday 2 June 2019 در 05:40PM.
عبدالعلی69 حاضر نيست   پاسخ بهمراه نقل قول
كاربران ذيل از عبدالعلی69 بابت اين نوشته مفيد تشكر كرده‌اند :